Umění neúspěchu

Umění neúspěchu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513455/bmid_umeni-neuspechu-jyb-513455.jpg 4 5 2

Jak spokojeně žít s vlastní nedokonalostí. Autoři, zakladatelé vědy o selhání v Česku, nabízejí netradiční, vědecko-zábavný pohled na život včetně desatera jak jej žít šťastně. Namísto slepé honby za úspěchem doporučují přijmout a vytěžit náhody, nehody a vlastní chyby.

hu_87
28.04.2023 4 z 5

Za mě je to celkem vydařená knížka, krom nějakých obecných mouder se dozvíte i faktické informace, např. o různých chyb v přemýšlení (bias). A hodně zajímavých citátů. Za mě fajn.

LenkaV.1
20.04.2023 4 z 5

Skvělá knížka, u níž vnímavý čtenář zažije hodně AHA-momentů ("Sebedůvěra je prostě ten klidný, jistý pocit, který máte předtím, než padnete přímo na hubu." - L. Binder). Výborně zvolené citáty a praktická shrnutí jednotlivých kapitol v bodech.
Na závěr 13 různých osobností a jejich zamyšlení nad neúspěchem.
Určitě doporučuji se do čtení této knížky pustit, protože: "Můžeš mít strach, ale nesmíš se bát." (E. Hemingway)

P.S. Jedním malým nepodstatným neúspěchem této knížky je pár při korektuře nevychytaných textových chyb :-)

Autoři knihy

Tomáš Studeník