Vánoční promluvy

Vánoční promluvy https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63144/bmid_vanocni-promluvy-fRJ-63144.jpg 5 6 6

Kniha obsahuje devět vánočních promluv kardinála Ratzingera, nynějšího papeže Benedikta XVI., z let 1977 až 1994. Jde o myšlenkově i duchovně bohaté homilie, zaměřené na dobu od narození Ježíše Krista až po jeho křest. Vyzařuje z nich veliká radost z toho, že sám nekonečný a všemohoucí Bůh se stal člověkem, jedním z nás, neopomíjejí však ani některé aktuální problémy současnosti, jakými jsou například konzumní způsob života, uprchlíci, bezdomovci nebo vztah k nenarozenému životu.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Weihnachtspredigten , 1998

HuldukFolk
10.12.2021 5 z 5

Každý rok od Adventu do Štědrého dne si čtu tuto útlou knížku, rád si těch 69 stránek znovu každý rok připomínám, stala se pro mě součástí vánočních svátků, námětem pro ztišení a rozjímání. A jak je psáno - Pojďme do Betléma.

Jana512
18.01.2020 5 z 5

Josef Ratzinger ve svých vánočních promluvách vnáší světlo, vycházející z betlémské stáje do našich životů a vyzývá nás, abychom toto světlo vnášeli skrze víru do současné doby.