Umění od počátku do současnosti

Umění od počátku do současnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159860/umeni-od-pocatku-do-soucasnosti-159860.jpg 5 8 2

Umění nechybělo v žádné společnosti v historii naší planety. Zobrazování a výzdoba, vyprávění nebo hudba jsou pro člověka stejně přirozené jako stavění hnízd pro ptáky. Formy umění se však v různých dobách a na různých místech pod vlivem rozdílných sociálních a kulturních podmínek výrazně lišily.

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

This is art

PavlínaAlžběta
22.12.2017 5 z 5

Jako milovník umění, které jsem i studovala mě bichle s 600 stranami okouzlila. Kniha je rozdělena do 6 témat 1- pravěk až 15. století, 2- 15. a 16. století 3- 17. a 18. století, 4- 19. století, 5- 1900 až 1945 a 6- 1946 až současnost. V knize dále najdete slovník odborných termínů a pojmů, citáty, ale hlavně především z každé doby, z každé kultury na tomto světě nejznámější a méně známá díla od jeskyních maleb, po sochy, či výtvarná díla autorů z celého světa. Naprosto skvěle nafocená kniha s detailními popisy, profily autorů, výřezy z daného uměleckého artefaktu, způsob vytváření děl a mnoho dalších zajímavostí, které zaujmou laika i odborníka na umění. Naprosto úchvatná kniha, kterou řadím mezi špičky svého druhu.

petula.pd
14.10.2013 5 z 5

"Dokonalý příruční průvodce...nezbytnost."

Vítám chronologické uspořádání podle jednotlivých období a hnutí s postupně uváděnými přehledy klíčových událostí
a dále oceňuji velmi podrobnou analýzu jednotlivých uměleckých děl s výřezy detailů a profily autorů.

umění výtvarné umění dějiny umění obrazy (umění)

Stephen Farthing
britská, 1950
2007  96%1000 obrazů, které musíte vidět
2012  95%Umění od počátku do současnosti

Kniha Umění od počátku do současnosti je v