Únos vandrovní apatykářky

Únos vandrovní apatykářky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505285/bmid_unos-vandrovni-apatykarky-Iiw-505285.jpg 4 13 4

Vandrovní apatykářka série

Durynsko 1723. Ve Schwarzburgu-Friedrichsthalu se očekává brzký skon říšského hraběte Friedricha, který je ještě dítě. Jeho babička z čirého zoufalství nechá unést vandrovní apatykářku Kláru a požaduje od ní, aby chlapce uzdravila. Klára se devítiletého Friedricha ujme po nátlaku, že ji jinak s celou rodinou potrestají nebo pošlou do vyhnanství. Brzy zjistí, že zámek je jedno velké hnízdo zmijí a pokrytců a že tam někteří lidé mají zájem na Friedrichově smrti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Entführung der Wanderapothekerin , 2018

tittanie
26.12.2023

Od autorů jsem četla Kočovnou nevěstku a ty knížky jsou vlastně na jedno brdo. Hlavní hrdinka je odvážná a prakticky všehoschopná, neuvěřitelně čestná. Všichni okolo ní jsou zlí, ale vždy se všechno vyřeší v její prospěch.
Navzdory tomu se knihy velice dobře čtou. Sice je to někde moc zapletené, ale dobrý.

zimolka
22.10.2023 3 z 5

Předešlé díly se mě líbili více.Klára je dokonalá nikdy se jí nic nestane,už to bylo spíše jako pohádka.

zuzana2599
23.09.2023 5 z 5

Tak to byl opět velmi pěkný výlet do historie, již potřetí s touto milou spisovatelskou dvojicí - Iny Lorentz. Ano, příběh vandrovní apatykářky pokračuje a tentokrát se Klára nedobrovolně ocitne na zámku Friedrichsthal, aby zde vyléčila říšského hraběte Friedricha, který má teprve devět let a už mají někteří lidé zájem o jeho smrt. Klára i se svou nově narozenou dcerkou Hildičkou musí čelit smrtelným intrikám a touží po domově...
Moc hezké čtení pro milovníky historie, okořeněné dobrodružstvím a romantikou ! Vydařená série.

Maky806
13.08.2023 5 z 5

Teda, některá ta jména mi dala dost zabrat, ale i tento třetí díl série se mi moc líbil. Opět krásný příběh, u kterého se nenudíte.