Otec prasátek

Otec prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470/bmid_otec-prasatek-zVD-470.jpg 5 1372 119

Nadešel předvečer Svátku prasečí hlídky. * Je nápadný klid. * Sněhu je dost, červenek celá hejna, ozdobený stromeček za každým oknem. Je však absolutní nedostatek velkého tlustého muže v červenobílém oblečení, který doručuje hračky... * Ten zmizel. Dětská vychovatelka Zuzana ho musí najít nejpozději do rána, jinak nejen, že nikdo nedostane dárky, ale nevyjde slunce. A naneštěstí jsou jejími jedinými pomocníky havran s oční vadou, krysí Smrť a bůh kocoviny. * A co je ještě horší, někdo leze komínem. Není to bába. Tentokrát má místo kosy pytel, ale je na něm něco smrtelně povědomého. * HO. HO. HO. * Šíří se podivné zvěsti. * A jestli se vám navíc kýve nějaký zub, buďte opatrní... Úžasná Zeměplocha, kniha 19., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Hogfather , 1996

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Bohužel pohyblivá scénka panenek z celého světa měla nepopiratelné potíže. Hudební automat pod nimi sice stále hrál "Když na sebe budem hodní, budeme se všichni hodni", ale vodítka, která oživovala loutky, se pokroutila, takže klačský hoch tloukl obřadním oštěpem do hlavy omnijskou holčičku, zatímco dívenka ve slavnostním kroji Achátové říše kopala malého čalamadorského druida do zadní strany roucha. To všechno přítomné děti nadšeně pozorovaly a fandily celé scénce bez nejmenšího náznaku diskriminace.

Ke Smrťovi a čarodějkám mi přibyla další oblíbená postava - bůh kocoviny.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Dá se vůbec narazit na knížku ze Zeměplochy, která nebude vynikající? :-) Báječné čtení, přečetla jsem skoro jedním dechem..

Maica
13.07.2013 4 z 5

Moje první knížka ze Zeměplochy, doufám, že ne poslední. :-) Líbí se mi představa tohoto neustále překvapujícího světa, s jeho tradicemi, svátky a samozřejmě taky obyvateli.

Misan1993
17.06.2013 3 z 5

Ze začátku knihy jsem se opravdu bavil, ale po té začala kvalita děje klesat a závěr mipřišel docela levnej..:/ Jinak každopádně špatné čtení to zas tak nebylo :)

Chana
14.03.2013 3 z 5

Pratchettův průměr, vtipné zpracování. Někdy bych si chtěla přečíst něco od Pratchetta v angličtině, abych poznala, jestli je to tak dobré jako český překlad Jana Kantůrka.

umbra
07.03.2013 5 z 5

Asi zůstane tou nejlepší. Bohužel už jsem ji přečetla tolikrát, že si budu muset dát nejmíň rok pauzu :-) Není to jen nápaditým příběhem, ale zkrátka spoustou detailů, které mne nikdy nepřestanou fascinovat.

helmiczka
09.09.2012 3 z 5

Tak ja neviem. Zhruba prvých 10 Pratchettoviek boli zlátaniny bez príbehu, ale zato sa pri nich človek rehnil v jednom kuse. V tejto naopak je príbeh - a to napínavý, sú tu postavy - a to SKVELÉ, ale niečo mi tu chýbalo... rád by som dal 3 a pol hviezdičky.

vhumanik
13.07.2012 5 z 5

jako vždy i u této knihy mám pocit, že je zatím nejlepší z Pratchettových, které jsem četl ;)

Jillina
18.05.2012

Četla jsem snad všechny Pratchettovky (líbilo se), ale tohle je jediná, co mám doma a nebaví mě vůbec. Škoda.

kusma
09.01.2012 5 z 5

Tato kniha opět krásně pobaví. Výborné postavy - mágové opět nezklamou (začínám zbožňovat Výsměška), no a Smrť, tak ten je nezapomenutelný! Jedna z nejlepších Zeměplošských (z mnou dosud přečtených).

Nerissa
04.09.2011 5 z 5

Zatím moje nejoblíbenější Pratchettovka... Bůh kocoviny skvělý a co teprve počítač, který odmítá pracovat, když mu vezmou plyšového medívka :-d... A o Smrťovi, který se převlékl za Otce prasátek snad ani raděj nemluvit :-d...

Nixie
24.08.2011 5 z 5

První kniha od T. Pratchetta, po které jsem šáhla, a od té doby je mým spisovatelem číslo jedna a to hlavně díky této knize. Je naprosto dokonalá, tady se Pratechett překonal. A Krysí Smrť s Ča-snač-ajem mě učarovali...

ŽabákDokvákal
28.02.2011 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů Zeměplochy! Královsky jsem se bavil! V knize se společně objeví podle mě nejvtipnější postavy - Smrť, mágové, Krysí smrť, Havran a dokonce Bůh kocoviny!

st.me
26.02.2011 5 z 5

Má první Pratchettovka vůbec, takže srdeční záležitost. Skělý příběh, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Smrť je v ní, no nevím jestli se hodí použít slova jako báječný, úžasný, Zuzanka a pan Ča-snač-aj...vážně výborná

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Vůbec nevím, jak ji popsat. Jedině v pozitivních superlativech. mezi všemi perfektními Pratchettovkami, tahle se mi líbila ještě o kousíček více. Možná to dokonce opravdu je i tím filmem, který, jakožto první filmová adaptace, kterou jsem kdy viděl, se knize vyrovná. Pan Časnačaj je jeden z nejpůsobivějších záporňáků, co jsem viděl.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Moje první setkání s panem Pratchettem. A asi nejvíc na mě zapůsobilo. Nikdy nezapomenu slovo "inhumovat". Miluji absurdní humor a "železnou logiku" :o)

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

To je tak, když se ztratí Otec prasátek a Smrť za něj zaskakuje. :D Hlášky tam byly pěkné, už nikdy nechci vidět Santu Klause :D Bez prasečích klů, samozřejmě :D

astarte
30.11.-0001 4 z 5

Pěkný příběh. Sice mě chvilku trvalo, než jsem se začetla (prvních pár stránek se zdá být bez ladu a skladu a špatně jsem se orientovala), ale určitě stojí za to vydržet a zbytek knihy si už "jen tak užít".

Azizi
30.11.-0001 5 z 5

Dokonalý diel, zase raz. Jeden z mojich najobľúbenejších. Mám rada Zuzanku a jej pohrabáč a vôbec všetky postavy sú tu skvelé, vrátane príbehu. A pamätajte, nie je čas na čaj, ale Ča-snač-aj!