V srdci je spousta místa

V srdci je spousta místa https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293077/bmid_v-srdci-je-spousta-mista-WEr-293077.jpg 3 57 23

Alla má dva téměř dospělé syny, úspěšného manžela a krásnou vilu. Pracuje doma jako překladatelka a stará se o matku, která žije v penzionu pro seniory. Nic jí nechybí, dokud… dokud se nezamiluje. Bláznivě a proti své vůli ztratí hlavu pro muže o deset let mladšího. Když kvůli němu opustí rodinu, otočí se k ní zády nejen rodinní přátelé, ale i její nejlepší kamarádky a dokonce i synové. Dokáže zvládnout osamělost, nepřátelství partnerovy dcery, odtažitost vlastních synů i naschvály manžela a vybojovat si novou lásku i své místo v životě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Das Herz hat viele Zimmer , 2013

Danago
03.03.2021 2 z 5

Allu jsem nedokázala vůbec pochopit, takto spálit mosty a vlastně neuvažovat , co bude a co by mohlo být. Určitě mohla čekat to, co nastalo po jejím odchodu. Za starost o matku u mě Alla získala trochu sympatií. No pro mě knížka moc nebyla, nic nového nic zajímavého nic překvapivého. Hodně jednoduché čtení.

Milla
23.07.2019 4 z 5

V životě mnohokrát musíme učinit zásadní volbu, jakým směrem se budeme ubírat dál. Alla dala přednost vášni, vzrušení, touze před stereotypním a všedním dlouhodobým vztahem. Na konci knihy to vyznělo, jako kdyby hlavní hrdinka litovala toho, co se stalo. Jen čas nám může ukázat, zda jsme učinili dobré rozhodnutí či nikoliv.

Odetta889
27.06.2019 4 z 5

Knihy od této autorky mě vždy rozehrivaji uvnitř. Jsou krásne psané, s lehkostí se čtou. Kniha je o tom, jaký život je. Kolika z nás se tenhle příběh stal či stane? Je to přesně příběh ze života. Bylo mi při této knize hezky a hlavní hrdinka mi byla sympatická.

Hanina61
02.01.2019 4 z 5

Na konci devadesátých let jsem přečetla dvě předchozí autorčiny knihy a nyní, po letech, se mi dostala do rukou další a ač romantice zas tolik neholduju, četl se mi i tento titul dobře... i když to vlastně není tak docela pravda, místy to bylo obtížnější, protože jsem se musela občas zastavit a zamyslet se... Allin příběh se místy až moc shoduje s mým vlastním a její myšlenkové pochody dost korespondovaly s mými.... "Ve skutečnosti jsem žena jednoho muže..." A ve skutečnosti není vše růžové, jak stojí v komentáři o kousek níž.

kika 13
06.12.2018 4 z 5

Moc hezké čtení.

helenkan
14.09.2018 3 z 5

Knížka se sice četla dobře,ale hlavní hrdinka mě moc do oka nepadla. Jde se omluvit muži kterého vůbec neznala a hned se s ním vyspí? Nevím jestli jsem až tak ,,staromódní",ale to mi hlava nebere.

fruitbueno
07.07.2018 1 z 5

Kniha na deštivé letní odpoledne, která ve vás však zanechá stopu tak plytkou, že do dvou dní nevíte, co jste četli...

intelektuálka
19.10.2017 4 z 5

Pěkný odpočinkový příběh o zralé ženě, která opustila stereotyp života a rozhodla se pro nový začátek. A samozřejmě není všechno růžové.

mariva
05.04.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla docela rychle, i děj v knize dost rychle ubíhal. Připadalo mi, že všechno šlo jen po povrchu, děj se posouval o týdny a měsíce bez toho, aby se něco událo, problémy se neřešily, prostě se přešly a po měsíci už nebyl důvod něco řešit. Škoda, jinak se mi téma líbilo. Takhle z toho byla jen nenáročná oddechová četba.

Aleen
26.02.2017 4 z 5

Ve svém oddělení si zaslouží dobré místo. Hezké počtení pro ženy o ženském vnímání. Jednou jsem slyšela, že muži si prostě jen užijí a jdou dál, zatímco žena hned začne pálit mosty. Tahle kniha tomu dává za pravdu. Úplně se neztotožňuji, ale nic to nemění na tom, že se kniha pěkně čte :-)

bookcase
10.02.2017 5 z 5

Lehké, svěží čtení o docela vážném tématu. Vlastně zase jedna hrdinka, kterou pálilo dobré bydlo :)

Peace
27.01.2017 3 z 5

"Velká láska je jenom jedna. Jinak to žádná velká láska není."

Anotace zněla zajímavě a ani ohlasy na knihu nebyly k zahození. Děj jako takový nebyl špatný, ale nějak mě minula samotná hlavní hrdinka. Mnohdy jsem se neuměla ztotožnit s jejím myšlením a chováním.

knihomolka525
14.11.2016 5 z 5

šťourání se ve vztahu dvou lidí není až to co by mě extra zajímalo.Ale tady je vše přesné popsáno jak to chodí mezi lidmi.

alnahu
27.10.2016 4 z 5

Ano v srdci je spousta místa -jak nazvala knihu paní Stalmann . Příběh Alli ,která opustí manžela a své dospělé syny a vlastně i svůj blahobytný, spokojený život ,pro chvíli štěstí s o deset let mladším milencem. Každý z nás jsme jiný ,tento dvojí život ,by vyhovoval jen někomu. Ale i přesto je kniha zajímavá ,dobře e četla.

mayinka
26.10.2016

Knihu jsem precetla za dve hodiny ve vlaku. Matyas me take vzdy chvilku drazdil, alla se relativne ke vsemu stavela celem.

kudrdlinka
23.10.2016 5 z 5

Tohle je opravdu příběh ze života a může potkat každého. Četlo se mi to moc hezky. Jen ten Matyáš, ten mě teda chvílema docela štval.

misulka680
02.10.2016 4 z 5

Zamilovat se může člověk v každém věku. Dokud, ale nepřijde o to co měl, tak neví o co všechno přišel. A zamýslí se nad tím zda to byla správná volba.

hlina
25.08.2016 4 z 5

Velmi čtivý příběh ze života. Čtenář se může v některé z postav poznat.

Marselle
24.07.2016 4 z 5

Krásná, čtivá kniha s příběhem který se v běžném životě stává.
Alla to nemá lehké a dost často přemýšlí nad tím zda se rozhodla správně nebo ne. To vše se ukáže až s postupem času. Jedno ale ví jistě, že pro ty které miluje má ve svém srdci vždy spoustu místa.
Pokud si chcete přečíst krásnou oddechovou knihu, tak toto je správná volba. Určitě si budu chtít přečíst i další knihu této autorky, protože klidného čtení není nikdy dost.

Jaruce
10.07.2016 3 z 5

Četla se dobře, takový příběh opravdu ze života, který se opravdu stává.

Franziska Stalmann
německá, 1951
1997  65%Šampaňské a heřmánkový čaj
2016  69%V srdci je spousta místa
1999  70%Lepší holub v hrsti

Kniha V srdci je spousta místa je v