Únos krále hádanek

Únos krále hádanek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106188/unos-krale-hadanek-106188.jpg 4 10 10

Detektivní příběh o zmizení žáka 7.třídy, po němž zůstane jediná stopa: záhadný nápis. Kniha je doplněna 50 různými hádankami a rébusy, jejichž řešení je uvedeno na konci knihy. (www.mlp.cz)

Terror
05.03.2023 3 z 5

Autor má rád hádanky, šifry a rébusy, což lze nalézt v mnoha jeho příbězích. Únos krále hádanek všemu nasazuje pomyslnou korunu. Kniha je těchto špumprnáklů plná. Na každé sudé stránce nalezneme něco k luštění. Bohužel příběh samotný je banální a přes veškerou snahu není příliš nosný. Také bych uvítal, kdyby výše uvedené hádanky byly součástí děje. Takto ještě více tříští čtenářovu pozornost. Co musím ocenit, jsou fantastické ilustrace Adolfa Borna.

jarmuk
09.10.2018 4 z 5

pár stránek, ale četl jsem to dlouho a spoustu hádanek nevyřešil.

KorovaLtd.
06.06.2017 4 z 5

Únos krále hádanek je velmi příjemné čtení, humor, trocha napětí a také hádanky jsou náplní těchto stránek. Kresby Adolfa Borna dobrý dojem z knihy podporují. Poplatnost době se nekoná, i když je vydání knihy z roku 1977, žádné oslovení „Soudruhu!“, ale krásně vymyšlené „Hazdar!“ (pozdrav hádankářů) a z Stb se stala pouhá Bezpečnost (v tomto případě to asi jinak nešlo, ale z vyšetřovatele se naštěstí stal detektiv).