Ukolébavka

Ukolébavka https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92016/bmid_ukolebavka-AjE-92016.jpg 4 146 25

„O lásce už jsem neměla žádné iluze. Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne. Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu na to, co se zpívá v písních.“ Remy nevěří v lásku, a ostatně proč by měla? Její matka se popáté vdává a její otec, kterého nikdy nepoznala, ji zanechal jen jednu ubohou píseň – Ukolébavku, kterou si lidé tak často a tak absurdně nechávají hrát na svatbách. Remy ale věří na zábavu, a tak o kluky nemá nouzi, s kamarádkami chodí pařit a vůbec si užívá života. Přesně podle plánu, s cynismem, nadhledem a jistou dávkou blahosklonnosti nad city ostatních. Pak se ale v jejím životě objeví Dexter a snaží se jí převrátit život vzhůru nohama. Otázkou je, zda o to ledová královna Remy vůbec stojí…... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

This Lullaby , 2004

Lira
08.03.2013 5 z 5

Jednou ke mně přijela přespat kamarádka a tuto knihu si vzala sebou. Když jsem se tak nudila jednou ráno, tak jsem knihu viděla před sebou v obýváku a rozhodla se mrknout, o čem kniha je. Než jsem si to uvědomila, tak jsem knihu už četla. Na obyčejné knihy bez nadpřirozena moc nejsem, ale tato kniha mě neomrzela. Kamarádka mi knihu ochotně půjčila a já jí přečetla celou s dobrým pocitem. Doporučuji a přeji, abych jí měla ve své knihovně.

TerezPodesvova
01.03.2013 5 z 5

Úžasná kniha.
Remyinu postavu jsem pochopila snad ve všem. I v tom jak si nechtěla Dextera připustit ''k tělu''. Ale postupně podléhala jeho kouzlu, sice byl nemotorný,ale zato velice pozorný a Remy si vážil.
Jejich první setkání mě docela pobavilo. Remy byla zařizovat něco na matčinu svatbu a najednou vedle ní někdo ''přistane''. Já bych reagovala asi úplně stejně jako ona....
Když si tuhle knihu přečtete několikrát,pochopíte, že pravá láska si vás vždy najde, nehledě na to kolikrát se vaše matka vdávala.

Leese
08.10.2012 5 z 5

Podle mého názoru, má kniha něco do sebe ;)) je zajímavá a mě osobně bavila :) Velmi se mi líbila postava Dextera :) Remyina postava byla trošku složitější, ale i přesto jsem jí v něčem pochopila :) tuhle knihu bych vůbec nezavrhovala nýbrž doporučila ;)

Natalis
28.08.2012 3 z 5

Žádná sláva, ale jelikož po ruce nebylo nic jiného, dočetla jsem to.

kakabus
19.03.2012