Velké, větší, největší

Velké, větší, největší

Na obálce je napsáno: "Velké, větší, největší". A každý má právo se zeptat autora: Co to znamená? Co to vlastně je, to "velké větší a největší"? Tyto otázky budou naprosto opodstatněné a nikdo se jim nemůže divit. Proto řeknu raději hned na začátku, že je to knížka o třech dobrodružstvích. O dobrodružstv... celý text

Tyto otázky budou naprosto opodstatněné a nikdo se jim nemůže divit. Proto řeknu raději hned na začátku, že je to knížka o třech dobrodružstvích. O dobrodružstvích, z nichž druhé je větší než první (taky nemalé!) a třetí nesrovnatelně větší než druhé. A myslím, že každý, kdo přečte tuto knížku až do konce, bude s takovým názorem souhlasit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230667/velke-vetsi-nejvetsi-230667.jpg 4.52

Wielka, większa i największa (1960)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

kní

Vždyť já už ji vlastně četla! Když jsem bylo dítě. Jestli je to teda ona, tak se mně strašně líbila! Byla tam planeta Vega. Jestli se teda nepletu. A senzační ilustrace. (Ty mi ji vlastně pomohly najít - když v 333 - Literární revue - rozhovořovali s výtvarníkem Vratislavem Hlavatým, přišla řeč i na jeho ilustrování knížek - a mnoho jich tam bylo vidět - a mezi nima se mihla i tahle TA! Tak jsem si to zastavila, zvětšila a přečetla, jak se ta kniha vlastně jmenuje - už jsem ji hledala - myslela jsem si, že má v názvu to slovo. VEGA.) Pokud to tedy nebyla úplně jiná kniha. Pak jsem po ní čas od času (cca jednou za 10 - 15 let) intenzivně a marně pásla, poněvadž (to je ale divný slovo, žejo?) jsem si nepamatovala ani autora ani název knihy. Zkusím asi zase zapátrat... - a popátrala jsem a už ji mám objednanou - až mi přijde, dám vědět... Právě přišla - z Antikvariátu Fryč (Liberec). Je krásná! Stará! Očtená! Hned jsem si ji přebalila z cestovního do svátečního vánočního a najdu ji pod stromečkem. To bude překvapení!!! ... :-) (tato reportáž je z 12.12.2014)

pro děti od 9 let

Jerzy Broszkiewicz