Urban Games

Urban Games https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223339/mid_urban-games-223339.png 4 142 39

20 dní. 20 soutěžících. 200 milionů. Urban games se zprvu jeví jako další tuctová reality show s poutavým sloganem hry, při kterých půjde o život. Soutěžící si myslí, že mají skvělou příležitost zbohatnout a začít nový život, ale hned při prvním úkolu zemřou dva hráči… Druhý úkol se nezadržitelně blíží. A tvůrci her pro ně mají přichystáno spoustu dalších překvapení… Uzavření ve Městě, aréně, kde se celá soutěž odehrává, se vzápětí rozjíždí diváky bedlivě sledovaná hra o přežití. Kdo ze soutěžících vydrží až do samého finále a kdo nakonec podlehne?... celý text

Freecaket
25.07.2016 5 z 5

Skvělé počtení. Kniha je plná akce a čte se skoro sama. Oceňuji originální úkoly a dějové zvraty, a celkové propojování příběhu z pohledů různých postav. Taky ty výstřižky z novin tomu dodaly pocit, jak moc je tahle reality show zvrácená ;-). Sice bych klidně vynechala tu "romantickou zápletku (pletku :D)", ale jinak super :)

Týnidlo
07.07.2016 5 z 5

Tato kniha mi vyrazila dech. Je nejlepší knihou co jsem kdy četla. Strhující děj, napínavé situace, u kterých jsem zapomínala dýchat,... tohle všechno mě přimrazilo k židli a já musela chvíli jen tak koukat do prázdna, abych to vztřebala. Bála jsem se, že tato kniha bude krvavá a krutá a že se mi to nebude líbit, ale ona byla ještě krutější a krvavější, něž jsem čekala a kupodivu jsem si to náramně užívala. Smála jsem se u této knihy a musím říct, že je to jízda od začátku až do samého konce! Dokonalejší knihu jsem ještě nečetla. Opravdu úžasné dílo. Už se těším na další knihy od autora a nemůžu se jich dočkat.

Inouš
29.06.2016 4 z 5

Hodně fajn čtení pro fanoušky Hunger games a podobných :-)

vlkove
05.06.2016 4 z 5

Skvělá kniha.
Kniha se dobře a rychle četla. Střídá se zde mnoho pohledů ale ani to neubírá knize na kvalitě.
Musím tedy říct že jsem se hůře orientovala v postavách a místy to působilo až zmatečně.
Děj je svižný a nepředvídatelný, atmosféra děsivá a autor knihy je nemilosrdný.
V knize se vyskytuje množství sprostých slov ale v tomto případě je to jen dobře a k ději se to hodí.
Obálka knihy je krásná stejně jako oddělení jednotlivých částí v knize.
Dávám ★★★★ hvězdy a těším se na další autorovu tvorbu. :)

sgjoli
08.05.2016 5 z 5

Čekala jsem od knihy, že to bude survival ve stylu Hunger Games, protože Ondra se ve svých videích na YouTube netají tím, že je obrovským fanouškem této série. Ale nakonec jsem od Urban Games dostala víc, než jsem očekávala. Příjemně mne to překvapilo a jsem fakt ráda, že se mi kniha dostala do rukou.
Jak již zaznělo v jiných komentářích, Urban Games je kombinací HG, Saw a jakési reality show a nemůžu si pomoct, mne ta kombinace dost bavila, byť to může znít dost zvráceně. :D Kniha je akční, řízná, brutální, pořád se tam něco děje a s blížícím se koncem děj skvěle graduje. O to víc se mi líbilo, že to nekončí žádným přeslazeným happy endem, ale syrově, drsně, reálně, což se podle mne k příběhu jako celku prostě hodilo.
Urban Games vám asi nepřinesou nic moc nového, co byste neviděli už někde jinde (viz zmíněné Hunger Games a Saw), ale i tak je to kniha napínavá, dobře napsaná a dokáže čtenáře do sebe vtáhnout. Ale je fakt, že to asi teda nebude úplně pro každého - pokud nejste příliš otrlí a vadí vám litry krve a zmasakrovaná těla, nejspíš knihu dost brzo odložíte. Nicméně pokud tenhle žánr vyhledáváte, velmi pravděpodobně si přijdete na své.

milunka21
04.05.2016 5 z 5

Dnes jsem docetla Urban Games a dostala jsem víc než jsem čekala.Kniha si mě získala od první stránky a po celou dobu jsem byla napnutá kdo jakou smrtí umře ,pěkně brutální knížečka
:-D
Patří mezi ty knihy které si v životě přečtu víckrát
:-)

Brace
24.03.2016 4 z 5

Tématicky podobné knize Tomáše Zářeckého 15 minus, avšak autorsky lépe zvládnuté a více zábavnější. Určitě tomu prospěl menší počet stran, na nudu nebyl téměř čas, čemuž se 15 minus nedokázalo občas vyvarovat. Nějaké mušky by se i tady našly, již zmiňovaná splývavost jednotlivých postav, ale i naříklad motiv nepovinných úkolů mohl být rozvinut podrobněji. Ovšem nápad s křesly a lany byl geniální, tady dávám palec nahoru. Myslím, že tímto dílkem si autor udělal slušné jméno a mohl by se stát do budoucna vyhledávaným artiklem. Vůbec bych se nebál pustit do pokračování Urban games (na konci zmíněná druhá řada).

Magnat
17.03.2016 5 z 5

Mám radost, že i český autor dokáže napsat strhující thriller. Tempo příběhu postupně narůstá a chvíli před koncem jsem musel zalistovat několik stránek zpět, protože najednou byl děj zmatený - kdo žije, kdo už ne a proč...S některými postavami se setkáte jen zběžně (a jejich jména téměř okamžitě zapomenete), ale několika ostatním se autor věnuje pořádně a často je jeden děj vyprávěn z pohledu více postav. Osobně bych nechal jednu ze svých oblíbených postav žít déle, ale jinak super knížka. Autor si knižní náklad vydal sám, můžete případně koupit na jeho stránkách.

witko
07.03.2016 4 z 5

Solidně napsaný, místy pomaké tempo aby vzápětí nabralo na dramatičnosti. S úkoly si mohl autor trochu více pohrát. Jinak spokojenost.

MikeDV3
13.12.2015 4 z 5

V knize je spousta odporných situací a díky podrobnému popisu máte co dělat abyste v sobě udrželi oběd. :-)
Bylo pro mě docela obtížné vžít se do postav, prostě to byla jen nějaká nicneříkající jména.
Jinak je kniha ale skvělá a napínavá až do samotného konce. Navíc stojí jen 84 KČ, tak s chutí do toho.
Ještě přiložím odkaz na moji recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/odporne-veci-na-dennim-poradku-4967

Dinosaur
21.11.2015 5 z 5

(9.5/10) Co by se stalo, kdyby někdo zkombinoval Hunger games a Saw? Pravděpodobně něco jako tahle kniha. U Hunger games jsem zmiňoval, že to nebylo až tak brutální, jak by se dalo čekat, což se ale u Urban games říct nedá, takže tu některé scénky v tomto ohledu opravdu stály za to. Postavy jsou uvěřitelné a kniha je dost čtivá, takže ač jsem si chtěl "chvíli" číst a pak jít spát, tak jsem to nakonec stejně dal na jeden zátah. Jediná věc, co mi v knize trošku chyběla, byl pohled "zvenku", tedy jak na to reagovala společnost, protože vzhledem k tomu, že i soutěžící brali to, že půjde o život, jen jako nadsázku, tak realita nejspíš musela být dost šokující i pro diváky a speciálně rodiče a blízké soutěžících, takže by to knize mohlo dát ještě další rozměr.

Celkově by asi bylo zajímavé takovou show sledovat, i když bych něco takového asi vidět ani nechtěl. Ve filmech mi násilí nevadí, protože to je "jen jako", ale doopravdy to už je něco jiného. Jenže zvědavost by mi určitě nedala a minimálně na jeden díl bych se podíval, možná i na víc a pak bych u toho trnul. Takže dobře, že se nic takového nevysílá, ale filmovou verzi Urban games bych bral všemi deseti :)

A nakonec ještě pár poznámek, ale varuji před spoilery!

- Ten začátek her, kdy byl všude všeho dostatek byl tedy pěkný podraz, ale tak nějak jsem tušil, že minimálně opít se pod obraz a mít druhý den hlavu jako střep nebude v téhle hře dobrý nápad. Samozřejmě jsem měl pravdu :) Nejde tak ani o to, jaký úkol na ně pak čekal, ale s kocovinou by se mi špatně soutěžilo naprosto v čemkoli. Ale věřím že i v reálu by to fungovalo podobně - někdo by vše hodil za hlavu a bez rozmýšlení "pařil" a jiní by zas byli rozumnější.
- Od soutěžících, kteří nečekali, že hry budou tak brutální, bych po prvním úkolu asi čekal víc nadávek a nenávisti směřujících na autory her. Zvlášť pokud to beru tak, že se hra odehrává v současnosti a našem světě a tohle by byla skutečně první reality show svého druhu, protože kdybych teď viděl reklamu na tuto show se sloganem, že půjde o život, tak bych i tak nečekal, že to bude až takhle drsné a že i ti, co přežijí, si užijí utrpení víc než dost.
- Jediná reakce na hry se nám vyjeví na konci, kdy je obrovský zájem o účast v druhé řadě. Těžko říct, zda by to tak skutečně bylo, ale asi je těžké to odhadnout. Já bych se teda do podobné show nikdy nepřihlásil a to nejen proto, že bych se svou fyzičkou umřel jako první. Ale věřím, že by mohla nalákat lidi, co opravdu chtějí nebo potřebují peníze nebo psychopaty, kterým by se líbila absence jakýchkoli zákonů :)

KatnissLavender
25.07.2015 5 z 5

Nemám čtečku a nenávidím čtení knih na pc. Ještě žádná kniha mne nepřesvědčila o tom, že si zaslouží, abych si kvůli ní kazila oči... tedy až do teď. Jakmile jsem se do Urban Games začetla, nemohla jsem přestat. A stálo to za to! A vy máte štěstí! Nemusíte si kazit oči jako já, protože autor již knihu vydal i v papírové podobě! ;-)

PriMula
20.07.2015 5 z 5

Paráda! Bože, ani nevím jak začít. Opravdu skvělá kniha a ještě k tomu od mého, teď už se dá říct, oblíbeného spisovatele! Kniha bez soucitu, ale přesto má stopu něžnosti. Moc se mi líbila ostrost knihy a děkuji spisovateli, že se nebál psát tak otevřeně. Přijde mi úžasné co všechno a jaké osobnosti lidí dokázal vytvořit. Některé úkoly mě šokovali, u jiných jsem se musela pousmát nad jejich genialitou a dvě pasáže mě dohnali k slze.
Nemyslete si, že knihu chválím jen proto, že jí napsal můj oblíbenec. Kdyby se mi na knize něco nelíbilo, věřte, že bych to sem napsala.
Třeba se nám tu rýsuje český King. :-D Kdo ví?

Arsi007
04.07.2015 5 z 5

Tak k tomu by stačilo říct jediné: po menších úpravách ihned vydat a prodávat v knihkupectvích! Děj je plný napětí už od samého začátku, nenechá vás v klidu a vy musíte číst, číst a číst. Svědčí o tom i to, že jsem si knihu vzala do postele před spaním a odložila jí až po třetí hodině ranní, kdy jsem měla dočteno. Nenajdete zde totiž jedinou větu, která by tu byla navíc a zbytečně prodlužovala děj. Líbilo se mi, že každá "kapitola" byla vyprávěna z pohledu někoho jiného, což vás ponořilo do děje ještě hlouběji a vy jste si našli cestu téměř ke každému. A ano. Je to podobné Hunger games, ale vůbec mi to nevadí a přiznávám, že ač je HG na mém žebříčku mezi prvními tak Theo a některé jiné postavy mi byly více sympatické než většina soutěžících v HG. A to je co říct! Teď už jen doufám, že bude ještě druhý díl nebo alespoň nějaká menší povídka o tom, jak to vypadá v zákulisí. Takže jestli někdo váháte.. neváhejte a pusťte se do toho, protože tohle je sakra jízda! ;-)

mikeilla
13.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, kterou v klidu přečtete během jednoho dne. Nečekala jsem, že bude příběh popisován tak barvitě. Důrazné doporučení: Tohle u jídla číst nechcete!! :D
Každopádně jsem z knihy nadšená. Doufám, že se dočkáme i tištěné verze, protože tohle musím mít na poličce.

CraWer
02.11.2014 4 z 5

Strhující a napínavé dílo, které uvítají především fanoušci 15 Minus.
Líbil se mi nápad s Reality-Show - Že je tam od každé (Uznávám, v tomhle případě přeháním :D ) odvysílané show trocha toho, a tamtoho.
Knihu jsem měl přečtenou během dne.
Konec byl možná až moc přitahaný za uši, ale dalo se to.
Našel jsem zde jedinou chybu, a to fakt, že "Urban Games" byla první Show, toho "zlého typu" - A nevím jak na to reagovali lidi.
To je trochu nedomyšlené, zdá se mi.

85%

Kulm
17.10.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha se strhující a nervy drásající atmosférou, ale i vtipem. Určitě to není nic pro romantické dušičky, ale milovníkům 15 minus, Hunger games a dalších "vyvražďovaček" lze jen doporučit ;o)

Jitulisko
16.10.2014 5 z 5

Tak jo tohle bylo super, velice jsem se bavila a i mi bylo líto, že už kniha končí ;)

Manachan
16.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha, velmi čtivá. Autor drží napětí a nebojí se násilí. Opravdu jde o život.

boj o přežití reality show

Autorovy knížky

A. T. Jurasek (p)