Valkýry

Valkýry https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46341/bmid_valkyry-SV3-46341.jpg 3 472 52

První české vydání dnes už klasického románu Paula Coelha (napsaného roku 1992). Jde o autobiografický a zároveň široce platný příběh dvou povahově odlišných partnerů, jejichž manželství hrozí rozpad. Oba si během čtyřicetidenního pobytu v Mohavské poušti v roce 1988 uvědomují své nejvnitřnější konflikty a obstojí ve zkoušce při setkání se skupinou bojovných Valkýr hlásajících příchod doby velkých proměn. Paulo má splnit další úkol, zadaný Mistrem, známým už z Mágova deníku, aby byla zlomena kletba Paulovy dřívější zkušenosti s démonickými silami. Má totiž „mluvit s andělem“, pohroužit se do nejhlubšího nitra, otevřít se intuici a cítit se součástí vesmíru.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

As Valkírias , 1992

Devil-Ivet
29.06.2017 3 z 5

Poté, co jsem tu přečetla komentáře, jsem knihu otevřela s obavami. Ale byla jsem mile překvapena. Začetla jsem se lehce a nudit mě začala až na konci. Zajímavé čtení.

Vicusss
21.09.2016 5 z 5

Nádhera! Pre mňa naozaj krásna knižka, krasne myšlienky... Väčšinou, keď knihy hltám, čítam bez prestávok. Tu som sa občas zastavila, zavrela oči a predstavovala si dej z knihy. Nenáhlila som sa nasilu, no zároveň som sa nedokázala od nej odtrhnúť. Niektoré myšlienky som si aj poznačila, aby som sa k nim zas niekedy vrátila...anjeli, magický priestor, druhá myseľ, vášeň, láska. Áno, je to iné než na čo sme od Coelha zvyknutí, ale je to výborné... je tam veľa náboženstva, ale to už je on.... Každý v niečo veríme, už si to prípadne stačí iba zameniť za čo chceme... Vhodná v stresovom období pri jemnej hudbe... Knižka, ktorá objíme...

Platýz
01.09.2016 4 z 5

Trochu slabší, než je u Coehla zvykem, pravda.
K zahození ale není, a kdybych neznala jiné autorovy knihy, asi bych byla nadšenější. Výborný popis chování Valkýr, který nabourává pohled na ženy, až musíte znejistět, jestli to, co dělají, je správně nebo špatně. A to je to - soudit nám nepřísluší. Jako vždycky skvělé myšlenky, na začátku i konci jsem měla husí kůži. Ale to je na Coehla slabota. :)

P.S.: Komentář petrozy "Strašlivá pánbíčkářská slátanina o partičce nadržených a duševně zaostalých holkách" mě sice pobavil :))) ale lajk mu nedám, protože prostě nepochopil. What ever. Každému sedne něco jiného.

K4t13
10.07.2016 5 z 5

Kniha Valkýry je skvělá. Velmi čtivá, s poutavým příběhem. Čte se jedním dechem. Určitě doporučuji.

hejnak
03.05.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, ponořila jsem se do děje a přelouskala ji skoro najednou. Mám Coelhovy knížky moc ráda, jediným zklamáním nebo možná mým nepochopením byla Nevěra.

slnick
18.02.2016

Toto je pro mě příjemné překvapení (tvrdím, že Coelho autobiografie moc psát neumí). Do této knihy jsem se dokázala začíst a dokonce mě i dost upoutala. Ráda se k ní jednou vrátím.

Ketesh
06.10.2015 5 z 5

Perfektní! Pokud se od nějakého autora mohu učit víc než od jiného tak právě od Coelha.

Rubas
29.07.2015 3 z 5

Jako fanda Alchymisty jsem se s tímhle potýkal velice špatně. Zprvu. Potom jsem vše hodil za hlavu a ponořil se do příběhu. Je to asi jediná kniha, u níž si pamatuji okamžik, kdy jsem jí dočetl.
Stál jsem v uličce vlaku, protože byl narvaný a při poslední větě se rozestoupilo jinak zatažené nebe a ozářilo mě Slunce. Pak se průzor zase uzavřel a vše bylo opět šedivé. Měl jsem husinu. Po chvíli jsem se probral, dal si fakcu a vrátil se zpět na zem.
Jako čtení dobré, ale nedoporučuji slabším povahám (kor těm, co se nechají ovlivnit i při výběru pojišťovny)...

Jejda
02.06.2015 5 z 5

Všechno souvisí se vším. Křesťanství oddělené od mystiky je jen prázdnou formou. Další skvělá kniha P.C.

Elbereth13
04.04.2015 5 z 5

Skvěle propojené křesťanství s okultismem. Díla tohoto autora mi postupně objasňují spoustu věcí v mém nitru a životě :)

Paulie
25.02.2015 2 z 5

Autor poměrně dost míchá křesťanství (modlitby, Pannu Marii, anděly apod.) s něčím okultním a podivným ("mágové", rituály apod.).

ivana5609
18.02.2015 3 z 5

Kniha podobná Poutníkovi. Pro mě opět až moc náboženská. Nicméně napsaná byla čtivě a opět poskytla mnoho věcí k zamyšlení.

petroza
03.08.2014

Juicyk
16.02.2014 3 z 5

No, byla jsem zvědavá a nakonec to nebylo tak špatné :) Bavilo mě číst dál, nechtěla jsem to zabalit, ale ani mi to nic extra nedalo.
Ale dočkala jsem se toho, co jsem tak od Coelha čekala, takže zklamaná určitě nejsem :)

Jíťa
02.01.2014 3 z 5

Některé knihy od Coelha považuji za velmi podařené, některé mi zkrátka nesednou. Tahle je ta pro mě méně uchopitelná. Valkýry mi nic moc neříkají, v tomto případě nejspíš platí, že zkušenost je nepřenositelná :-P

Li@
12.10.2013 2 z 5

Toto je první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Musím přiznat, že jsem k ní přistupovala s určitou dávkou skepticismu. Nakonec to nebylo tak zlé. Byla tak nějak kouzelně zvláštní. Ač tam v podstatě žádný příběh nebyl, je to takové celkem nevtíravé čtení. Pro sebe zařazuji mezi "sci-fi". Nejspíš se k ní vrátím, až budu o pár let a zkušeností starší.

Sayuri
29.09.2013 5 z 5

Krásná knížka :), doporučuji.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Úžasná knížka, líbilo se mi pojetí ze strany manželky Coelha :)..jedna z mých nejoblíbenějších

pecka02
07.06.2013 3 z 5

Pro mě takový průměr...několik málo věci k zamyšlení tam sice je, ale není to taková pecka jako některé jeho jiné knihy...škoda

annihilation
15.05.2013 3 z 5

V knize se jistě cítit nádech tajemna, hlubokých myšlenek a mystické cesty poznání - takže něco, co prostupuje většinu Coelhových knih, ale zdá se mi, že je nedodělaná, napsaná jaksi po povrchu. Zprvu se rozvíjí slibný autobiografický příběh, který čtenáře přitáhne, navede na jakousi cestu, ale nikdy nedojde cíli.