Válka vlků

Válka vlků https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407680/bmid_valka-vlku-fAV-407680.jpg 5 136 136

Saské kroniky série

Uhtred z Bebbanburgu sice získal zpět své rodové sídlo, ale obklopený ze všech stran starými i novými nepřáteli si svého vítězství dlouho neužil. V Mercii vypukla vzpoura odbojných pánů proti wessexskému králi Edwardovi, který se snaží připojit jejich zemi ke svému království. Ani ve Wessexu však není klid, neboť se zdá, že nemocný Edward už dlouho na trůnu nevydrží, a různé soupeřící skupiny už zahajují boj o jeho nástupce. Do toho všeho pokračují ze severu nájezdy Norů v jejich neustálém hladu po půdě. Za této situace, navíc stižený krutou ranou osudu v podobě smrti milované dcery, se pověstný válečník Uhtred opět ocitá před dilematem, kde je jeho místo. Celá desetiletí se pohyboval mezi pohanským a křesťanským světem, mezi tím starým, v němž se narodil, a novým, jenž se kolem něj utváří; mezi Sasy a vikingy. A nyní, jak větry změn sílí, se musí rozhodovat znovu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

War of the Wolf , 2018

Alma-Nacida
20.12.2019 4 z 5

Uhtred není prostě ničeho ušetřen, snad kromě absolutní porážky, která se nekonala a asi ani nikdy konat nebude. Je to zase dobré čtení, ale přece jenom je těch dílů už dost, že jo... ;)

OlafSveinsson
14.12.2019 5 z 5

Uhtred z Bebbanburgu je starý muž, který má mnoho nepřátel. A protože není troškař, dělá si i nové. Nebo mu je dělá osud? Ten, který vše řídí? Jedenáctý díl strhává Uhtreda do vírů té nejvyšší politiky, která mu přes ty roky, které v ní strávil, nikdy k srdci nepřirostla. Pomsta ho ale žene opět do boje, kde se cítí mnohem lépe. I když tento boj je jeden z nejtěžších, které za desetiletí válek zažil.
I přes to, že se tam objevují nepřesnosti, hlavně co se týče četnosti zbrojí a mečů, pořád je to jedna mých nejoblíbenějších knižních sérií a bude mě mrzet, až se uzavře.

Dervish
05.12.2019 4 z 5

Je to tak spíš 3,5. Ono napsáno je to opět skvěle, ale mám pocit, že vše už tady tak nějak bylo. Jediné co se mění je Uthred, který stárne a "slábne". Ale nakonec i přes pár ošidných okamžiků, stejně nakope těm seveřanům jejich nabubřelé zadky. Nic převratného jsem nečekal a nic převratného jsem ani nedostal. Ale já stejně po nějaké době sáhnu po dalším díle. Protože "the destiny is all".

MaroCZ
25.11.2019 5 z 5

Lahoda! K tomu nelze více dodat. Sice ten věk hlavního hrdiny už trochu skřípe, ale... Cornwell je mistr historického románu. Takhle bych chtěl jednou umět psát :-)

lugh
09.10.2019 4 z 5

Uhtered je už dědeček ve věku, kterého v tomto období dosáhl málokdo, ale dědouš je vitální, zkušený bojovník. Trošku už to zavání fantastičnem . Je možné, že dobře živený šlechtic cvičený v boji nějakým způsobem prokličkoval až do tohoto věku.
Na druhé straně, jaké by byly příběhy bez něj, jeho poměrně svérázného názoru na život ? Stal se mým nejoblíbenějším pohanem, který možná ani pohanem není.

Igor1311
01.10.2019 4 z 5

Tak, z Uhtreda je už starček, má čosi vyše 60, ale do starého železa ešte nepatrí. Konečne má späť svoj Bebbanburgh, ale pokoj nie. Na severe sa vyrojili noví nórski nájazdníci, a práve oni mu výrazne zasiahnu do života.
Z veľkej, veľkej časti Uhtred rieši osobné problémy, ktoré mi v tomto prípade trocha uberajú z dynamiky deja. Celkovo stále veľmi slušne napísané, najviac kvituje opis berserkerov - úlfhédnar.

nero 13
01.10.2019 5 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, Uhtred v šedesáti letech máchá mečem jako by mu bylo dvacet, ale když může Sylvester Stallone v 73 letech natočit novýho Ramba tak proč ne.
I ve středověku i když se lidé moc vysokého věku nedožívaly, se vyskytovaly výjímky, například Císař Fridrich I. Barbarossa zemřel v 68 letech při tažení do svaté země. V plné zbroji spadl při brodění řeky do vody a utopil se.

Finn69
01.10.2019 4 z 5

Uhtred je i v šedesáti letech a v jedenáctém dílu pořád v jednom kole, sotva konečně dobyl svůj Bebbanburg, musí se postavit norským berserkerům. Možná byste mohli mít pocit, že je to pořád dokola to samé, ale chtěli byste to jinak? Já osobně doufám, že Uhtred bude řádit na bitevních polích Northumbrie aspoň do sedmdesátky :-)
Dvanáctý díl už se chystá a podle anotací vypadá opět slibně.

druzickaster
25.09.2019 5 z 5

Rád jsem se opět vrátil za starými známými, je pravdou, že v tomto novém dílu bylo víc politikaření, než pořádných bojů, ale asi to bylo dáno společenským vývojem a dobou. Přece jen panu Uhtredovi je šedesát let, a od dob jeho zajetí a následných bojů uplynulo hodně vody. Autor nás asi pomalu připravuje na velké finále a tak i přes málo bitev nechal umřít kdekoho. Líbí se mi rozumný nadhled hlavního hrdiny na náboženství a hlavně křesťanství jako takové. Ať si každý věří v co chce a stejně by bylo možno žít vedle sebe v míru, opět se potvrzuje, že ortodoxní fanatici jsou na škodu v jakékoliv společnosti. Budu se těšit na další pokračování.

Ludus75
07.09.2019 4 z 5

Poutavý příběh zasazeny do bouřlivé doby, i přesto, že hlavnímu hrdinovi už je přes šedesát, což je na jedenácté století velmi úctyhodný věk, kniha má spád, je napínavá a čte se sama. Občas jsem měla v předchozích dílech pocit, že autor hlavního hrdinu začíná nesnášel a tak ho trápil, co to šlo, tentokrát si svuj trpký pohár vypil Sigtryggr. Uhtred si uvědomuje svoji smrtelnost, je lidštější, smířlivější, chybující, ale zároveň je stále chytrým stratégem a manipulátorem a užijeme si i jeho hrdinství. Doufám, že v dalších dílech dostane větší prostor jeho syn (případně oba synové).