Samotka

Samotka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475045/bmid_samotka-eoP-475045.jpg 4 202 202

Útěk z Výhně série

Pod nebem je peklo. Pod peklem je Výheň Káznice jménem Výheň… Představa smrti je tu vaší nejmenší starostí. Útěk je pouhý začátek… Mysleli jsme, že se nám podařilo vyváznout, že jsme volní. Mělo nás napadnout, že z Výhně nevede cesta ven. Ocitli jsme se ještě hlouběji v útrobách vězení: zavření na samotce v místech, kde žijí skutečné noční můry: správce, sípáči a něco ještě mnohem, mnohem horšího... Čas neúprosně běží. Jestli brzy neutečeme, udělají z nás stvůry – jako z nich. Navždycky. V temnotě díry ožívají nejhorší přízraky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fobos

Solitary , 2009

Mudry
06.02.2022 4 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Jak už to ale bývá i u filmů , málokdy druhý díl přebije ten první.

Nikusha
02.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Jaaaj kurde samé špatné zprávy. Já už fakt myslela, že se jim to podaří. Jako jsem zase ráda, že bude další díl, ale úplně jsem cítila tu jejich námahu a vyčerpání a zas nic. No a to, že Donovan zemřel, k tomu se nebudu vyjadřovat :D (sakra, fakt mi byl sympatický) Super napínavé čtení, určitě si pořídím i další díl(y).

zeros
26.01.2022 3 z 5

Stejně jako u prvního dílu, tady tím spíš mi vadí, že náctiletí kluci bez větších duševních problémů přežívají jednu noční můru za druhou. Ve skutečnosti už by měli problémy se vůbec vědomě postavit na nohy, natož přemýšlet o útěku. Ale dobře... Zatímco v Lockdownu na mě skvěle a tíživě působila atmosféra, tady už to není takové. Prostě už je toho odhaleno moc a vlastně to asi nemůže být tak hrozné, když ti kluci pořád dýchají a myslí. Strážci jsou nakonec vlastně docela v pohodě, sípači mají sice masky a vypadají blbě, ale dá se s nima bojovat. Prostě už to zdaleka nemá ten náboj. Ale rozhodně je to stále skvěle čitelná knížka, která člověka zabaví a jen tak nepustí. Trochu se bojím, co z toho bude, když jsem zjistil, že to má další tři díly.

Annkag
04.01.2022 4 z 5

Skvělé čtení...od začátku do konce mě to bavilo.Drželo mě to v napětí a ohromovali další přečtenou stránkou.
Už se těším na pokračování.

Ronnie68
02.01.2022 5 z 5

Skvělé napínavé pokračování Lockdownu doplněné i o hororové prvky ... prostě kniha, která mě dokázala opět se dostat do děje a nějak nepustit ... skvělé čtení ...

Noeni
30.12.2021 5 z 5

Druhý díl mě uchvátil stejně jako první, navíc jsem během čtení měla větší strach a nepříjemnější pocity. Dozvěděla jsem se víc o Výhni, lépe poznala Alexe, Zeea a další postavy, které jsem si oblíbila.
Momentálně trpím, jelikož nemám další díl a nedokážu si představit začít číst cokoliv, co není pokračováním téhle série. Potřebuju pokračování. Hrozně moc.
Na jednu stranu jsem strašně ráda, že jsem tyhle knížky četla. Na druhou stranu lituju, že jsem nepočkala, až u nás vyjde celá série. Ale tohle je přesně to, co si ráda přečtu znovu. Protože i navzdory všem negativním emocím (a že jich bylo!) to za to stálo. A já to zbožňuju.

L.R
19.12.2021 5 z 5

Precteno za jedno odpoledne, stejne jako prvni dil... Stridam to s hrami o truny, takze takze takove oddechove cteni... Ale fajn. Jediny minus je ze na treti pokracovani musim cekat.

Jandýs
11.12.2021 5 z 5

Jsem moc spokojená. Zajímavý nápad a skvěle poutavě napsán. Těším se na další díl.

nela3812
30.11.2021 4 z 5

Samotka, stejně jako předchozí Lockdown, je jednohubkou na sobotní odpoledne. Na knížku jsem se velmi těšila, až mě mrzelo, jak rychle jsem jí opět stihla přečíst.

Přiznám se, že jsem měla trochu obavy, co nám může autor přinést z díry, do které se chystal zavřít své hlavní hrdiny. Nicméně jsem byla příjemně překvapena směrem, jakým se příběh odvíjel. Tento díl značně poodhalil autorovy plány pro celou sérii a já se už teď těším na ty další díly a další plány úniku. Nemůžu se dočkat, co vše hlavní hrdinové ještě vyzkouší.

První útěk v předchozím dílu byl poměrně dost riskantní a vyžádal si nové postavy, které jsou stejně sympatické jako ty předchozí. I vůči nim jsem byla dost skeptická, ale i přesto jsem si je oblíbila. Nechci ale prozrazovat mnoho, pokud jste se do série ještě nezačetli, ale můžu vám slíbit spoustu skvělého humoru, které ani těmto postavám, na pokraji smrti nehrozí. Je to přesně ten druh humoru co mám ráda a v téhle sérii mi opravdu sedí.

Co mě mrzí je, že opět nebylo přímo osvětleno, zda se někam zavírají i „nesposlušné“ holky. I když musím uznat, že poodhalení některých místních praktik mi na mou otázku téměř odpovědělo, avšak možnost že by do toho mohly být zapleteny i dívky není zcela vyloučena. Ale chápu, že mladá chlapci jsou vhodnější „materiál“ v tomto směru.

Tentokrát hodnotím 4/5, protože mi v tomto dílu chybělo trochu více akce, ale doufám, že další díl vyjde dříve než za půl roku, abych věděla jaké další možnosti útěku se nabízí (už mám pár teorií). To čekání na pokračování je nekonečné.

Tereza137
23.11.2021 4 z 5

Bohužel jsem nečekala, že to někdy řeknu, ale pro mě byl druhý díl celkem zklamání. Měla jsem od toho velké očekávání a to byla chyba, protože první díl byl luxusní. Druhý díl je prakticky pouze o tom, že 90% času sedí Alex v kopce na samotce a přemýšlí nad svými myšlenkami, "komunikuje " s iluzemi, které se mu zjeví, přemýšlí nad tím, co by teď mohl dělat, kdyby nespáchal žádné zločiny a samozřejmě zvažuje nad útěkem z Výhně a ze samotky... Abych nebyla úplně negativní, tak kniha má i některé napínavé kapitoly a trochu i nechutné. Mrzí mě celkem to, že jsem si na Alexovy a Zeeovy nepřátele zvykla, tudíž mě takový „sípač", či dozorce neděsí tak, jako v prvním díle. Rozhodně se opravdu hodně těším na další 3 díly, které čekají na překlad, ale zároveň se bojím o čem ty pokračování budou, kdo ví, třeba mě to překvapí.

Olaf74
13.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo fakt dost dobrý. Jak první tak druhý díl.

Johny_H.
29.10.2021 5 z 5

Ve středu jsem knihu dal do právě čtených. Ve čtvrtek jsem ji otevřel a v pátek píši komentář: Doufám, že co nejdříve vyjde nový díl. Už se nemůžu dočkat jak to bude pokrčovat 5/5.

metalic
21.10.2021 5 z 5

Tak tohle bylo NĚCO... Jsem fakt nadšený a zároveň mě mrzí, že jsem knihu už dočetl. Jak jsem již psal u prvního dílu Alexander G. Smith se netají kým se nechal inspiroval. Darren Shan ve svých sériích vždy vzal hlavní postavu a změnil ji život k tomu nejhoršímu co si mohl představit a tak zásadním způsobem, který se nedal vzít zpět. Tyto příběhy psané v první osobě čtenáře přímo nutí při čtení soucítit a trpět s hlavním hrdinou. A to se povedlo i v tomto případě.
SPOILER: když jsem prvotně četl recenze na tuhle knihu, trochu mě zarazily názory, že tahle kniha je slabší oproti první. Já si myslím opak. Je dobré, že se dej posunul někam jinam z hlavního vezenskeho "dvora" protože by se scény pořád opakovaly. Vezensky dvůr tedy vystřídala ještě větší brutalita a samotka. Mohlo by se zdát, že děj v samotce trochu celou akci zpomalil, ale za mě byl opak pravdou. Podle mě byly Alexe myšlenky a pocity napsané tak, že si čtenář prošel tou hrůzou co tam zažil ať to byl pocit naděje, beznaděje, totálního šílenství i samotným přesvědčením, že jediné správné východisko je sebevražda. Nechybí zde ani silný emoční konec a jak je na závěr zde už zvykem ani ta naděje toho že se jim konečně podařilo utéct.
Musím jen říct, že se nemůžu dočkat poslední knihy.

Áža707
15.10.2021 4 z 5

Já jsem byla z prvního dílů nadšená, vážně moc! Proto moje očekávání byla doopravdy velká a strašně moc jsem si chtěla druhý díl přečíst, co nejdříve. Nakonec bych i řekla, že bylo super, že jsem knihy nečetla hned po sobě, protože by následovalo zklamání.

Tím nechci samozřejmě říct, že by kniha byla špatná, ale rozhodně jsem z ní neměla tak dobrý pocit jako z první části. Byla jsem hodně zvědavá, kam se příběh bude ubírat. Autor si připravil několik nečekaných zvratů a ten konec? Wow, zase mám nutkání okamžitě číst pokračovaní, protože tohle je masakr.

Bohužel 2/3 knihy mi přišly skoro o ničem a vlastně se střídalo zoufalství hlavní postavy (že si trest zaslouží a není dobrý) a odhodlání postavit se systému a ukázat světu, co se vlastně ve Vyhni děje.

Jak už jsem zmínila výš, poslední stránky byly doopravdy nadupané akcí a člověk tajil dech a autor nám nechal podobně otevřený konec jako v předchozí knize. Samozřejmě mi stále hlavu vrtá myšlenka kde jsou dívky...

Rozhodně mohu doporučit, pokud se vám líbil první díl. Myslím, že příběh překvapí. Ve výsledku ubírám hodnocení, ale doopravdy se velmi těším, kam až se s Alexem a ostatními dostaneme dál.

⭐ 4/5

vera4669
12.10.2021 5 z 5

Musím dát plný počet. Prvnímu dílu jsem se díky názvu vyhýbala hodně dlouho, až jsem byla překvapená jak to bylo super a druhý díl si rozhodně drží stejné napětí, chvilku by si člověk i nehty okousal :D
A ten konec? :( už aby byl další díl, nedočkavě vyhlížím

Martiiiik
05.10.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, stejně jako první díl, i když je fakt, že je možná malinko slabší.. Některá místa bych možná malinko více rozvinula.. Hlavně pobyt v díře.. Ale to vůbec nevadí :-) Ty obludy jsou výborně popsané a je fakt, že je tu velká představivost možná naškodu.. Hlavně když čtete v noci :-D Brrr.. První díl jsem si vybrala kvůli strašidelné obálce, ale vůbec nelituji a už se moc těším na všechny další díly.. :-)

Miška74
28.09.2021 5 z 5

Já tomu sci-fi snad ještě přijdu na chuť. Po přečtení prvního dílu, který se mi moc líbil, ačkoliv sci-fi není můj šálek kávy, jsem byla zvědavá na tento druhý díl.
Začalo to přesně tam, kde skončila jednička a tak fakt doporučuji číst ve správném pořadí. Některé otázky, které jsem měla po prvním díle, byly zodpovězeny, ale další vyvstaly po přečtení druhého.
Ačkoliv opravdu nejsem fanouškem tohoto žánru, tak jsem touto sérií nadšená. Kniha je opravdu napínavá, ale taky dost šílená. Četla se úplně skvěle a vše krásně odsypalo a to tak, že knihu nešlo odložit. A ten konec....? Už aby byl přeložen další díl. Tohle je totiž týrání čtenářů...

KatChiss
23.09.2021 4 z 5

Nelíbí se vám obálka? Nenechte se odradit, protože obsah stojí rozhodně za to! Jen si předtím přečtěte 1. díl s názvem "Lockdown".

Samotka navazuje přesně tam, kde předchozí díl skončil. Autor nic neprotahuje a jde rovnou k věci. A vlastně se ani s ničím nemazlí, hlavně ne s námi, se čtenáři. Všechny brutálnosti a nechutnosti popisuje do nejmenšího detailu. Obzvlášť se vyžívá v popisu příšer, které bych opravdu nechtěla potkat. Jestli jste tedy slabší povahy, úplně vám tohle nedoporučuju.

Opět sledujeme hlavního protagonistu, Alexe, který se snaží utéct z Výhně, z podzemního vězení, ze kterého se ještě nikdo nikdy nedostal. Alespoň ne živý. Příběh je čtivý a rychle odsýpá. Budete zatajovat dech a přát si, abyste neměli žádnou představivost. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože ten konec...?!

LukBook
22.09.2021 5 z 5

Mě naopak přišel druhý díl zajímavější než první. Zatímco první díl se ještě dal řadit k young adult, v tomto případě se daleko více blížíme k řekněme fantastickému hororu. Každopádně má skvělou atmosféru, hodně akce a zajímavé dramatické okamžiky. Doporučuji

Lovana
13.09.2021 4 z 5

Na druhý díl této série jsem se moc těšila, protože první díl Lockdown byl úplně skvělý. Série by měla mít pět dílů a doufám, že u nás vyjdou všechny.
Tento díl byl podle mě o trochu slabší než Lockdown, ale pořád mě to hodně bavilo a druhá polovina knihy už byla určitě lepší, trošku hluchý byl prostředek... A teda ten konec!!! Potřebuji třetí díl...
Jsem opravdu hodně zvědavá, co si na nás autor připravil v dalších dílech, protože jsme vlastně pořád teprve na začátku...

Hodnocení 4*/5*