Velká kniha slavných dobrodružných příběhů

Velká kniha slavných dobrodružných příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437453/bmid_velka-kniha-slavnych-dobrodruznych--lFo-437453.jpg 4 5 5

Knížka představuje antologii slavných dobrodružných příběhů klasické světové literatury, od Jacka Londona a jeho Lásky k životu, v níž autor popisuje příběh zlatokopa, bojujícího o život s hladem a nebezpečími drsného kanadského Severu, přes Chaloupku strýčka Toma americké spisovatelky Harriet Beecher Stoweová, která výrazně ovlivnila anglosaský svět v boji proti otroctví, až k notoricky známému příběhu osamělého trosečníka Robinsona Crusoea. Zastoupeno je i dílo Julesa Vernea, Breta Harteho, Karla Maye či Rudyarda Kiplinga. Texty jsou doprovázeny krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana, jež jsou ve čtenářském povědomí s literaturou romanticky dobrodružného žánru neodmyslitelně spjaty.... celý text

Dobrodružné Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Abenteuer Geschichten

Kakho-Oto
09.11.2021 4 z 5

Knihy džunglí nejsou čtením pro mě, takže ani krátký výtah z této knihy jsem nedokázal dočíst. Ostatní části publikace se mi velmi líbily - nejvíce krátká verze Robinsona Crusoe, poté následují Mayova výtečná povídka Písek zkázy, na třetím místě překvapivě Londonova Láska k životu, poté část Vernova Sandorfa, úryvek z Hartova díla Ztraceni v pustině a na šestém místě část románu Chaloupka strýčka Toma. Všechny příběhy provází skvělé ilustrace Zdeňka Buriana.

Wladimirski
31.01.2021 3 z 5

Příjemné čtení, jehož prostřednictvím jsem se na chvíli vrátil do chlapeckých let. Pěkné ilustrace Zdeňka Buriana.

encyklopedie
15.11.2020 5 z 5

...už jenom, že to ilustroval Burian to musí být za 100%...proto já dávám svých oblíbených 321%