Velké naděje

Velké naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527103/bmid_velke-nadeje-656088c8bcf33.jpg 5 156 46

Nemocnice Whitestone série

Lauře Collinsové se splnil sen. Získala místo na jedné z nejprestižnějších klinik v Americe. V Nemocnici Whitestone v pouštním městě Phoenixu Laura rychle pochopí, že ve svém vysněném povolání musí jít až na hranice svých sil a vydat ze sebe všechno. Dlouhá pracovní doba, nedostatek spánku, těžká rozhodnutí a pohnuté osudy si ji žádají celou. Hluboce ji raní, když operaci nepřežije malá holčička. Musí překonávat pochybnosti a nejistoty při setkávání se smrtí, ale zažívá i zázraky, které se v její vysněné profesi dějí. Navíc ji čeká další výzva v podobě doktora Nashe Brookse, mladého primáře kardiochirurgie. Nash je schopný, atraktivní a je její školitel – takže naprosto nedostupný! Osudová přitažlivost absolventky a jejího nadřízeného v prostředí nemocničních chodeb a sálů, a na pozadí dramatických situací na urgentním příjmu, neujde zvědavým kolegům. Oba si musí své štěstí vybojovat. V horkém pouštním městě se odehrává příběh lásky dvou lékařů, kteří zachraňují lidské životy, ale nakonec zachraňují sebe navzájem. Nečekaná tragédie na konci ale dává tušit, že se ve druhém díle dočkáme nových překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

High Hopes , 2022

KatieKuli
02.02.2024 5 z 5

Seznámíme se se skupinou "bambinas", začínajících lékařů v nemocnici Whitestone ve Phoenixu. Laura celý život čeká na příležitost nastoupit do téhle nemocnice. Nash je její školitel a od začátku je to k sobě přitahuje. Otázkou pro ně zůstává, jestli při tak velké zodpovědnosti a náročné profesi, má nějaký vztah vlastně smysl nebo i jen šanci.
Nedalo mi to, když teď vím, že je tu otevřený konec (další díl vyjde 20.3.) a ještě se jedná o tetralogii a vyhledala si další díly, abych se už dopředu mohla na pokračování těšit. Snad někomu neprozradím příliš :-), Mitch a Sierra, Jane a Grant a poslední díl, který vyšel v originále teď na konci ledna (takže si asi ještě dost počkáme) Jane a Abby.

LucaM.
18.01.2024 5 z 5

Ava Reed nezklamala a připravila skvělý koktejl romantiky z lékařského prostředí.
I já zapadám do škatulky milovníků seriálů o doktorkách a doktorech, takže jsem se na Velké naděje moc těšila. A jsem spokojená.
Knížka, která mě hned upoutala krásnou obálkou, uvnitř potěšila stejně hezkou grafickou úpravou a příběhem Laury a Nashe, pracujících v nemocnici Whitestone ve Phoenixu. Oba velmi sympatičtí hlavní hrdinové vyprávějí příběh ze svého úhlu pohledu, přitahují jeden druhého, ale jsou kolegové a to je trochu brzda.
Laura je tvrdohlavá a odvážná, stejně jako křehká a zranitelná. A Nash? Prostě k sežrání.
Autorka nešetří odbornými lékařskými termíny, ale v míře snesitelné a pro úplného laika přikládá i slovníček.
A když už máte pocit, že bude vše jen růžové a zamilovaná dvojice se chytne za ruce a odtančí do západu slunce, tak bum a je tu hodně otevřený konec. A je jasné, že druhý díl prostě musíte mít.

Jeanine8
14.01.2024 3 z 5

Ten začátek byl slibný....Bohužel v průběhu čtení jakoby spisovatelka ztrácela dech a začalo to vše být takové předvídatelné a ploché.

Ann98
09.01.2024 5 z 5

Mám ráda americké seriály z prostředí nemocnice. A tato kniha byla přesně taková! Jako bych se sama ocitla v jedné americké nemocnici v roli doktorky.
Bylo tam použito plno terminologie, které jsem nerozuměla, ale je fajn, že na konci je slovník lékařských pojmů.
Příběh byl čtivý, oddechový, svižný, až to moc rychle celé uteklo. Je tam pár úsměvných momentů, ale i jeden moment, kdy mi tekly slzy. Romantická linka byla naprosto skvělá. Nash jako odměřený nadřízený, Laura jako to největší a nejmilejší sluníčko a jedna velká zakázaná láska na pracovišti. Neskutečná chemie mezi těmi dvěma a moje srdíčko z těch dvou bylo nadšené. Moc jsem si oblíbila i vedlejší postavy, hlavně muže Granta a Iana.
Tato série je bomba a mě si získala maximálně. Nechci, aby někdy skončila. Cítila jsem se při čtení jako jedna z nich. Plno dalších osudů kolem mě, plno přátelství, bavilo mě chození za pacienty, určování diagnóz i samotné nemocniční klepy. To všechno působilo tak autenticky.
Jediný mráček na celém čtení je konec. Zuřivě jsem hledala další stránky, to musela být nějaká chyba, někdo je zapomněl vytisknout nebo je někdo vytrhl, takhle to přece nemohlo skončit. Nebo mohlo, ale kde je rovnou druhý díl?!
Takovou třešničkou na dortu je nádherná obálka.

Pitbullka
08.01.2024 5 z 5

Skvělé čtení, svižné, oddechové, dobré postavy. Ale ten otevřený konec? Nutně potřebují další díl, abych věděla, co bude dál.

Zuzana215
07.01.2024 4 z 5

Meredith a MCvysněný? Určitě i Cristina ..a určitě by se našlo i spoustu dalších.. GA byla možná v mnohém inspirací..
Příběh o zaseklém banánu a ošetřovatel Grant je v knížce velké plus..
Při mé smůle otevřený konec a další pokračování v nedohlednu..

Ešína
02.01.2024 5 z 5

Milý a okouzlující příběh, který je plný překvapivých zvratů. Příšlo mi to takové reálné a ze života. Laura byla tvrdohlavá a šla si tvrdě za svým. Nash byl sice trochu moc zdrženlivý ale sympatický.
A ten šokující konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
PS: Obálka je velice povedená.

Katrin0211
28.12.2023 5 z 5

Vážne musíme čakať na ďalší diel? Doslova som túto knižku zhltla...

mischa5364
17.12.2023 5 z 5

V první řadě musím říct, že jsem fanoušek seriálu Greys Anatomy. Takže jsem věděla už od začátku, že se mi prostě kniha bude líbit. (Měla jsem pravdu).

Z příběhu jsem byla okouzlena. Ač když jsem knihu dočetla byla jsem fakt nasraná. (Pardon za ten výraz). Ale kdo četl ví. Čekat na druhy díl bude peklo.

Laura se mi líbila od začátku. Šla si za svým snem a to se mi moc líbilo. Mladá cílevědomá slečna co to má v hlavě srovnané.
Nash mě někdy malinko štval svým chováním. Někdy mi přišel až moc zdrženlivý a to v nesprávných chvílích.
Ale nakonec jim to sedlo a byli spolu neskutečně roztomilí.

I vedlejší postavy mají hodně co do sebe. Však kdo by se nezamiloval do doktora Iana?

Příběh je opravdu čtivý. Smála jsem se, plakala, byla nervózní, v šoku - hlavně z konce. Od každého trochu.

Navíc ta obálka ? Nejkrásnější za poslední dobu.

lucinka84
15.12.2023 5 z 5

Co ten konec? Potřebuji další díl!!!

Juici
14.12.2023 5 z 5

.. Pokračování příště..

Konečně se mi dostal pod ruku příběh, který od samého začátku vzal celé mé vědomí a ani na chvilku ho nepustil.

Nemám slov. Nádhera. Jsem v tom až po uši.
A ach, ta překrásná obálka. A taky ten sympatický Nash. Bože, jak já tohle miluji.

I přesto, že autorka měla co dělat, aby kniha vznikla, nevzdala to. Veliké díky!

monika0181
14.12.2023 5 z 5

Chtěla jsem nenáročnou knihu do postele k totálnímu nachlazení. Kdy nechcete moc přemýšlet. Příběh nádherně plynul. Začetla jsem se hned v prvních stranách knihy. Fandila jsem Nashovi i Ianovi. Ian je takový správný lotr s romantickou duší, myslím, že díl o jeho "zkrocení" bude moc zajímavý. Každopádně na konci knihy jsem měla pocit, že ten urgentní příjem potřebuji já!!!
Příběh mě moc bavil. Čtení bylo jako být součástí knihy a žít přímo s postavami. Určitě se najdou nějaké chybky k výtkám, ale mě to nadchlo.
Nyní čekat na další díl, když ještě není ani v edičním plánu??? A protože mají být díly čtyři, čekám, že nás takové tornádo bude čekat opětovně.

Lucyeinstory
14.12.2023 3 z 5

Ava Reed je na naší scéně již profláklou autorkou, nicméně jsem se s ní díky této knížce setkala poprvé. Její předešlá série mě neoslovila, nicméně tato mě zaujala na první dobrou.
Co se mi na knížce líbilo, byl jednoznačně styl psaní. Stránky mizely pod rukama a čtení jsem si užívala. ALE pouze do nějaké stránky 120, potom to šlo z kopce.
Romantická linka tu za mě byla hodně málo propracovaná, postavy byly hodně ploché, ocenila bych, kdyby je autorka víc propracovala. Prostředí bylo moc fajn, poznali jsme několik nemocničních oddělení, což bylo fajn, protože se tam stále něco dělo. Jak už jsem psala, všechny WOW momenty jsem odhalila už v zárodku, ale ve výsledku mi to nevadilo.
Kdybych věděla, co se v knížce objeví, asi bych po ní nikdy nesahla. SPOILER
V anotaci se dozvídáme, že hlavní hrdinku zdrtí smrt její pacientky. Co už v anotaci ale není je, že se jedná o desetiletou holčičku, která zemře při transplantaci srdce. A to pro mě nebylo příjemné. Už skoro sedm let jsem sama po transplantaci srdce a toto téma obecně opravdu nevyhledávám. Ale musím dát plusové body za popis samotných příprav a výkonu operace, ten byl přesný

Gibis
30.11.2023 5 z 5

Moc pěkná romantika z lékařského prostředí, ve které se rovnou měrou střídá lehce vtipná linka romantická, s tou vážnější lékařskou. Laura je sympaťačka, která se dokáže bít nejen za své pacienty, ale i za své přátele a Nash z počátku působí trochu jako suchar, ale naštěstí ho z toho Laura vyléčí :) Ale ten konec, to byl opravdu podraz!

adida
23.11.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Za mě bomba. Krásný romantický příběh o dvou zamilovaných. Už se těším na pokračování.

TerryDee
21.11.2023 5 z 5

Avu Reed jsem si oblíbila už od její série Truly, Madly, Deeply. Takže na novou knihu jsem se moc těšila.

Začátek je v pomalejším tempu. Sledujeme tu životní slasti a strasti Laury. Nicméně, jakmile se dostane do své vytoužené nemocnice Whitestone ve Phoenixu, tak se to rozjíždí. Z toho vyplývá, že převážná část příběhu se odehrává v nemocničním prostředí, kde na nás vyskakuje mnoho odborných lékařských termitů.

Laura je sympatická hrdinka. Vůbec se nedivím, že si ji tam lidé oblíbili. Je to takové sluníčko a milý člověk. Nash byl tak trochu natvrdlý pakůň. I když je to vynikající doktor, tak v oblasti citové, jako nic moc. Na tom musel zapracovat. Spolu dohromady tvořily dobrou dvojici, kterou jsem si dokázala oblibit a fandit jim.

Oblíbila jsem si i vedlejší postavy (zejména pánskeho osazenstvo). Zbožňuji Iana. A nevím proč, ale ze začátku jsem si myslela, že to on bude s Lauro. Ups. Nicméně se mi líbilo, že se z něho stal kamarád a tak trochu dohazovač. A pak se mi zamlouval Grant. Takže jo, už jsem zvědavá, co nám přinesou další díly.

Když už to vypadalo na statný konec, tak musel přijít ten šílený cliffhanger. Jakože, co to bylo!? Nemám slov! Nutně potřebuji další díl!

dam.si.knihu
20.11.2023 5 z 5

Autorka si připravila příběh, který Vás donutí prožívat všechny ty pocity hlavních hrdinů, které pro nás v příběhu stvořila. Budete naštvaní, zlomení, uplakaní zamilovaní a budete stále cítit naději a lásku. Napsat skvělý romantický příběh není jen o tom, aby tam byla skvělá romantická linka a chemie hlavních hrdinů, ale za mě je o tom, aby tam fungovalo vše dohromady. Reálnost, vedlejší postavy, prostředí a uvěřitelnost. A autorce se to povedlo vše dokonale funguje a vy neprožíváte jen ten jeden hlavní příběh. Je až neuvěřitelné, jak Vás příběh vezme za srdce a vy ho prožíváte tak, jako byste byli jeho součástí.
I když se po dočtení cítím trochu zlomená a naštvaná, protože chci další díl a zároveň se bojím, co si pro nás Ava připravila, tak tohle je jednoznačně jeden z nejlepších romantických příběhů, který jsem tento rok četla. Takže díky!

Books_by_Dee
20.11.2023 5 z 5

Jediný seriál, který v současné době, teda vlastně už tak 12 let, sleduju, je seriál Chirurgové, takže tahle romantická knižní série z nemocničního prostředí mě nemohla chybět v knihovně. Od autorky Avy Reed jsem ještě nic nečetla, přestože její Truly - Madle - Deeply docela knižním světem hýbalo, mě nějak minulo (asi že jsem slyšela spíš negativní recenze).

Tenhle její počin pro mě byl však příjemným překvapením a hodnotím 5, protože tohle byla opravdu skvělá knížka, ve které nechyběly smutné části, vtipné části, trocha té erotiky, ale hlavně krásná love story.

Lauře se splnil sen a získala práci lékařky v nemocnici ve Phoenixu. Čeká ji tedy dlouhá pracovní doba, nedostatek spánku a těžká rozhodnutí. Taky ji čeká výzva v podobě jejího školitele, doktora Nashe Brookse.
Všechny postavy jsem si zamilovala, v podstatě celý lékařský tým, a o to víc se těším na další díly série, které jsou celkem 4. A ten cliffhanger na konci – panebože

Nutně potřebuji další díl, snad se dočkáme hned někdy na začátku roku.

Miška935
19.11.2023 5 z 5

Naprostá spokojenost kniha je skvělá, je ctivaa rozhodne napinava na konci, protože opět si musíme počkat na další díl

happy19
18.11.2023 5 z 5

Wow,sedla mi neskutečně,za den přečtena.,-)
Čtivá,pěkně to plyne...vše není tak růžové jako obálka..a ty emoce až do konce?!;-)
Série je pokaždé o někom jiném z Whitestone.,-)
Díly jsou celkem 4..takže těšení.:*
Rozhodně si je nenechám ujít!

,,Občas si musíme projít peklem,abychom zahlédli kousek ráje."

romantika Arizona

Sabrina Scherer