Umenie jasného myslenia

Umenie jasného myslenia https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269352/bmid_umenie-jasneho-myslenia-oHY-269352.jpg 4 10 3

Náš mozog je prispôsobený dobe, kedy sme žili ako lovci a zberači. Dnes však žijeme v úplne odlišnom svete. Kvôli tomu neustále robíme chyby v myslení, ktoré môžu byť pre naše financie, kariéru a životné šťastie doslova deštruktívne. Len ten, kto vie ako ľahko sa môžeme mýliť, dokáže omylom predchádzať. Rolf Dobelli sa vo svojej knižke venuje tým najzákernejším pascám v uvažovaní, do ktorých neustále padáme. Vďaka tomu sa dozvieme: - prečo neustále preceňujeme vlastné vedomosti (a prečo ostatných považujeme za hlúpejších, než v skutočnosti sú) - prečo sa niečo nestane správnejším len preto, že milióny ľudí to považuje za správne - prečo aj naďalej veríme teóriám, aj keď sú dokázateľne mylné... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Plejády

Die Kunst des klaren Denkens , 2011

marukm
13.03.2021 4 z 5

Moc dobrá kniha (četla jsem v angličtině), která mě opravdu bavila. Manipulativní techniky mě fascinují odjakživa.

TiredLikeDog
21.03.2020 5 z 5

Must read.
Doporučuji všem. Není to jen kniha o tom, jak přemýšlíme, ale hlavně o tom, jak lehce se lidskou myslí dá manipulovat

Torgal
22.04.2019 4 z 5

Päťdesiatka myšlienkových pascí, do ktorých často padáme. Veľa z nich nebola pre mňa novinkou, ale podporená výsledkami vedeckých pozorovaní tvorí táto kniha dobrý základ kritického myslenia. Len mám obavy, že ak by sa všetci rozhodovali vždy len racionálne, svet by sa zmeniť na veľmi chladné miesto :-) 8+/10