Válka na východě - Historie jednoho německého pluku

Válka na východě - Historie jednoho německého pluku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51640/bmid_valka-na-vychode-historie-jednoho-n-njI-51640.jpg 4 16 16

Historie jednoho německého pluku 1941–1944 Autor přibližuje vzrušující historii 18. pluku rýnsko-vestfálských granátníků na základě frontového deníku, dopisů i svědectví jednotlivých vojáků. Příslušníky tohoto pluku ukazuje jako čestné, bezúhonné muže, kteří často prožívali velké konflikty se svým svědomím.

Válečné Literatura naučná Historie
Vydáno: , Naše vojsko

La guerre a l'est , 1998

kyssling
22.09.2018 4 z 5

Kniha se čte moc pěkně, není to sice nadupáno konkrétními informacemi, ale o tom kniha není. Je to skutečně "historie jednoho německého pluku" jak se píše v tiráži. Přečetl jsem to jedním dechem. Obsahuje hodně zajímavostí o osudech některých vojáků a důstojníků (Boeselager, Markmann apod.).

Kamcous
05.06.2016 4 z 5

Netradiční pohled na východní frontu :) kdo má zájem o historii a 2SV, mohu jen doporučit. Ukazuje, že vojáci na froně jsou jen obyčejní lidé, kteří nevědí, co se děje doma, zasvěcuje nás do jejich pocitů.

Langosh
16.07.2014 4 z 5

Pěkné vyprávění o osudu vojáků na největším válčišti při největším světovém konfliktu v dějinách. Člověk si tak vlastně uvědomí, že sice nacisti byli hyeny, byli to vrahové, ale němečtí vojáci, co bojovali na frontě, tak to byli obyčejní lidé s normálními city a vesměs vůbec netušili, co se děje doma, že tam jsou vyhlazovací tábory. Vyrazili do boje proti nebezpečnému bolševismu a chtěli mu zabránit proniknutí do Evropy, bojovali za svou vlast. Byli udatní, odvážní, vytrvalí, často bojovali proti přesile. Je to krátká kniha, ale čtivá a zajímavá.

východní fronta (2. světová válka)

August von Kageneck
německá, 1922 - 2004