Vatikán - moc papežů

Vatikán - moc papežů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13740/bmid_vatikan-moc-papezu-tq6-13740.jpg 4 10 3

Životopisy pěti papežů, působících ve 20. a 21. století. Kniha známého německého novináře - dokumentaristy přibližuje životy pěti papežů, kteří působili (a působí) ve 20. a 21. století. Životopisy jsou podány jako malé medailony osobností. Autor sleduje vývoj a kariéru budoucích papežů, jejich působení před tím, než byli zvoleni papežem, i potom, co působili jako hlavy katolické církve. Text je proložen mnoha citáty osobností z katolického světa, v nichž vyslovují své názory na papeže nebo postřehy k jejich činnosti. Autor se snaží vystihnout i lidskou osobnost a charakter jednotlivých papežů. Zachycuje i souvislosti s mezinárodní politikou, v níž vždy hrála hlava církve výraznou roli.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Vatikan - Die Macht der Päpste , 1998

Jacinda123
07.06.2020 2 z 5

Vcelku dobrá kniha. Osobné mi bol zo zmienovanych pápežov najviac sympaticky Jan XXIII.

Erik77
09.05.2017 4 z 5

Vcelku objektívna kniha, prináša rozličné pohľady na katolícku Cirkev. Nevadí mi ani trochu ´liberálnejší´ nádych. Hoci názov knihy ma uvádza do rozpakov.

jiri77
06.04.2013 5 z 5

Zajímavá a poučná kniha,skvělá sonda do života pěti papežů a Vatikánu.