Ústavní systémy evropských států

Ústavní systémy evropských států https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55672/ustavni-systemy-evropskych-statu-55672.jpg 4 2 1

Tato srovnávací studie vznikla v souvislosti s přednáškami prof. Klokočky ze srovnávacího ústavního práva evropských států. Jejím předmětem jsou především členské státy Evropské unie, ale také Rusko, a do práce je pojat výklad i některých systémů a institutů USA tam, kde působí inspirativně pro Evropu. Komparace je provedena ve dvojí poloze: jednak jako srovnání ucelených funkčních systémů, jež jsou v jednotlivých státech aplikovány a jednak jako srovnání jednotlivých ústavních institucí a procesů v evropských státech. Tato vynikající práce najde své čtenáře jak v akademické obci, tak mezi odbornou veřejností. ... celý text

Sisi11
20.05.2016 4 z 5

Informačně a věcně nacpaná kniha, která je vhodná pro studium politologie a práva, také ji však mohu doporučit laikům, kteří se chtějí dozvědět něco o fungování a chodu států.
Kniha nabízí obrovské množství informací, znalostí, dobře vysvětlených problematik, příkladů... ale na kvalitě jí ubírá občas špatně pojatý styl psaní (pravděpodobně špatná, nebo žádná korektura): právnická kostrbatost; nesmyslnost některých vět a několikavětných souvětí; invaze čárek, které se cpou tam, kde nemají být; a téměř stokrát opakující se ,,oficielně".
Tu češtinu, pane Klokočko, by to chtělo fakt zlepšit. Občas mě už opravdu braly mrákoty.

Vladimír Klokočka
česká, 1929 - 2009
2006  80%Ústavní systémy evropských států
1997  100%Ústavy států Evropské unie
1960  0%Volební soustavy v buržoazních státech

Kniha Ústavní systémy evropských států je v