V dobrém i zlém

V dobrém i zlém https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460807/bmid_v-dobrem-i-zlem-9t7-460807.jpg 4 159 49

Lizzie je mladá a úspěšná právnička. Navíc je šťastně provdaná za Sama, který je jí zcela oddaný. Jednoho dne jí zavolá starý známý, jenž je obviněn z vraždy své ženy Amandy, a žádá ji o pomoc. Zach je hlavní podezřelý. Lizzie dlouho váhá, ale nakonec souhlasí, že se jeho případu ujme. Čím víc se Lizzie noří do nablýskaného světa brooklynské smetánky, tím intenzivnější má pocit, že tu něco nehraje. Zach netušil o své ženě spoustu zásadních věcí, a Amandini přátelé sotva věděli, že její manžel existuje. Jak Lizzie postupně odkrývá pravdu, je nucena čelit temným tajemstvím, která souvisí i s jejím zdánlivě dokonalým manželstvím…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Good Marriage , 2020

Magdyla.8
11.11.2021 3 z 5

Mám teď období, že nečtu prvotiny autorů. Myslím, že případ Amelia bude mnohem lepší. Kniha mohla být klidně kratší. Některé detaily mi docházeli rychleji než samotné "vyšetřovalce" Lizzie. Opravdu mě mrzí, že nebyla vysvětlena Amandina situace s otcem a kamarádkou a také Zachova povaha. Ke konci mi bylo jedno, kdo Amandu zabil a ani ve mě příběh nezanechal wow efekt. Škoda.

Terka18
03.11.2021

Tohle pro mě bylo trápení. Žádný thriller,jen zbytečně zdlouhavé vysvětlování a popisování. Přeskakovala jsem řádky a nakonec si přečetla konec,abych věděla kdo je vrah.

Imis
14.09.2021 4 z 5

Konečně detektivka, kde nejsou žádné nelogické konstelace a nepřesnosti, či jinak nedotažené motivace postav. Bude to asi tím, že autorka má vystudované práva. Mě se to líbilo, bylo to napínavé až do konce a četlo se to s každou stránkou lépe jak gradovalo napětí.

Hakl54
10.08.2021 4 z 5

Na mě moc pomalé a propletené. Chybělo to pravé napětí.

Danago
07.08.2021 3 z 5

Námět byl zajímavý, ale bohužel se to celé tak nějak táhlo. Opravdu jsem se místy musela nutit do čtení. Nakonec jsem byla ráda, že jsem knížku dočetla. Konec jsem neodhadla autorka to dobře zamotala, jen je to opravdu zbytečně moc pomalé , protože nápad byl skvělý i zvraty tady jsou překvapivé.

jasmína
04.08.2021 3 z 5

Po dočtení knihy si říkám, že by se nic nestalo skončit už uprostřed.....

Bohužel zklamání, zbytečně vše zdlouhavé......

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Průměrné, chyběl tomu spád, nebavilo mě to.

harena
29.06.2021 5 z 5

Dobré, moc dobré. Když píše thriller právnička, je naděje, že vznikne opravdu inteligentní a promyšlený thriller. Snad jen proto, že tu nejsou honičky a rychlé akce, má kniha nižší hodnocení, ale příběh je čtivě napsaný a zvědavost nutí číst dál a dál.
Právnička Lizzy je nucena pátrat po vrahovi manželky svého klienta, protože v případě neúspěchu je ohrožena i její existence. Snad všichni lžou, všichni mají svá malá ukrytá tajemství, pozvolna se dostáváme pod povrch zdánlivě šťastných manželství.
Vše sledujeme pohledem již mrtvé Amandy a advokátky Lizzie. Pěkně čtivě napsaný příběh, který jsem si vychutnala.

berila
18.06.2021 4 z 5

Určitě se nejedná o akční thriller a přesto se mi příběh líbil. Určitě doporučuji tomu, kdo nehledá spoustu mrtvých a brutalitu a nechá se autorkou vést pěkně postupně do zajímavého konce.

alnahu
12.06.2021 3 z 5

Za mě velice táhlý děj,konec to trochu napravil -překvapivým rozuzlení.Mne tato kniha docela zklamala.Obálku má pěknou.

andrea4468
10.06.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá, opravdu mě bavila. Konec mohl být trochu lépe zakončený, určitě byl prostor pro více šokující rozuzlení :)

xena2711
30.05.2021 4 z 5

Na můj vkus má kniha hodně pomalý rozjezd. Příběh se strašně táhne a sáhodlouze vysvětluje. V půlce se děj začal více rozjíždět a popravdě, až do konce jsem netušila, kdo za tím vším stojí.. Nebylo to špatné, ale asi za pár dní nebudu vědět, o čem kniha byla...

zuzana2599
28.05.2021 4 z 5

V dobrém i zlém je chytrý a inteligentní thriller, kombinace psychologického a právnického thrilleru. Tentokrát nebudu patřit mezi nadšené čtenáře, ale jenom mezi spokojené. Nemám zrovna ráda právnické prostředí, které obklopuje prestiž, bohatství, drahé, značkové oblečení... Asi zrovna proto mě tento dobře napsaný i promyšlený thriller až tak nedostal, ale i tak přečtení nelituji. Místy jsem byla zvědavá, místy napnutá, místy jsem se i bavila. Takový erotický večírek ... to vůbec není špatný nápad :-) Co vy na to ?

Katania
12.05.2021 5 z 5

Moc pěkný thriller. Čtivé, chytlavé a do konce jsem netušila kdo je vrah.

Mandlevest
27.04.2021 5 z 5

Autorku Kimberly McCreight mám ráda, četla jsem od ní vše, co u nás vyšlo a tak jsem si nenechala ujít ani tento psychologický román. Pro mě to bylo napínavé čtení, autorka píše velmi čtivě , zkoumá psychologii postav a vztahy mezi nimi, a to pomaleji a důsledněji než je v tomto typu knížek běžné. V tomto románu k tomu přidala trochu "právničiny", protože hlavní hrdinka Lizzie je právnička , seznámila nás se třemi kamarádkami, které žijí na pohled šťastný a spokojený život a přihodila jednoho podezřelého z vraždy. To vše je zabaleno do příběhu, který jakoby po vrstvách odkrývá, co se vlastně stalo a že nic není tak jak z venku vypadá. Kdo má rád rychlé, akční thrillery, tomu kniha asi nesedne, ale já jsem si ji opravdu vychutnala.

ArwenAragorn
22.04.2021 5 z 5

81%
Možnosti se mi před očima množily tak rychle, až jsem si brzy byla jistá jedinou věcí: byla jsem úplně zaslepená.

Znamenitý psychologický thriller! Inteligentní, napínavý, s mnoha zvraty a nečekaným rozuzlením. Hodně to je o mezilidských vztazích a tajemstvích, která by neměla vyjít na povrch. A řeknu Vám, s tak nechutnou osobou jako je Zach už jsem se v knize dlouho nesetkala. Naopak jsem fandila Lizzii.
Mně se zatím líbily všechny autorčiny knížky, tato není výjimkou a k přečtení ji určitě doporučím.

zdehan
18.04.2021 4 z 5

Ze začátku jsem myslela že knihu ani nedočtu ale pak se to rozjelo a líbilo se mi to.

Renatecka
13.04.2021

Bohužel nedočteno, pro mě dost nezáživně napsáno. Přelouskala jsem prvních cca 100 stran (i ty mi stačily, abych si správně tipla vraha :-D ) a pak poslední 3.

Hope80
09.04.2021 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila. Moc jsem se na ní těšila, ale velké zklamání. Upřímně kniha byla o ničem..začíst se nedalo, občas jsem řádky přeletěla očima a těšila se na konec, neodkládám knihy, takže jsem jí dočetla, ale bez jakéhokoliv úspěchu.

Dela111
06.04.2021 4 z 5

V dobrém i zlém... tak spolu žije většina partnerských dvojic a zároveň jsou přesvědčeni, že o tom druhém ví všechno. Ale víme skutečně všechno podstatné o člověku, který s námi žije? A jak dobře známe své přátele?
Na tom, že lidé mívají svá úzkostlivě střežená tajemství a ani jejich nejbližší je neznají, postavila autorka tento příběh. Zápletka je promyšlená a dobře vystavěná. Příběh není extra napínavý ani plný nečekaných zvratů, ale má vyrovnané tempo a postupně před čtenářem odhaluje všechna tajemství. A že jich není málo!
Celé je to napsané hodně poutavě, takže kniha baví a lehce se čte.