Varování zmizelých

Varování zmizelých https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21410/bmid_varovani-zmizelych-dsS-21410.jpg 4 17 3

Příběh popisuje situaci skupiny šesti vědců, kteří byli zajati mimozemskou inteligencí, uvězněni na podmořské stanici a pokoušejí se uniknout. Zpočátku rozvláčné tempo vyprávění se zrychlí ve druhé polovině románu, kdy skryté nepřátelství zajatců vůči mimozemskému Mozku a jeho strážnému robotovi přeroste do otevřeného boje na život a na smrt.... celý text

Disease
15.08.2022 4 z 5

Překvapivě dobré, námět poměrně originální, jen zpracování trochu kostrbaté.

tenax
05.08.2017 4 z 5

Trochu pomalý, ale nezbytný, rozjezd se zejména v poslední třetině mění v příběh plný akce. Celá zápletka je postavena na konfrontaci rozdílu mezi způsobem myšlení lidí a mimozemské civilizace, pořadím hodnot a vnímání morálky. Atraktivní námět a solidní zpracování.

Ikkju
10.12.2014 4 z 5

Přečetl jsem naprostou náhodou, a zapomněl i název. Atmosféra a jednoduchý příběh z klaustrofobického prostředí mi ale v hlavě uvízly pevně. Souboj křehkých vězňů s pomocí lahví naplněnou jeanovou polívkou (výbušnina) s téměř nezničitelným robotem vybaveným laserem v stísněné chodbě cizího dómu na dně moře je pro mě silný obraz..

česká literatura mimozemšťané

Milan Sobotík