Krvavý život

Krvavý život https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8158/bmid_krvavy-zivot-lUD-8158.jpg 4 52 52

Vampire Files série

Druhá kniha série Vampire Files. Život v Chicagu 30. let není pro slabochy. Jack Fleming by o tom mohl vyprávět… Náhodný konflikt s mafií ho stál život. Zároveň díky tomu nový začal. Jenže tentokrát jako upír. Účty s mafií si vyřídil. A v rukavičkách to rozhodně nebylo… Pokud však čekal, že tím se jeho život uklidní, mýlil se. Jacka Fleminga dostihla vlastní minulost. Má podobu fanatického lovce upírů…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Lifeblood , 1990

LeDock
19.03.2023 2 z 5

Pôvodne som sa do tohto pokračovania podpriemernej prvej časti, práve pre tento dôvod, ani nechcel púšťať. Keďže som ju však už mal kúpenú a prichystanú na stole, poddal som sa. Nemalú rolu v tom zohrala i obálka. Jan Patrik Krásny napol všetky jeho umelecké svaly, aby nakreslil snáď ešte odpornejšiu obálku než pri predchádzajúcej knihe, a také nasadenie treba oceniť!
Neviem, či to bolo mojimi prudko zníženými očakávaniami, no začiatok vo mne dokonca vzbudil iskričku nádeje. Prišlo mi, že Elrod si v medzičase načítala klasikov žánru a úspešne absolvovala aspoň tri kurzy kreatívneho písania, pretože sme poskočili v kvalite jej písania o dobrý level vyššie. Tento dojem však trval len kapitolu - dve a ja som sa opäť ocitol v nezaujímavej podpriemernej detektívke s neschopným hlavným hrdinom, ktorý snáď musí byť prapredkom Pata a Mata z A je to!
Tretiu časť série už nevlastním a nemám ani absolútne žiadnu potrebu ju získať. Myslím, že to je dostatočne výrečné, ak by vám náhodou nestačilo moje hviezdičkové hodnotenie.

slawa.cap
29.12.2019 5 z 5

Začal jsem číst kolem desáté hodiny, kapitolku před spaním. Knížku jsem po chvilce odložil, na budíku svítilo 4:30 a já byl na poslední stránce včetně tiráže. Ještě že jsem nemusel o práce :)
Výborné pokračování prvního dílu. Trochu víc romantiky a osvětlení části předchozího Jackova života. I když jsem asi tušil, kdo je záporák, děj mně neustále překvapoval a pořád jsem čekal nepříjemná překvapení. Rozhodně nejlepší díl se zatím přeložených.

Eyghon
08.08.2018 2 z 5

Vymyslet postavu upíra, který nepoužívá své schopnosti, bojí se někoho praštit (nebo nedejbože zabít) a je tak neschopný, že ho každou chvíli někdo dostane, je opravdu odvaha. V prvním dílu jsem to překousl, protože to vypadalo, že se jako čerstvý upír teprve rozkoukává, ale ve druhém už mi to šlo na nervy. Třetí díl odkládám na neurčito.

Zelený_Drak
22.02.2016 2 z 5

Je to brak, o tom žádná. Jak se tomu říkalo? Šestáková detektivka? Ale dobře se to čte a na cestu je to ideální. Platí vše, co jsem napsala u prvního dílu. Jen už jsem v českém textu našla nějaké chyby, ale spíš na straně korektora (např. dvě hrubky v jedné větě "...světla, které svítily...").

Zápletka je dlouho nejasná. Kdyby Escott s Flemingem neměli podezření, že na jedné postavě něco nehraje, tak bych neuhodla, co se asi bude dít. Hlavní záporná postava byla určitě míň srozumitelná než ta předchozí. Jackovo pátrání po Maureen se ale zajímavě posunulo a tentokrát jsem byla mnohem víc naladěná rovnou sáhnout po dalším dílu. Opět ale trvám na tom, že na podruhé by to už nebylo zábavné a znovu knihu číst nebudu.

ThePetinka
09.12.2013 3 z 5

Upíři jsou teď nesmírně populární, to se musí nechat. Nicméně přiznávám, že já jsem z nich už před nějakým časem takříkajíc odrostla. Nikterak mě tedy nenadchlo, když jsem ke knize o opravářce aut (která se čas od času mění v kojota) dostala jako přídavek zrovna tenhle titul. Tak nějak mě napadlo, že jsem mohla mít taky trochu víc štěstí a dostat něco víc… ráda bych řekla dospělého, ale spíš se hodí slovo vhodného.
Krvavý život je druhý díl, navazuje na knihu Krvavý seznam. Tu jsem nečetla! To myslím mluví samo za sebe. Při čtení jsem díky tomu trochu tápala, přestože děj na předchozí titul přímo nenavazoval. Byl však proložen odkazy na postavy, které už se v téhle knize nevyskytovali a ty mi pak způsobovali, jak by řekla Helenka Součková, potíže v hlavě.
Hlavní postava se jmenuje Jack Fleming a byl by to docela sympaťák, kdyby přes den nespal v lodním kufru vystlaném hlínou. Má ale i kladné stránky a docela fajnovou milenku. A je hrozně zajímavé, že nepřeleze tekoucí vodu. Každý autor si s těmi upíry holt vyhraje jinak.
Příběh byl svým způsobem docela jednoduchýí. Na druhou stranu však musím podotknout, že byl předložen vážně nejednoduchým, mnohdy až matoucím způsobem. O co vlastně celou dobu jde, to čtenář zjistí jen několik málo stran před koncem.

Allebith
04.10.2012 5 z 5

Jack, bývalý reportér, se stále marně snaží najít stopy po své milované, při čemž mu jde po krku lovec.. Řekli byste si klasika, ale myslím, že detektivní ráz této knihy Vás zajisté mile překvapí..

upíři detektivní drsná škola Chicago

Patricia Nead Elrod