Velká kniha o starožitnostech

Velká kniha o starožitnostech https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48340/bmid_velka-kniha-o-starozitnostech-3gF-48340.jpg 5 8 3

Víte, co je to lavabo? Dokázali byste poznat tzv. harvardskou židli? Našli byste na staré komodě výzdobu ve tvaru rokaje nebo putta? Jsou-li vaše odpovědi na tyto otázky záporné, ale zajímá vás svět starožitností, zahrnující vše od historického nádobí a svícnů až po nábytek a obrazy, pak je právě vám určena kniha Slavomíra Ravika Velká kniha o starožitnostech. V publikaci jsou přehledně zpracována všechna stylová období od románského slohu až po art deco...... celý text

Renek
23.02.2021 3 z 5

Od knihy jsem osobně čekal mnohem víc. "Velkou" část si ukrojí všední to popis historických období. Těch opravdu zajímavých informací je poskrovnu. Jediným plusem je relativně obsáhlá fotografická příloha (i když pouze černobílá).

Fenix188
18.11.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Možná by měla být nazvána Biblí pro každého sběratele starožitností. Je tam vše, o starožitnostech, historických obdobích a i o nás sběratelích.

dagmar5477
06.01.2016 5 z 5

Velmi srozumitelně napsaná kniha.

starožitnosti umělecké styly

Slavomír Pejčoch Ravik
česká, 1932 - 2020
2007  76%Poklady pod námi
2006  79%Biblické příběhy
2010  93%Velká kniha o starožitnostech
2006  96%Pražské hospody
2006  78%O světcích a patronech

Kniha Velká kniha o starožitnostech je v