Detektiv Kalle má podezření

Detektiv Kalle má podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11905/detektiv-kalle-ma-podezreni-11905.jpg 4 232 33

Velký detektiv Blomkvist série

Kdo je detektiv Kalle? Přece ten nejlepší pátrač, a to je mu teprve třináct let! Jeho první případ se odehrává během prázdnin v švédském městečku Lillköpingu, kde se po několika letech zničehonic objeví strýček Kallovy kamarádky Evy-Lotty. Strýček se ovšem chová víc než podivně, neustále se zajímá o zříceninu na návrší, v noci leze oknem z pokoje, kupuje si zcela nevhodné věci, horlivě pročítá noviny, a to není zdaleka všechno. Kallovi je hned jasné, že tohle není jen tak. Něco podezřelého se chystá a on musí vypátrat co, než bude pozdě!... celý text

Detektivky, krimi Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mästerdetektiven Blomkvist , 1946

kap66
09.01.2019 5 z 5

Strýček Einar přijel jedno léto ke své sestřenici, mamince Evy-Lotty. Jen se poflakoval, pokukoval po dětech, dolejzal za nimi, kupoval jim sladkosti a jednou je vytáhl na zříceninu, odemkl paklíčem dveře do temných chodeb podhradí, zavedl je tam, štípl Evu-Lottu a ... No, nakonec se z něho vyklubal trochu jiný zločinec, než to původně vypadalo, ale napínavé to bylo i tak - tedy pokud se přeladíte a začnete číst dětskýma očima, což se mi povedlo celkem rychle. Pak už jen lituji, že velký detektiv Kalle nebyl zastoupen v naší vesnické knihovně před 40 lety, protože přesně on by byl mým Hrdinou. Plním svůj dluh nyní - a s radostí.

panda007783
02.12.2018 5 z 5

Napínavý příběh.Nikdy se nenudíte.

hurikan123
23.11.2018 4 z 5

bavilo to i moji mamku, ale vyrost jsem z toho

85098211
26.08.2017 5 z 5

Tuto knihu od autorky jsem jako dítě vyloženě hltala. V podstatě to byla moje úplně první detektivka ;-).

Litocha
24.05.2017 4 z 5

Místy trošku přitažené za vlasy, ale úsměvné i napínavé. Na to, že je příběh starý přes šedesát let, je pořád nečekaně živý. Dýchá létem a dětskými dobrodružstvími, až se člověku chce přidat k partě a secvičit cirkusové představení nebo vést válku Růží. Astrid Lindgrenová se zkrátka vyzná. A výkon Kalleho? To je přece běžná praxe!

MOu598
24.05.2017 4 z 5

Četla jsem v únoru 2007. Podle mých poznámek:
Hezké, napínavé, poučné, výchovné - děti sice lecos vyvedou, ale jsou hodné, čestné, spravedlivé, i vůči sobě.

wiix
12.01.2017 4 z 5

Vnímam túto knihu vhodnú najmä pre dobrodružne založených chlapcov, ktorí so zatajeným dychom počúvali príbeh Kalleho, Evy-Lotty i Andersa pričom ani dievčatá a ja sme sa nenudili.

steph.tey
08.07.2015 1 z 5

Knihu mám doma, ale když jsem na ni měla věk, tak jsem ji začala číst a nedočetla. Možná to nekdy zase zkusím.

Snovač
12.09.2014 4 z 5

Pohodová detektivka pro starší děti. Jedním z mých vzorů byl Kalle Blomkvist. :))

sto7ra
17.11.2013 3 z 5

skvělá detektivka. ale na to, že mu je teprve 13, tak mu to pálí sakra dobře. Působí to proto trošku přitažené za vlasy (i v těch 12 nebo kolika jsem to četla)

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla asi tak před dvouma rokama a pak jsem ještě hodně dlouho s kámoškou používala Kalleho řeč . : )

Barbastelle
18.04.2012 5 z 5

Ó jé, to byly doby, kdy jsem hltala Kalleho. Pokud někdo neví, co dítěti za knížku, já jako dítě sotva odrostlé mohu jen doporučit.
Paní Lindgrenová je úžasná vypravěčka. Mám dojem, že by to snad muselo vtáhnout i staršího čtenáře - budu to muset někdy vyzkoušet.=)

sidonie kermack
07.02.2012 5 z 5

Vybavují se mi vzpomínky na dobu, kdy jsem tuto knížku četla (lepší než ty tzv. dívčí románky).