V divočině

V divočině https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271768/bmid_v-divocine-fqT-271768.jpg 4 86 35

V zimě roku 1966 se Katherine Reidová přestěhuje do chaty v horách, aby našla klid a samotu. Zanedlouho však přijde na to, že v hlubokých lesích není sama. Někdo je poblíž a sleduje každý její pohyb. Danny, dvacetiletý veterán z Vietnamu, žije ve starém domě obklopen hromadami zatuchlých knih a vzpomínek na válku. Nejprve svou novou sousedku jen opatrně pozoruje, ale zvědavost se postupně mění v posedlost. Když se střetnou dvě zjizvené duše, hranice mezi láskou a šílenstvím může být nebezpečně tenká...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

In Wilderness , 2015

Nosorozec_91
19.09.2017 4 z 5

Je to zajímavá, pěkně psaná a dobře přeložená knížka na hloubavé čtení v klidu, rozhodně ne knížka, u které byste se třásli napětím. Celá kniha je o vnitřních pocitech a myšlenkách obou hlavních postav a to drama, napětí a takový ten vnitřní nepokoj je spíše v tom. Musím říci, že nejvíc se mi líbil začatek a pak epilog. Ale neměla jsem na čtení potřebný klid, možná, že kdybych měla, hodnotila bych více hvězdami.

*Edit po cca roce od přečtení: Musím říct, že se v myšlenkách ke knize občas bezděky vrátím, očividně ve mně zanechala hlubší stopu, než jsem si hned po přečtení myslela. Přidávám hvězdu.

Andulka VK
21.08.2017 1 z 5

Docela jsem se těšila na tuhle knihu...jenže asi na ni nebyl ten správný čas,nebo jsem nebyla naladěna na tento styl vyprávění - prostě stalo se,že jsem ji nakonec odložila - asi jak píše níže Rodaw ...možná je taktéž chyba na mé straně.Přitom mám ráda knihy,které nutí člověka přemýšlet,ale tentokkrát to prostě pro mne asi nebyl ten"správný šálek kávy"...

Rodaw
11.06.2017 1 z 5

Bohužel tahle knížka nebyla tou správnou volbou.. a moc mě to mrzí, protože jsem se na ni upřímně těšila.. Ale chyba je určitě spíše na mé straně. Čekala jsem mrazivý thriller, ale tohle je spíš velmi niterné a komorní drama. Těžké, psychologické - až filozofické. Což není moje oblíbená kombinace...
Doporučila bych jim náročnějším čtenářům, kteří se nad příběhem i rádi zamyslí a užijí si přesně to, co mě nebaví..:D

HoneyBunny
18.05.2017 5 z 5

,,Sedí tak uvolněně, že žádného kolemjdoucího nenapadne, že má v hrudi místo srdce beranidlo."
Poněkud drsnější román o ženě, která v divočině přišla na to, že člověk může pomalu ale doopravdy umřít pokud bude vytrvale přehlížet svý niterný touhy.

kackahracka
15.02.2017

Odložila jsem na dobu budoucí. Probírané téma mi nebylo příjemné, nedokázala jsem se naladit na žádnou z postav, nechtěla jsem zjišťovat, co se jim kdysi stalo, ani co se jim stane. Zkusím za pár let...

petruuuna
23.01.2017 4 z 5

Poutavá kniha rozebírající především psychiku dvou "nemocných lidí". Popisuje vnímaní situací jak z mužského, tak ženského pohledu. Je zde krásně popsaná příroda a místy je docela dost eroticky laděná. S podobnou knihou jsem jsem se doposud nesetkala a určitě stojí za přečtení.

Lenka.Vílka
22.01.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala stylem, kterým je napsaná a měla jsem obavy, že se to do konce knihy neudrží (to se naštěstí nestalo). Celý příběh byl v podstatě o dvou lidech, kteří v domnění, že už nic nemají, berou, co je jako první po ruce a je velká šance (nebýt toho), tak se takhle nezachovaji. Proto je logické, v jakém roce (letech) se kniha odehrává (celou dobu jsem si říkala, že by se příběh dal zasadit i do přítomnosti, ale až potom mi došlo, proč to nelze). Proto silné doporučení. Jestli se chystáte číst, nečtete nejdřív poznámky autorky. Protože já pořád nechápala, jak jsou určité věci možné (takhle by Vám to došlo v podstatě hned a kniha ztratí své tajemno a zbyde jenom kouzlo, což je i tak škoda) ohledně Katherine. Jo, knihu rozhodně doporučuji.

magnolia
10.01.2017 4 z 5

Je to román o dvou velmi rozdílných lidech, poznamenaných různými traumaty z minulého života. Příčiny jejich trápení se během čtení postupně vynořují a jejich příběhy střídají. Oba si zažili dost špatného a mladší Danny to schytal více, a tak tomu odpovídal jeho projev a chování (časté nadávky, určené K. mi vadily, jako by byly určené mě osobně). Moje sympatie byly po celou dobu na straně Katherine, pro její klidnou povahu, odhodlanost a celkové souznění s přírodou. Díky ní je v knížce mnoho hezkých přírodně-pocitových popisů, třeba dýchání se srnou, dítě-rybička, zelené pokoje, ale i jiné, které mi byly příjemné a blízké (tkaní, pěstování zeleniny). Došlo i na dramatické situace a vášeň, která nikdy nemůže trvat věčně a za těchto okolností, už vůbec ne. Jsem moc ráda, že autorka zvolila takový konec, myslím tím, ne horší. Byla to zajímavá kniha, kromě jiného upozorňuje na poválečná traumata v mužských duších. A na druhé straně je to příběh oslavující přírodu a ženské vnímání světa. Tak i za to dávám 4*, přesto že čtení mi zpočátku trochu vázlo.

Schneeba
13.10.2016 4 z 5

Spíše asi dívčí četba ale jelikož jsem to dostal dárkem tak jsem si to přečetl a nebylo to vůbec špatné. Bavila mě na tom ta samota a tak trochu tajemná atmosféra. Barvitě popsaný sex v uličce.

limetka2008
05.09.2016 5 z 5

Zajímavý děj, občas tajemný a místy silně erotický, překvapivý závěr a nový poznatek o nemoci zvané syndrom mnohočetné citlivosti na chemické látky - o té jsem opravdu slyšela poprvé. Stojí za přečtení, není to žádná tuctovka.

Acquenta
30.08.2016 3 z 5

Začátek a prostředek byla hrozná nuda, nic mě ke knize nepoutalo, ale konec se mi začal líbit a při přečtení poslední stránky jsem si říkala, že to mělo i dobrý příběh, takový k zamyšlení...ale styl autorčina psaní mi vůbec nevyhovoval...

anansie
18.04.2016 5 z 5

Nejdřív jsem myslela, že čtu Robinsona Crusoe v ženském podání. Potom jsem měla pocit, že z Robinsona se stává příběh Adama a Evy v ráji. To, jak příběh dopadl, bylo docela překvapením, i když nějaké to drama na konec se dalo jistě čekat. Nejvíc mě asi zaujalo, že autorka pracovala na této knize 30 let a kniha je vlastně příběhem dvou psychicky postižených osob. Jelikož zbožňuju příběhy neobvyklých životů a neobvyklých emocí a lidských zvláštností, tato kniha se mi líbila jako už dlouho žádná jiná.

katkavasik2908
18.04.2016 5 z 5

Zajímavý děj a ještě lepší konec. Líbí se mi jak autorka všechno krásně a zajímavě popisuje.

kniznistranky
15.04.2016 3 z 5

Na tuhle knihu jsem byla hodne zvedava. Nic podobneho jsem jeste necetla. Je to velice zvlastni kniha. Do ted tak uplne nevim co si o ni myslet a jestli v tom bylo neco hlubsiho asi jsem to nepochopila. Nevim. Je to takovy stred a asi bych ji dal nedoporucila. Skoda no.

JanaDor
27.02.2016 4 z 5

Kniha mě přes pomalý rozjezd zaujala a já četla se zvědavostí rychleji a rychleji. Perfektně propracované pocity a psychika nemocných lidi zevnitř mě při čtení fascinovala. Závěr byl pro mě nečekaný a nepředvídatelný. Oceňuji, že v románu, kde vystupují jen dvě hlavní postavy samy v divočině, je autorčin styl psaní poutavý a vtáhl mě do příběhu, že jsem ho chtěla přečíst co nejdříve, abych se dozvěděla, jak to skončí. Příběh působí velmi reálně. Chvíli mi bylo líto Kate, pak Dannyho, pak jsem nenáviděla Dannyho a pak zase Kate a říkala si jaká je kráva. Pak jsem ji zas fandila a Dannyho posílala do blázince. Prostě příběh mě nenechal v klidu.
Ve vyprávění se nepravidelně střídali Kate a Danny. To ještě víc odkrývalo rozdílné povahy a přibližovalo mě to k porozumění nepochopitelného chování obou hrdinů.