Velká kniha strachu

Velká kniha strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48850/velka-kniha-strachu-48850.jpg 4 38 38

Krvelační upíří hrabě, zrádná přítelkyně, která se živí krví, pomsta uměle vytvořeného člověka, hrůzy podzemního vězení inkvizice, pekelná příšera na blatech, strašlivý konec chamtivého mladíka, lakomec polepšený kouzlem Vánoc nebo nešťastný manžel, jehož tělo si po libosti půjčuje zlotřilá manželka? To všechno najdete v knížce hrůzostrašných příběhů, napsaných na motivy klasických světových děl tohoto žánru. Příběhy, při jejichž čtení naskakuje husí kůže, lákaly a lákají autory od nepaměti. A čtenáři je s velikou oblibou hltají ve volných chvílích. Proto vznikl i sborník Velká kniha Strachu, ve kterém najdete zjednodušené verze klasických hrůzostrašných příběhů od slavných spisovatelů. Nepostradatelná knížka pro všechny, kdo se rádi bojí. Sestavila a převyprávěla Veronika Bohatá Povídky: - Joseph Sheridan Le Fanu: Carmilla - Bram Stoker: Dracula - Mary W. Shelley: Frankenstein - Edgar Allan Poe: Jáma a kyvadlo - Arthur Conan Doyle: Pes baskervillský - Alexandr Sergejevič Puškin: Piková dáma - Charles Dickens: Vánoční koleda - Howard Phillips Lovecraft: Věc na prahu ... celý text

simca9342
23.08.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Zrádná přítelkyně, hrabě v podobě upíra nebo pomstychtivý umělý tvor. Převyprávění hororových povídek známých autorů v měně strašidelné formě pro děti. Vhodné na dobrou noc :)

Knihomolka506
04.04.2022 5 z 5

Retelling děsivých příběhů slavných autorů psaný dětskou formou. S ilustracemi nejsou zas tak strašné :)

MrsOwl
13.10.2021 4 z 5

Nejspíše první kniha, kterou jsem kdy sama chtěla přečíst (pokud nepočítám komiksy). A vážně se mi líbila - v deseti mi přišla ideální. Hezky se to četlo, ilustrace byly akorát děsivé a i teď bych řekla, že to je taková "malá hororová základka".

brčko-A
18.01.2015 5 z 5

Strašidelná knížka,akorát večer jsem jí raději nečetla.

Lintu
02.08.2013 5 z 5

Nejlepší hororové povídky,pěkně shrnuté v jedné knize, a to navíc s pěknými ilustracemi.

reykjavik
06.02.2012 4 z 5

Kdo si nechce kupovat knihy: Dracula, Carmilla, pes Baskervillský ad. tady má povedený výcuc ze všech knížek mistrů hororu.
Ač to není jako originál, uspokojí a poděsí.
Pro mě celkem slušný zážitek.

Tuffy
19.11.2010 2 z 5

Asi byla chyba pouštět se do této knížky někdy ve 14 letech, kdy už čtete o něco drsnější knihy. Nezaujalo mě to. Čekala jsem od této knihy víc.

Část díla

všech 8 částí díla