Vánoce mám rád

Vánoce mám rád https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259242/bmid_vanoce-mam-rad-Jqo-259242.jpg 5 86 40

Všichni ti, kdo se už nemůžou dočkat předvánoční a vánoční nálady spojené s nejkrásnějšími svátky roku, jistě ocení tento výbor z textů Františka Nepila, který obsahuje vánoční fejetony známé z rozhlasových Dobrých jiter, vánoční pohádky z pohádkových knížek a další vánoční příběhy plné autorovy nezaměnitelné poetiky. Věděli jste, že správné vánoční cukroví musí být oštípané, ozívané a ohřímané? Co by měl Ježíšek vnuknout členům zákonodárných sborů? Jak se správně rozbaluje vánoční dárek, aby měl radost dárce i obdarovaný? Nádhernými ilustracemi doprovodil Karel Franta.... celý text

Česneksmedem
29.08.2018 5 z 5

Naprostá paráda, a to včetně ilustrací Karla Franty, který už bohužel 19. 7. 2017 zemřel (89 let). V této antistresové knížce si například přečtete (v dopise Ježíškovi) vzkaz pro naše politiky (marnost nad marnost) nebo, že čert stresuje děti svou nedostatečnou domestikací a nepatrnou sociální adaptabilitou (Mistře Františku, Vy si ale v těch podobenstvích troufáte!). Další velkou pravdou zde uvedenou je, že maminčino cukroví bylo a vždycky je jen jedno. Naprosto nenapodobitelné, i když se sebevíc budete snažit dodržet recept. Například slepované (pro neznalce linecké) od mé maminky bych poznal mezi dalšími 58 slepovanými. A to je léty prověřený fakt. V knížce je i jedno místo, kdy jsem (proč to nepřiznat) panu Nepilovi malinko záviděl, ale zároveň mu to z celého srdce přál. Do svého domu ho totiž na Štědrý den pozval sám Jan Werich. No, jen si to představte. Schoulit se tam někde v koutku, tiše pozorovat, poslouchat a být.

čef
25.08.2018 5 z 5

Kniha vzpomínek na Nepilovi hovory a povídky o Vánocích je, jak jinak, než opět milá a vtipná s pozitivní filosofií. Uvědomil jsem si co všechno jsme o Vánocích během let poztráceli např. pohledy se už téměř neposílají, různé zvyky již se většinou nedrží, dárky jsou úplně jiné atd. Snad se nám alespoň povedlo udržet slavnostní náladu a dobrou vůli nejen v rodině. Bohužel hodně dobrých lidí nás také opustilo včetně autora. Ještěže máme na ně alespoň krásnou vzpomínku. Díky.

Mirka802
01.08.2018

Při čtení jsem v hlavě slyšela nezaměnitelný hlasový projev pana Nepila a "chrochtala jsem blahem". Knížku jsem přelouskala za jednu cestu vlakem a moc jsem si ji užila. Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. K loňským Vánocům jsem několik kousků nakoupila pro své přátele, a teď jsem se přesvědčila, že to byla dobrá volba.

zimka.r
01.06.2018 3 z 5

Vzpomínky na dětství, kdy jsem Františka Nepila poslouchala před spaním na kazetě :)

Fazolka2017
11.03.2018 5 z 5

Ačkoli jsem knihu dočetla v březnu, naplno mě vrátila zpět do Vánoc. Krásně napsané, úplně jako bych stála u stromku spolu s autorem. V mnohém mi připomíná naše Vánoce - v dětství i teď. Obzvlášť jsem si zamilovala kapitoly o tom, jak nikdy neupečete cukroví stejné jako pekla vaše babička a o sypání ptáčkům. Určitě se ke knize vrátím.

Briv
23.01.2018 5 z 5

Už dvoje Vánoce po sobě jsem si tuto knihu chtěla z knihovny půjčit. Nevyšlo mi to ani jednou. Teď už je sice leden, ale já jsem ji neodolala. Pan Nepil tak krásně popisuje přípravy, adventní čas, zimu, cukroví i samotné Vánoce, že jsem to v Lednu prožívala všechno ještě jednou. Knížku jsem si musela šetřit, protože jinak bych jí měla hned přečtenou. Je to tak krásné, laskavé čtení, u kterého jsem se hned cítila líp. Určitě se k ní na příští Vánoce ráda vrátím. Děkuji za ni.

Ildi
18.01.2018 3 z 5

Príjemné čítanie, vadilo mi tam pripomenutie politiky....tú ja nemusím

Magdalena5
16.01.2018 5 z 5

Tak jsem dobře využila vánoční dárek do čtenářské výzvy. Tento výbor je opravdu super. No, zlatý František.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Toto je tak moc pěkné vánoční zastavení. Při četbě slyším páně Nepilův specifický hlas a je mi dobře na duši.

Jana283
28.12.2017 5 z 5

Krásný vánoční dárek. Přečteno pod stromečkem a určitě bude patřit k vánočním stálicím.

kudrdlinka
27.12.2017 5 z 5

Knížku jsem četla a některé fejetony už poněkolikáté poslouchala - hlas pana Nepila k tomu prostě patří a posunuje to k naprosté dokonalosti. Moc se mi líbily i vzpomínky Heleny Mevaldové na Vánoce s tatínkem. Je to milá a pohodová knížka pro předvánoční i vánoční chvíle.

Knihomura
17.12.2017 5 z 5

Skvělý František Nepil!
Když čtu jeho knihy, v duchu slyším i jeho nezapomenutelný hlas. V adventním čase neodolám a vracím se k jeho povídání o Vánocích. Bezkonkurenční je : Jak rozbalovat vánoční dárek. Přidávám audiobonus. ;-)

eva.haf
29.11.2017 5 z 5

Nejlépe číst tuto knihu před Vánocemi, spolehlivě vás dostane do vánoční nálady. Prostě Nepil.

Mindy
08.10.2017 5 z 5

Moc milé čtení,tak jak jsme u Františka Nepila zvyklí

Ada23
11.01.2017 5 z 5

Opravdu krásné vánoční pohlazení po duši. K této knize se bude moc ráda každé Vánoce vracet.

Makropulos
03.01.2017 5 z 5

"Ze všech večerů roku jsou pro knihu nejlíp stvořeny vánoční večery" , říká pan Nepil ve fejetonu Krátký den, dlouhá nit. A já jsem si díky této darované knížce prožila několik krásných večerů,

keri.H
22.12.2016 5 z 5

Nádherná knížka, která mě pohladila na duši a u které jsem se dost často usmívala.

jasnenka
08.12.2016 5 z 5

Úžasná! Tolik krásy, něhy, ... prostě dokonalé pohlazení :-) A ty nádherné ilustrace k tomu - takových knih moc není. Budu se k ní ráda vracet.

Market = )
08.12.2016 4 z 5

To vám byla krása :-). Jedná se o sborník různých vánočních úvah, vyprávění, příběhů a znovu jsem se přesvědčila o tom, že jeho laskavý humor a pohled na svět by naše okolí udělalo mnohem lepší. Vážně moc hezká vánoční zamyšlení :-).

Endy17
30.01.2016 5 z 5

Úsměvné i dojímavé, neskutečně laskavé čtení. Rozhodně sáhnu i po audionahrávce s nezaměnitelným hlasem pana Nepila, který jeho řádkům dává další rozměr.