Krvavý slib

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44403/vampyrska-akademie-krvavy-slib-44403.jpg 4.61127

Vampýrská akademie (4.)

Blood Promise (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

KatulakT

Tolik slz, tolik silných emocí a tolik nevyslyšených přání.
Už dlouho se mi to nestalo, ale při čtení téhle knihy jsem se najednou stala Rose a viděla všechno jejíma očima. Cítila jsem lásku, ale zároveň i povinnost vykonat to, co by jiného člověka naprosto duševně zničilo. Rose ušla neskutečnou cestu - za několik posledních měsíců se z malé přidrzlé holky stala dospělá, vyzrálá, ale stejně přidrzlá žena.
V tomhle momentě ani nevím, jak bych si přála, aby sága skončila. Nevím, co by bylo nejlepší. Ale čekám v tom nějaký problém - je jasné, že hladký průběh to mít nebude.

Čtivost 100 %
Zápletka 100 %
Humor 90 %
Napětí 100 %
Celkový dojem 100 %

PeťkaW.

Trochu mě zarazily komentáře o tom, že předchozí díly byly, v porovnání s tímto, lepší. Naopak si myslím, že autorka udělala moc dobře, že děj přesunula po 3 knihách do jiného prostředí. Příběhu pomohlo i přidání nových postav, a to jak kladných, tak i záporných. Kdyby se držela předchozích rámců, začal by celkový dojem působit už okoukaně a nudně. Takhle se čtenářova pozornost obrátila k nové zemi, novým charakterům a čtení dostalo nový elán. Celkově na mě Krvavý slib působil mnohem propracovaněji a promyšleněji. Hlavní hrdinky mě sice v určitých částech děje neskutečně rozčilovaly svým chováním, ale dalo se to přetrpět. Navíc dostatek akce, humoru a napětí tyhle drobné nedostatky hravě vyrovnal. Jsem upřímně zvědavá na další díl, i když se mi trochu nelíbí, jak se autorka pořád vrací k Viktoru Daškovi, coby hlavnímu záporákovi. Přijde mi, že jeho postava už toho nemá moc co nabídnout... ale kdo ví, nechám se překvapit.

Richelle

Miluji celou sérii, ale tento díl mě rozhodně zaujal nejvíce. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, za jeden den přečtená. Dimitrije naprosto zbožňuji. ❤

ivca3710
24.11.2016

Úžasný díl, jako vždy. Myslela jsem, že mě to nebude tak bavit jako předešlé díly, ale bylo to stejně úžasné :)

zuzana4291
03.11.2016

Oproti předešlému dílu mi tato kniha přišla daleko slabší. I když je děj opět zajímavý, ale chvilkama je nudnější a občas mi některé pasáže knihy připadaly zbytečné. Takže uvidíme, jaký bude další díl.

Dee.Grusova
23.10.2016

Za mě rozhodně nejlepší díl serie! Byla jsem z něj úplně unešená, když jsem ho četla poprvé, stejně tak jako jsem z něj unešená nyní, když ho čtu po třetí! :)

BarkaS
17.10.2016

Dala bych tomu i dvě * za 3/4 knihy, ale to grand finale bylo opravdu grand. Takže tomu ještě dám šanci.

KristýnaK.
10.10.2016

Tuto knihu považuju za nejlepší ze série Vampýrská akademie a ku podivu to mám naopak než ostatní, že se mi právě nejvíce líbila ta část kde Dimitrij věznil Rose. To bylo naprosto dokonalé, jak se zase políbili a tak. Dimitrij se mi rozhodně víc líbil jako strigoj. A popravdě jsem si fakt myslela, že se Rose poddá a stane se strigojkou. Ale nejúžasnější na tom byl Rosin útěk, úplně jsem u toho brečela, jak Dimitrij spadl do řeky a umřel... A pak bum! výhružný dopis od Dimitrije. Pro mě nejlepší díl, děj je pořád napínavější a napínavější! Jo, a ještě jsem zapomnla dodat, že Adrian je naprosto boží, ale to není to co jsem chtěla napsat, chtěla jsem napsat, že naprosto úžasný byl i ten děj s Avery, jak dokázala všechny tak oklamat. Já jsem si už myslela, že Lissa je už s éterem úplně na dně, když se chovala, tak jak se chovala. Prostě u obou holek to bylo dokonalé, jak Dimitrij umřel, jsem úplně v slzách a myslím si, že už je konec. Otočím na druhou stranu a tam ještě není konec!

evca7271
10.09.2016

Pekna kniha a tento konec sem necekala.Tesim se na dalsi dil.

Adele02
31.08.2016

Prvně čteno - 10. 10. 2013 - 13. 10. 2013, 5*
Re-reading - 26. 8. 2016 - 30. 8. 2016, 4,5*

Tak tady jsem taky přinucena změnit hodnocení. Kdysi to byl můj nejoblíbenější díl a abych byla upřímná, trochu jsem se tomu divila. Začátek se příšerně vleče, to už jen čekám, kdy to konečně přejde na tu akčnější část, a Dimitrij mě tu pořád prostě štval. Adrian je zlatíčko, protože Jill a Lissa ♥ A Abe je taky boží :D Holt tu půlhvězdičku ubírám, ale vcelku se nic nezměnilo. :)

Laputika_3
03.08.2016

Páni... Jednoznačně zatím nejlepší díl z celé série. Wow. Dimitrij jako Strigoj... Nerada to říkám, ale mám ho tak mnohem radši než Dimitrije jako vampýra, protože měl aspoň trochu složitou povahu, kterou jsem na předchozím Dimitrijovi tak nějak postrádala. Adrian dokonalý jako vždy, Christian dokonalý jako vždy... Moji miláčkové prostě :D Konec úplně perfektní. Díl od dílu mne to překvapuje víc a víc.

Edona
03.08.2016

Rose a Dimitrij nezklamali, četla jsem se slzami v očích i s úsměvem na rtech. Změna prostředí celý děj posunula dál. Bylo to osvěžující a určitě lepší, než předchozí díly. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, určitě doporučuji.

Veeria
28.07.2016

Opět krásné počteníčko, dle mého soudu napínavější a drsnější. Ocenit musím progres příběhu, dle mého nečekaný. Autorka skvěle vylíčila povahu Strigojů. Nové postavy hýbou opět dějem a já jsem šťastná, že jsem tyto knihy objevila a mé čtenářské srdce jásá. Některé scény mě dojaly k slzám.

Sofi2912
14.05.2016

Další super díl. Tahle autorka je naprosto úžasná.

Lee7
01.05.2016

Čím dál zajímavější a od prvního dílu už je to opravdu daleko.. Lepší konce knihy už ani nemohou být :)

LadyMichelle
19.04.2016

Zatím nejlepší a nejnapínavější díl série! Těším se, jak to všechno dopadne :-)

pejty
13.03.2016

Tak s touto knihou jsem měl opravdový problém. Začátek docela ušel, ale pak tam bylo skoro sto stránek naprosté nudy, které by se dali shrnout jen do pár odstavců. Pak to znovu začalo být zajímavé a bum opět dalších sto stránek, kde se příběh točil jen a jen dokolečka. Ten závěr a začátek to zachraňují, ale jinak se to skoro nedalo číst.

Anka.
27.02.2016

Akčně trošku slabší děj, než předchozí díl, ale přesto napínavý :) líbilo se mi, že se příběh neodehrává opět ve škole :) jsem ale trochu v rozpacích - ráda x nerada že Dimko žije? Adrian team x Dimitrij team? :D

Laurel
26.12.2015

Bombastická knížka. Hrozně se mi líbila část děje odehrávající se v Baje s Dimitrijovou rodinou. I to všechno okolo. Jen mě občas nudily scény ve "Strigojovským doupěti". Ale ten konec to hned všechno napravil. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout! Celkem převraty. A ten Adrian? Awww :3 Já toho týpka prostě žeru ♥ Zvláštní ale je, že beztak mívám sny o sexy Dimkovi... Jako třeba dneska :D :D

mStationka
31.10.2015

Zpočátku jsem se bála jak se tento díl potáhne vzhledem k tomu, že mi bylo jasné...že svého D okamžitě nenajde...tak nějak jsem doufala, že to nebude jeho konec...a ejhle...také po tom, co se s Rose loučila určitá osoba...a náhlý obrat ve škole...tušila jsem že je....mno okamžitě se vrhám na další díl :) díly jsou lepší a lepší...

Haňulec
20.10.2015

Kniha se mi velice líbila. Dimitrij jako strigoj, který miluje svou Rose, prostě skvělé. Rose, která žije s Dimitrijovou rodinou také neměla chybu a dokonce poznala i svého otce, ačkoli o tom neměla ani páru. Tuto knihu mohu doporučit :-)

Kačuba
27.09.2015

Tenhle díl se mi z celé série líbil asi nejvíc! Líbí se mi jak Rose žije s Dimitrijovou rodinou a jak cestuje po Sibiři.....Je pravda, že část kde žije s Dimitrijem mě trošku nudila, hlavně proto, že se tam nic moc nedělo. Celou sérii vřele doporučuji!

Babsie
22.07.2015

Cestování po Sibiři bylo skvělé a napínavé, Rose prostě nezklame. Moc se mi nelíbila zdlouhavá část mezi Strigoji, ale celý díl to nezkazilo, opravdu se mi hodně líbil. Rose se ukázala jako opravdu hodně statečná a soběstačná. A ten konec? Dva takový šoky hned za sebou? Jsem leknutím odhodila knihu:D Skvělé, opravdu nečekané.

medvídě
19.07.2015

Po dlouhé době kniha, u které jsem brečela ... Už se těším na pokračování

little-dream
24.06.2015

Rozhodně můj nejoblíbenější díl z celé série! ♥
Tolik emocí ve mě dokázalo vyvolat jen málo knížek, proto se tuhle nebojím označit za naprosto jedinečnou a dokonalou! :)
Vztah Rose a Dimitrije byl natolik vyhrocený, vášnivý i plný nenávisti, že jste se od knížky nemohli odtrhnout.
Můj samotný vztah k Dimitrojovi se během čtení měnil z lásky na syrovou nenávist, a když už jsem byla přesvědčená, že existuje jen jeden způsob, jak s nešťastnou láskou vypořádat, autorka mě totálně dostala!
Opravdu, tuhle knížku miluju! ♥ :D

BigReader
03.06.2015

No teda! Tenhle díl je prostě bomba. Po chvíli od téhle knížky nemůžete odtrhnout oči a akce a napětí vám nedají spát! Zvlášť ve druhé polovině. Děj byl celkově velmi poutavý, obvzlášť, když se tam objevil Dimitrij(z čehož jsem chytla záchvat). Spád i vývin událostí je neskutečný a konec vás donutí se zvednout a hned si dojít pro další díl :D S touto knížkou přijdete o nervy, zasmějete se u ní a taky prožijete romantiku. Takže neváhejte a pusťte se do čtení Vampýrské akademie! ;)

Laf
14.05.2015

Další super díl, díky kterému má jeden víc a víc otázek, jak to všechno bude dál...

Sabcens
03.05.2015

Jeden z nejlepších dílů série. Kdo postrádal více romantiky, určitě si v tomhle díle přijde na své. Nechybí ani napětí a akce. Zkrátka obsahuje vše, co by měla správná kniha obsahovat. Jsem moc zvědavá, jak se bude děj vyvíjet v dalších knihách.

Roselunda 1928
24.03.2015

Další díl, úplně jiný, a zase o kus lepší. Dimitrij jako Strigoj je úplně jiný, než jsem čekala. Belikovovy jsem měla fakt ráda, i když mě dost naštvala Victoria nebo jak se jmenovala, a vůbec jsem nevěděla, že spolu Abe a Rose mají něco společného :D. Avery mi byla ze začátku sympatická, ale je to fakt psychopat :D A je mi strašně líto toho, co se stalo mezi Lissou a Christanem :(

Mruskulka
12.03.2015

Musím se přiznat, že tato kniha, oproti jejich tří předchůdkyň, mě docela nudila. Některé pasáže byly až moc zdlouhavé a někdy jsem se přistihla, že přemýšlím absolutně nad něčím jiným, než nad dějem. Líbí se mi však tento žánr, takže se nyní pouštím do pátého pokračování.