V týlu wehrmachtu

V týlu wehrmachtu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163220/bmid_v-tylu-wehrmachtu-163220.jpg 2 1 1

Vzpomínková kniha jednoho z předních organizátorů partyzánského hnutí v SSSR a na Slovensku v době Slovenského národního povstání.

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Naše vojsko

Front v tylu vermachta , 1977

MartinezZ
14.03.2016 2 z 5

Tahle knížka to má těžké. Obsahuje dost zážitků, ale je poplatná své době a svému tvůrci a tedy plná prosovětsky a prokomunisticky agitačních plků, až to mnohdy bolelo a přeskakoval jsem celé odstavce. Číst o tom, kteří funkcionáři strany se účastnili jakých přehlídek, který komsomolec pronášel jakou řeč v kterém nově zřízeném sovětu, kterak lidově demokratické hnutí blablabla... Tak polovina knížky klidně mohla být tohoto oproštěna a bylo by to zajímavé čtení ne přímo z partyzánského pole za týlem německých armád, byť i takové úryvky tu jsou, ale z pozice velícího a posléze velícího/poradce. Nepřijde mi špatné, že to bylo jednostranné, s tím jsem počítal a je to i samozřejmé, ale když ono je to tak moc nadhodnoceně jednostranné, jako kdyby neexistovalo nic než jen komunistické hnutí, které dělá dobro pro celý svět a těch pár buržoazních hnutí či zženštilých kapitalistů nestojí za to ani zmiňovat a když už, tak jen s patřičným opovržením a despektem. Příliš mnoho politiky. Navíc o SNP je tak až poslední třetina knížky. Docela škoda.

Autorovy knížky

Alexej Nikitovič Asmolov
ruská, 1906 - 1981
1983  40%V týlu wehrmachtu

Kniha V týlu wehrmachtu je v