Válka Avengers proti Defenders

Válka Avengers proti Defenders https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339146/bmid_valka-avengers-proti-defenders-rg5-339146.jpg 4 20 4

Obávaný Dormammu přichází s novým plánem na ovládnutí Země - chce použít legendární Zlé oko a vtáhnout naši planetu do své pekelné dimenze. Ve spolupráci s bohem zlomyslností Lokim využije šampiony Země jako pěšáky v titánském zápase, ve kterém proti sobě vstanou Avengers a Defenders. Odhalí nejmocnější hrdinové světa tuto intriku, nebo je naše planeta odsouzena stát se součástí temné dimenze? (Avengers 115-118, Defenders 8-11)... celý text

Komiksy
Vydáno: , Hachette

The Avangers: Defenders War

ludek.n
08.01.2022 4 z 5

Scenárista Steve Englehart se v jednu a tu samou chvíli nachomýtl ke dvěma marvelovským superhdinským řadám, a tak léto roku 1973 zažilo do té doby neviděný střídavý crossover mezi týmy Avengers a Defenders, jejichž členové byli postaveni proti sobě navzájem v zápase o nejmocnější zbraň vesmíru Zlé oko. Jako zloducha, který stojí v pozadí všeho dění a tahá za nitky, vybral Englehart strašlivého vládce temné dimenze Dormammua. Objeví se ale také Loki, Watcher, nebo Nick Fury a jeho S.H.I.E.L.D. Příběh se rozprostřel přes čtyři sešity v každé řadě, přičemž tu Avengerskou nakreslil Bob Brown, zatímco u Defenders se kreslící podložky chytil Sal Buscema. Oba výtvarníci se shodli na stylotvorných prostředcích i parametrech kresby, takže i když teď jsou všechny sešity takhle krásně pohromadě v jedné knize, nemá člověk při sledování hrdinného boje jednotlivých protagonistů žádné rušivé pocity. Vlastní příběh je ve své podstatě jednoduchý: o šest artefaktů má být svedeno šest soubojů na život a na smrt, přičemž motivem pro jejich získání je záchrana zkamenělého Black Knighta. Poslední Temná a bouřlivá noc pak celé to týmové soupeření dá do patřičných souvislostí a dotáhne příběh do zdárného makabrózního konce.

Lenka.Vílka
03.07.2017 5 z 5

Tahle kniha udělala radost mě a mým komiksovým fantaziím. Ten vs ten. Protože to je největším obsahem. A řekla bych, že právě zajímavý byl onen výběr kdo proti komu. Celé se to četlo dobře, jednotlivé souboje byly přehledné a líbil se mi výběr postav proti sobě. Závěrečná část, kdy hrdinům dojde to, co ví čtenář už od začátku, byla dobře napsaná i nakreslená. Musím ale zmínit komentáře pod čarou. Občas neskutečně iritující. Ale chápu, proč byli v originálu, takže je musíme zkousnout i my (protože čteme příběh v jednom kuse). A co ten název? Čekala jsem Avengers vs Defenders, ne jak to bylo tady. Velká bitva přes celé strany celých týmů. Ale ve výsledku bylo dobré i to, co bylo tady. Celkově zanechalo dobrý dojem.

martinstefko
13.04.2017 3 z 5

Z historického hlediska nakonec ukázka toho, že nějaké ty staré kousky se nemusí vyloženě odepsat. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1414-ultimatni-komiksovy-komplet-110.html

hroubek
31.03.2017 4 z 5

Asi bych to nenazval zrovna válkou, ale spíše bitvou, přesto název celkem obstojně odpovídá o tom co v komiksu dostaneme. A mě to sedlo dost. Dokonce jsem ocenil i tu naivitu z let minulých, a ani mě tolik nevadily zbytečně delší dialogy a neustále vše vysvětlování. Komiks se čte dobře, bitvy jsou zajímavé, rozuzlení se také povedlo a poslední sešit je taky povedený. Válka Avengers proti Defenders je fajn komiks, který není do sebe zahleděný a přináší dobré čtení.

Autoři knihy

Sal Buscema