Tygrova stezka

Tygrova stezka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136324/mid_tygrova-stezka-wy2-136324.jpg 5 427 64

Druhá kniha Tygří ságy. Víra. Důvěra. Touha. Jak daleko byste zašli, abyste zachránili svou jedinou lásku? Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince. Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Quest , 2011

TerkaHor
26.01.2015 5 z 5

Nic ÚŽASNĚJŠÍHO (snad možná kromě eragona , ale to vyšlo na stejno) jsem nečetla.

anonym
07.10.2014 5 z 5

Další díl skvělé série...
Při posledních kapitolách mi bylo do breku kvůli Renovi ... chudák Kels.
Knížka mě tak vtáhla do děje, že jsem ji přečetla za dva dny

Monisek.B
18.09.2014 4 z 5

Jsem z toho taková rozpačitá. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami...
Četlo se mi to fakt dobře, bavila jsem se, těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy budu moct zas do knihy nakouknout, ale že bych z toho byla nějaká unešená nebo že bych se ani nemohla dočkat dalšího dílu, to nějak nepřišlo. Líbilo se mi to a další díl si určitě přečtu, ale to je asi tak všechno. Kelsey se ve druhém díle sice nechová jako naprostá kráva, ale pořád se v ní nějak nemůžu najít :)

Roselunda 1928
08.09.2014 5 z 5

(V komentáři mohou být drobné spoilery)

Jen tak pro informaci, Kišan není záporák! Ale teď už jdem k ději knihy, o postavách promluvím později.
Líbil se mi teda víc než jednička. Nejčastěji vykřikovaná věta v minulých DVOU dnech byla: "To je blbec! (příležitostně magor!)" Jako sorry, Ren a Kišan.. občas byli tak nádherně pitomí, že se to nedalo udržet.... Mám ale pocit, že před psaním některých pasáží autorka shlídla nějaké krváky :D

Moje názory na jednotlivé postavy:
Ren: Kelsey, neměla jsi odjíždět. Ren se totiž totálně zbláznil. Koupí jí dům, auto a ještě ji zapíše na univerzitu? Musel být fakt zoufalý. No když prošlapal koberec... :D Trochu mě překvapila jeho reakce na to, že byla na rande s jinými kluky. Zachoval se podle mě ale správně(i když, od současnýho kluka nemůžete čekat reakci stejnou jako Renovu...:)). Ten jeho dárek ke Kelseyným narozkám.... Bez komentáře, i když se Kelsey potom co jí dal ty náušnice nemusela zmiňovat o tom, že by jí stačily ponožky :D No jo, ale on si na to nepamatoval :O :)Taky se mi zdál nějaký moc starostlivý ( "Bude mít na krku modřiny!" Jako vážně??? :D) Jinak byl fajn.
Teda až na to, že se občas choval jako můj devítiletej brácha. A nevím, kolikrát se tvářil zmateně, i když to je pochopitelné. :) A nechápu, proč byl na Kišana rozlobenej jen kvůli sušenkám. Nebo si dělal srandu? :)

Kišan: Nevím, kterej z bratrů je mi sympatický víc. Kišan je fajn, ale Ren.... Ten repelent proti tygrům a nějaké jeno hlášky mě dostaly! Fakt milej. Ale živit bych ho nechtěla :D Ještě jedna věc: Vážně mu je už dvacet? (No, víte jak to myslím, že jo :)) Chvílemi se podle mě choval jako nějaký kluk ze základky nebo spíš střední... ale je to jen můj názor.
Pan Kadam: Zlatíčko. Nic víc netřeba dodat. :D

Artie: Jako FAKT???? Je mi z něj trochu špatně.

Jason: Nevim. Na Rena a Kišana nemá asi zdaleka. Je to fotbalotřednej blbeček. MOc sympatickej mi nebyl, i když se ke konci snažil.

Li: Je fajn. Z těch tří, co s nimi Kels randila, byl nejlepší. Opravdu se zachoval pěkně, když zjistil, že Kelsey miluje Rena. Na "tamty" ale nemá :D

Jeniffer: Byla celkem v pohodě. Není to náhodou kamarádka Kristtopha nebo jak se to píše z Ledového království? Nemá Kristtoph náhodou přálele experty na lásku? :D

A nakonec Kelsey: Už mi nepřišla tak blbá jako v prvním díle. Dokonce mi byla i sympatická. Začínám ji mít ráda, z jejího pohledu se mi to četlo dobře. Ještě přemýšlím, proč jsou její rodiče mrtví - to musí mít nějaký logický důvod, ne?

Ti elfové nebo co to bylo byli super.

A už budu končit. Jen se nemohu dočkat onoho osudnýho dne, kde se dovím, jak to s těma všema bude... prostě 5 hvězdiček! :)
Taky musím říct, že tímhle autorka dopochodovala několik set kiláků až do mého seznamu.... Oblíbených spisovatelů! :)
jdu se vrátit k Novému měsíci...

Veruleee
29.08.2014 5 z 5

nej nej nej knížka!!!

Selena2000
21.08.2014 5 z 5

Jen jsem dočetla Tygrovo prokletí, vzala jsem do ruky Tygrovu stezku. Když Kelsey odjela zpátky do Ameriky, překvapilo mě, s jakým klidem vzali její nevlasní rodiče, že se stěhuje - to by ještě šlo, ale do domu od "cizího chlápka"? No, nechme to plavat. Myslela jsem si jaká to bude bez tygrů a Indie nuda, ale musím říct, že mě začátek knihy dost bavil.

SPOILER Pak přijel Ren a už to byla bomba. Pak přijel teda Kišan a ty sušenky mě dostaly :D
KONEC SPOILERU.

Ale celkově se mi kniha dost líbila, akce bylo dost a plnění úkolu bylo zajímavé (přijde mi správně, že se Kelsey konečně zranila :D).
A následky čtení dvou knih ze čtyř? Následující týden jsem byla úplně mimo. :D

Simona99
20.07.2014 5 z 5

Kniha byla opět super. Možná začátek byl trochu utahanej, ale pak ta Indie byla fajn.
Těším se na další díl.

kuceju
01.06.2014 4 z 5

Sice tento díl považuji za nejlepší ze série, nikdy neodpustím spisovatelce to, že udělala z Rena takovýho tupce...Ale Kišana fakt miluju...

angelbooks
28.05.2014 5 z 5

Super kniha... Moc dlouho jsem čekala až si ji budu moct přečíst a taky toho ještě ted lituju.
Když Ren přijel na Vánoce fakt jsem si říkala že je to nejlepší vánoční dárek pro Kelsey ( vlastně i pro Rena, že může být zase s Kelsey ).
Co mě na začátku zarazilo byly ty 3 kluci :D :D, ty první dva byly fakt divný :D ( Jason možná ne ale ten předtím jo :D )
Bylo mi hrozně líto Rena když ho zajali ale pak jsem byla ráda když Kelsey byla s Kishanem... Tyto pocity mě trochu matou i ted...
Líbila se mi nová moc Kelsey, opravdu skvělé :).

( nejspíš ted napíši menší spoiler ): Když si Ren na Kelsey nemohl zpomenout bolelo to i mě a ke konci knihy mi skoro ukápla slza... Bylo to totiž hrozně dojemné ( tak jak jsem čekala že to bude :) ).
No... Spisovatelka napsala další úžasný díl této série a já jsem jí za to moc vděčná :).

Ted už čtu třetí díl a vypadá to dobře :D ( ale jsem teprv na začátku tak bych neměla dělat unáhlené závěry, když to má tolik stran : ). Doporučuju :D.

tutánek
08.02.2014 5 z 5

Tento díl byl opět skvělí.
Tentokrát mně na Kelsey zklamalo, že odjela a ti kluci s kterýma randila jako fakt k blití já bych je hned odmítla.
Líbilo se mi jak Ren přijel zrovna jako dárek pod stromeček.
Málem jsem i plakala, ale nakonec s tíhou jsem to vydržela a neplakala.
Byla jsem překvapená, když je v lese obklíčili a jak Kelsey vystřelila ten blesk.
Pak mně ale mrzelo, že byla smutná, když zajali Rena a to jak si pak nepamatoval na Kelsey bolelo i mě, když jsem si představila kdyby se to stalo mně.
Ale jak se jí zdál sen o Renovi a on jí říkal, že mu Durga nabídla ochranu, ale že to moc vysoká cena, tak jak ho přemlouvala aby to přijal tak podle mně ta vysoká cena byla to, že na ni úplně zapomene.

Klaris 99
26.01.2014 5 z 5

Prvních 150 stran mi přišlo tak nějak jako z levného románu. Pořád samé vztahy a jejich vyústění, ale bylo to takové, že jsem chtěla vědět jak to dopadne(ale moc mě to štvalo:(). Od té doby kdy Lokeš unesl Rena(i když mi ho bylo strašně líto), to bylo prostě lepší. Zase začali řešit zlomení kletby a tím to dostávalo na kvalitě.
Ráj mi přišel mnohem lepší než Kiškinda,všechny ty víly, Sylvánci a dýně.:D
Kišana jsem si oblíbila stejně jako Rena, ale Kelsey je prostě Renova. Ren se z toho určitě nějak dostane a Kelsey bude mít možnost výběru.Jejda jak mi bude jednoho z nich líto, protože oba jsem si oblíbila, tak jak už dlouho žádného knižního hrdinu.
Nevím jestli mi chce Collen uhnát srdeční příhodu, nebo pětku z literatury. Já prostě musím číst dál a dál, hryzat si napětím nehty a klepat se jak ratlík(no jo moc to prožívám, ale já tak prožívám skoro všechno a vidím, že nejsem sama:D). Mám číst knihu na referát, ale já se k ní nedostanu dokud nedočtu i třetí díl. A tím chci jen říct, že to odpad určitě není, a že obě knihy mi přinesli něco z indické kultury a mytologie. A čtu to ráda, zvedne mito náladu a s napětím budu očekávat co se stane. Doporučuju.:D

Eryl
14.01.2014 4 z 5

Opět jsem se při čtení velice bavila. Děj se nikde nezadrhával a jako obvykle mě autorka zahrnula přívalem svých nápadů. Co se týče vztahů postav, nemůžu říct, že by byly nějak zvlášť originální. Dalo se celkem snadno předpovědět, co bude následovat, ale autorka si to u mě vyžehlila tím, že to aspoň dobře zpracovala. Vůbec mi nevadila představa nadpozemsky krásných a bohatých princů. Člověk se potřebuje občas zasnít ;)

Adele02
05.01.2014 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Tak nějak si říkám, že víc začínám fandit Kišanovi.

ciniminisek
08.11.2013 4 z 5

What is this?? O poznání lepší, než díl předchozí. Samotný příběh, sám o sobě se mi velmi líbí. Kniha má neurčité nedostatky, ale co se mi velmi líbí je, že se spisovatelka vrací o několik kapitol dozadu a rozplétá nevyřešené události, pohledy, konverzace. Docela předvídatelné, ale vždy šokující scény. Dávám o hvězdu více, než prvnímu dílu a velmi jsem zvědavá na díl třetí.

Malous
04.09.2013 5 z 5

Úžasný příběh, mnohem lepší než první díl.:)

~.Lucy.~
31.07.2013 5 z 5

Jediné co můžu říct je ... TEAM KIŠAN! :D

Canney
30.07.2013 3 z 5

Tygrova stezka byla o něco málo lepší než první díl. Jsem moc ráda, že v tomto díle měl Kišan více prostoru, je to totiž jedna z mých oblíbených postav. Já jsem jasný tým Kišan, ale myslím si, že pro Kelsy je až moc dobrý. Kelsy je totiž jak praštěná. Ze své vlastní vůle odjede z Indie a nikdo jí to nemůžu romluvit a pak skuhrá, že jí Ren nezavolá. Nad tím jsem opravdu musela kroutit hlavou. Naštěstí se taková není celou knihu, když jsou s ní tygři dá se snést.
Autorce ale musím znovu pochválit prostředí, které vymyslela. O Indii jsem se nikdy nějak moc nezajímala, ale po přečtení prvních dvou dílu Tygří ságy vzbudila můj zájem. Kniha je totiž protkána i legendami a pověstmi z Indie a ty jsou opravdu skvělé.

Anne Leyyd
20.05.2013 5 z 5

První díl se mi líbil moc, ovšem to, co se dělo při druhém… Hmmm :-)

Colleen Houck tímto dílem rozhodně zvedla laťku, protože příběh posunula někam, kam by to asi většina z nás po 1. díle nečekala.

Ani si nechci představovat, kolik to autorce dalo práce, než všechny ty mýty, legendy, báje, pověsti a další detaily prošla, uspořádala a napsala. Je vidět, že je příběhem zcela pohlcená a fakt velká dříčka, detailistka. Scény byly vykresleny perfektně, vtipu bylo tak akorát, romantika skvělá (nijak přehnaná), básně a citáty velmi působivé…

Kdyby se na mě někdo při čtení začátku díval, tak by si musel myslet, že jsem cvok, protože jsem se u toho culila jak měsíček na hnojíčku :D

V tomto dílu jsem se definitivně rozhodla, že jsem tým Kišan. Nemůžu si pomoct – Ren je super, úžasný, krásný chlap a má všechno „nej“, jenže Kišan má pro mě ještě něco navíc. Takovou tu hravost, zdravou drzost a troufalost, je to provokatér a má prostě tu jiskru „hodného darebáka“, která zkrátka Renovi chybí – no, a právě díky tomu všemu si mě získal :-) A že mu to vydrželo po celou sérii!

bookcase
08.04.2013 4 z 5

Ještě lepší než první díl, uvidíme, co přinese pokračování. Ukázka ze třetího dílu vypadá slibně.

Lucka.79
03.04.2013 5 z 5

I druhý díl hodnotím kladně, sice někde kolem prostředka jsem měla úsek, který mi přišel nezáživný, ale následující dobrodružná výprava mě hodně bavila, no a konec ..... ten byl opravdu zajímavý a nečekaný - škoda, že nemám po ruce další díl, s chutí bych se do něj pustila.

Indie láska kletba

Colleen Houck