U jasného plamene

U jasného plamene https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271371/bmid_u-jasneho-plamene-b20-271371.jpg 5 2 2

Známý autor ostravských románů s vyzrálým uměním vyprávěčským i vyhraněným smyslem pro krásu slova a kouzelný svět fantazie vypráví deset pohádek, jež sám charakterizuje jako "obnovené obrazy", volné obměny pohádkových motivů ponejvíce z jižních evropských zemí. Původně byly psány r. 1929, nově přepracovány r. 1944.

Filomena1961
27.07.2023 5 z 5

Má oblíbená knížka z dětství, kterou jsem si připomněla díky své vnučce. Potulný pohádkář vypráví po deset večerů na hukvaldském hradě kouzelné pohádky. A nakonec je přidáno ještě vypravování o tom, jak potulný pohádkář opustil hukvaldský hrad. Pohádky nám přibližují starodávné zázračnosti v podobě mluvících koní, čarodějnic, draků, létajících koberců, lesních hospodářičcích, čertech a dalších nadpřirozených bytostech. Samozřejmě se to hemží králi, princeznami, panovníky chytráky i hlupáky. A nakonec dobro vítězí nad zlem a to se mi líbí. K tomu všemu krásné vypravěčství pana Martínka. Určitě doporučuji i dospělým.

tindi
03.01.2014

10 pohádek, které vypravoval potulný pohádkář na starém hukvaldském hradě.

Kniha U jasného plamene je v