Ústav

Ústav https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90972/ustav-90972.gif 3 20 7

Román Kamila Vondráška tvoří s fascinujícími ilustracemi Borise Jirků dokonalou jednotu. Vytříbený humor, sex a horor. Nadčasová studie lidského druhu, která nastavuje ironické zrcadlo všem politickým režimům a "upřímným" mezilidským vztahům. Románové postavy často nesou nezastírané narážky na karikované antihrdiny typu Dalíka (Salvador Dali), Freda (Sigmund Freud) či Kuchota (don Quichot). Mnohovrstevnatý román vykresluje jednotlivé příběhy svých postav až k závěrečné katarzi, kde se setká každý s každým, přičemž pojem "času" zde hraje svou osobitou roli... celý text

IHT
07.11.2022 4 z 5

Bizarnost misty prevysovala dej samotny. Brano jako mozaika - nektere kaminky byly dobre, nektere brilianty, nektere pomerne vsedni/predvidatelne.
Vtipne a groteskni urcite ano, ale zrcadlo nastavene "všem politickým režimům" jsem v tom tedy nenasel. Presto libilo :)

Kulasec
28.10.2022 5 z 5

Na pohodu bizárek.

jindra2
27.10.2022 3 z 5

Sympatická bizarnost. Spíše než na ději postavená na vtipech, absurditách a gazích. Erotika je hlavním motivem. Některé obraty opravdu pobaví. Jednou z hlavních postav je záletník Uan.

jiri77
18.11.2020 4 z 5

Asi nejvíce bizarní kniha ,se kterou jsem se dosud setkal. Kniha to nebyla špatná a ten konec my připadl naprosto šílený a zároveň nejvíce humorný, jen jsem kroutil hlavou ,jak tohle dokáže někdo vymyslet.

Ales.BD
10.11.2020 1 z 5

Ulítlá podivnost. Závěrečné katarze jsem se nedožil. Odloženo přibližně po první třetině z důvodu nenalezení slibovaného vytříbeného humoru ani ironického, či jiného zrcadla.

Crimble
06.11.2020 2 z 5

Mám rád sem tam nějakou tu bizarnost, ale tohle mi přišlo slabé. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak kde nic tu nic. Sorry, jestli jsem měl pochopit více.

MartinaSedlina
16.07.2017 4 z 5

Nic podivuhodnějšího jsem doteď nečetla. Bavila jsem se. Kdo má rád lehkou až těžkou ironii popisu naší společnosti, mezilidských vztahů a systému vůbec, ať přečte. Celkem sranda. Jen pro dospělé.

rozhlasové zpracování

Kamil Vondrášek