V horách šílenství

V horách šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49164/bmid_v-horach-silenstvi-lnP-49164.jpg 4 366 77

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech. 2. vydání

Literatura světová Horory
Vydáno: , Laser-books (Laser)

At the Mountains of Madness: And Other Novels of Terror , 1931

kralika
19.02.2016 5 z 5

Druhá knížka H. P. Lovecrafta, kterou jsem přečetl, dokázala, že jsem autorovi zcela propadl... Zejména titulní povídku lze označit za veledílo, společně s Barvou z kosmu (z jiné sbírky) je jediná, která mi přivodila neklidné spaní. Výborné byly i povídky Volání Cthulhu a Hrůza v Dunwichi, která je na Lovecrafta nezvykle akční.

angloumene
30.11.2015 4 z 5

Ze začátku mi Lovecraftovo vyprávění o hrůzách, které lze jen těžko popsat a o zapomenutých monstrech z dávnověků přišlo poněkud úsměvné. Postupem času jsem se ale do jeho stylu vyprávění dostala a začal mě opravdu bavit. Ne že bych knihu brala jako horor v pravém slova smyslu, ale je pravda, že Lovecraft v rámci svých příběhů atmosféru děsu rozhodně dokázal navodit. Ze všech povídek mě opravdu překvapila ta, po které je pojmenovaná celá kniha, totiž v horách šílenství. Jedná se o nadprůměrně zdařilé dílko, které překvapí realisticky vědeckým stylem vyprávění a opravdu hutnou atmosférou.

Mandrejka
29.06.2015 5 z 5

Krásně napínavá, Lovecraftův zvláštní styl jí dodává grády, určitě jedna z nejlepších povídek od něj.

Martin1974
18.02.2015 1 z 5

Autor použil až priveľa zložitých súvetí a škodilo to najmä v miestach, kde sa snažil o vytvorenie napätia. Chýbala mi priama reč postáv, dosť by to príbeh oživilo a zase na druhej strane mi prekážalo časté využívanie slova "bizarný" v takej či onakej podobe.

TallulahDragon
16.02.2015 2 z 5

Druhá sbírka od tohoto autora, do které jsem se pustila. Četba by se dala nazvat měsícem utrpení. Povídky v téhle sbírce byly na můj vkus až moc ulítlé. Začínám mít pocit, že důvod, proč toho Lovecraft napsal tolik, je prostý - pokaždé se musel smát nad myšlenkou, kolik lidí se asi bude snažit to přečíst. Mottem tohoto muže bylo snad něco jako: "Za žádnou cenu nikdy nic nevysvětluj!"...

CeP
21.11.2014 3 z 5

Ve své době určitě unikátní "pecka" ,
Dnes již to bohužel tak nepůsobí, alespoň na mě

Standa Šebek
06.11.2014 3 z 5

Třetí hvězdička je spíše za autorův přínos hororovému žánru. Lovecraftovy nápady a temné vize v sobě mají něco nepopsatelně přitažlivého, co mě stále nutí zkusit ještě další povídky.
Bohužel prostě není moc dobrý spisovatel. Jeho příběhy skoro nemají děj, často jsou přitažené za vlasy, postavy prakticky nejsou živí lidé, jen odtažití vypravěči, a ani hrůzu i něj nenajdu.
Ale vím, že za čas ho opět vezmu na milost a nějakou povídku vyzkouším.

lucie.8
10.09.2014 3 z 5

Tolik opěvovaný Lovecraft mě dost zklamal. Povídky mi přišly lidově "na jedno brdo". Dobrá byla asi jen Volání Cthulhu. Myslela jsem, že se budu bát, ale bohužel. Na můj vkus strašně popisné.

smisek05
18.06.2014 4 z 5

Kniha se hodí zejména na sychravé a bouřlivé noci, kdy onen plíživý strach a obavy zla vylézají z každého temného koutu.

MaggieEvans
12.05.2014 3 z 5

Některé části byly zbytečně zdlouhavé a nudné, hlavně popis okolí, staveb, architektury apod. Jinak se mi docela líbila.

beowafle
27.12.2013 2 z 5

Kniha je extrémně popisná, a i když je strašení někdy celkem účinné, nezanechalo to ve mě nijak silný dojem strachu. Spíš jsem to už chtěl mít za sebou. Opravdu knihu nedoporučuju, ale pokud by se toho zhostil nějaký zručný filmový režisér, mohlo by to být fajn. Ten archaický jazyk tomu taky moc nepomáhá.

1972Sixo
19.07.2013 5 z 5

Jedno z prvých stretnutí s ozajstným (literárnym) hororom u nás a práve s touto klasikou. ...sa vie, že som sa bál, a ako rád. Aj keď dosť staromódne opisy udalostí, ale atmosféru to malo mrazivú a ... no proste na tú dobu SUPER. Taký mám pocit sa sa tu dosť čerpalo pre scifi film VEC. Len jedna výtka, ale to sa týka vlastne všetkých jeho diel. Dunwich a Dagon aj Barva s kozmu - trošku šablónovitý a prvú polovicu predpovedateľný dej

Kortexo
02.08.2012

Zakladatel hororu a učitel všech kdo hororu kdy propadli a propadnou.Velkolepé a strhující dílo srovnatelné snad jen z Pánem prstenů.Povinná četba.

sgjoli
11.03.2012 5 z 5

Na začátku každé povídky jsem měla vždy problém se začíst, ale jakmile se děj tzv. rozjel, nemohla jsem se odtrhnout. :-) Náměty rozhodně nabízejí otázky k přemýšlení. :-)

Jackjelly
18.09.2011 5 z 5

Nepopsatelný je zážitek ze čtení stejně jako jsou nepopsatelné hrůzy a svět přivádějící zdravé jedince v šílenství. Kdo hledá původ zla na tomto světě, dostane v knize několik témat k přemýšlení. Někdo jiný se může na povídky dívat podobně jako se na tajemné hrůzy zaměřili Monty Pythoni v dílu "Pařát a jeho kletba" série "Neskutečné historky"(http://www.csfd.cz/film/75993-neskutecne-historky/) . Já se přiznám, že osciluji mezi oběma polohami ...

Ikkju
15.09.2011 4 z 5

Dobré čtení to bylo, ale přiznám se že mě motiv strašidelných oblud ke konci trochu nudil... a chybělo mi aby ty potvůrky hrdinům udělaly něco opravdu ošklivého (ano, lézt do cizí hlavy se nemá), aby se ukázalo, že jsou zlí nejenom proto, že je tak autor popisuje...

evickakyticka
21.02.2011 5 z 5

Skvěle jsem se bavila. Knížka se dobře četla a její temný děj mě přímo unášel dál a dál až ke konci knihy. Poslední věta mě dostala. Škoda jen, že jsem ji dočetla a ona nepokračovala... Těším se na další knihu tohoto autora!!