Ty

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji ...celý text

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky.

Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal.

Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevera to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti...

Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234731/ty-Jxt-234731.jpg 3.8462

TY (You) (1.)

YOU (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
Více informací...

PetikH2O
předevčírem

Joo taky jsem takovej stalker.. :D

rodak

Tak tohle bylo dílko.Nevím z jakého důvodu -nejsem takový- jsem musel velmi sympatizovat s hlavním hrdinou.Jak plyne příběh tak se Joe neustále ospravedlnuje a myslí že koná pro dobro všech.Výborný nápad to psát v této nezvyklé formě.Staví to knihu o stupínek výše než obvyklé vyprávění. Já jsem nadšený.Jedna z knih,kterou si budu pamatovat.A stejně tak jsem velmi zvědav na druhý díl.

veru_nedvedova

Po dočtení knihy jsem nevěděla, jestli ji mám vrátit zpět na poličku, nebo jestli jí mám spálit. Je to hrozné téma a nejhorší na tom je, že se to doopravdy děje. Navíc po dočtení této knihy se cítíte, jako když vás opravdu někdo sleduje.

petruska.z

Knihu jsem nečetla, ale poslouchala při cestách do práce v podání Jana Zadražila. O tuto přidanou hodnotu je moje hodnocení vyšší, protože jeho interpretace je naprosto skvělá. Doporučuji! Musím říct, že to je velmi zajímavé zpracování a nahlédnutí do choré mysli. Nevím, nakolik je toto nahlédnutí autentické, jestli jde o autorčinu představu nebo zda ten způsob myšlení konzultovala s nějakými odborníky přes stalking. Já jsem očekávala daleko vyšinutější projevy a myšlenky, na druhou stranu, pokud by šlo o relativně autentické popsání stavu mysli chorého stalkera, je to snad o to horší, že je to z jistého úhlu pohledu tak "normální projev" - žádné velké záchvaty nebo posedlosti. Vlastně vám musí být Joe chvílemi i sympatický. O to víc z toho mrazí. Opravdu nevšední posluchačský (jistě i čtenářský) zážitek :). Ale víc takových knih asi nepotřebuji.

katushah

Naprosto fantastická kniha! Chytlavá, zajímavá, originální. Příběh má co nabídnout. Ještě dlouho po dočtení mi leží v hlavě a musím si sehnat další díl Skrytá těla! Pořád přemýšlím nad tím, jestli takhle někdo může skutečně uvažovat a jestli není třeba někdo takový v mé blízkosti. :)

Danago

Za mě opravdu NE.
Kniha mě nechytila, nebavila. Připadá mi vhodná spíše pro mladší čtenáře YA. Pro mě děj nebyl zajímavý , do postav jsem s nedokázala vžít. Jediné, co jsem si odnesla je, že by se to s veřejným svěřováním světu nemělo tolik přehánět . Pohled na myšlení psychopata, byl zajímavý. Ale já jsem se do čtení musela nutit.

Moonrose

Naprosto skvostné! Od prvních řádků jsem četla jedním dechem a nemohla přestat. Více takových knih. Bravo!

DeadUnicorn

Páni, tato kniha ve mně zanechala docela silný dojem a vychutnávala jsem si každou stránku až do konce. Podle hodnocení bych to nečekala, ale zamilovala jsem si způsob, jakým autorka knihu podala. Odsuďte mě, ale já si toho chlápka prostě nemohla nezamilovat. Jasně, psychicky narušená záporná postava, která tak upřímně naivním a zaslepeně subjektivním způsobem vypráví své trable s děvčetem, které si ho neváží, ačkoliv pro něj udělal vše, vše, aby žili šťastně až na věky, nezaslouží si ho, Fňuk...Fňuk...Fňuk... A proč se s tím vlastně nesžít? Přijmout ho a fandit mu, jako všem našim knižním hrdinům? Možná je to jen klasická vlastnost - mít slabost pro padouchy, ale řekněte, nebylo sladké pozorovat jeho zaslepenou lásku? Uznávám, jestli mi tato kniha něco dala, bylo to časté zamýšlení se nad vlastním vztahem pokaždé, když jsem objevila Joeovo psychotické jednání a shledala ve svém určitou podobnost, takže aspoň vím, kde nechci, abych skončila :D (nadsázka, klid). Na závěr bych jen dodala, že nedoporučuji brát tuto psychologicky propracovanou, místy upřímně úchylnou a perverzní knihu na týdenní pobyt na horách, kde s ní vyděsíte své přátele a doženete je k paranoidním myšlenkám vůči vaší osobě. ;) A já se vrhám na druhý díl!

MartyManCZ

Velmi čtivé a zábavné. Dobrá sonda do duše psychopata.

jitka7

Nechci soudit a dávat hvězdičky za to, jestli se mi líbil příběh. Každopádně mě se líbil nápad, pořád jsem si říkala, no co??? To se mi číst nechce, to je šílený a četla jsem pořád dál. To je to, co se oceňuje. Chtě, nechtě - hlavní hrdina mi byl fakt místama sympatický (po přečtení zjistíte) a hlavní hrdinka byla dle mě naprostá mrcha. To jak autorka popsala myšlenky hlavního hrdiny, jak si vše odůvodnil, pocity - to bylo neskutečné. Super

vavria01

Knihu od ostatních odlišuje hlavně du-forma, která v určitých chvílích téměř nutí sympatizovat s vypravěčem, aniž by to čtenář chtěl. Nicméně vcelku se jedná o průměrný thriller, která sráží hlavně zjevná snaha šokovat (sexuální scény) či přílišná explikace typu "kdyby mě ostatní viděli, asi by si mysleli, že jsem magor, ale to já nejsem". Škoda.

denib

Nemůžu říct, že by mě kniha zrovna nadchla. Připadá mi zbytečně sprostá, což mi vadí. Také nedokážu pochopit, že někdo o sobě úplně všechno píše na sociální sítě. I když vím, že takoví lidé existují, stejně mě ta lidská hloupost v knize hodně rozčilovala. Děj byl velmi předvídatelný a v knize se neobjevil vůbec nikdo, kdo by mi byl sympatický. To všechno samozřejmě nemusí ovlivnit kvalitu knihy, ale prostě jsem už to čtení chtěla mít za sebou, neměla jsem z toho požitek. Na druhou stranu musím ocenit, že ve mě kniha přece jen probudila zvědavost. I když mi bylo jasné jak skončí, chtěla jsem si to potvrdit. I když postavy byly nesympatické, chtěla jsem vědět, jak to s nimi bude dál. To už je určité umění a proto nakonec dávám tři hvězdičky. I když to je možná moc ...

Aleen

Jediné, co mi kniha dala bylo ujištění, že by se to s veřejným svěřováním světu nemělo přehánět :-) Du forma byla zajímavá, pohled do kebule psychopata taky a tím to končilo. Ještě, že jsem poslouchala na CD, to rozhodně přidalo hvězdu!

Petra21

Bože můj, jak moc si se mnou Caroline hrála! Pochopit smysl vrahových činů a vlastně mu na tajňačku držet jednu malou, nepatrnou pěstičku... no, vlastně obě velké pěsti! To chce nejen vypravěčský talent, ale i bravurní vykreslení psychologie všech postav. Mimo jiné jde o úžasný důkaz současné důvěřivosti a dostupnosti osobních údajů.

Jana283

Výborně zpracovaná psychologie hlavního hrdiny. Manipuluje nejen se svým okolím, ale i se čtenářem. Pozvolna stránku po stránce vás vtahuje na svou stranu, a tak - ač víte, že je to zvrácené, začnete jeho úhlem pohledu chápat, že prostě "nemohl jinak". Pro mne je to kniha o nebezpečí manipulace i o tom, jak jí pomáháme tím, že žijeme "on line" a zveme si tak do života psychopaty. Třeba ne tak velké jako Joe, ale i mnohem menší mohou a chtějí ublížit...

Giný

Na knize je nejvíce zajímavý styl, kterým je napsána, a bylo pro mne tak, dá se říct, snadné vcítit se do hlavní postavy a vidět svět jejíma očima. Nicméně ačkoliv je příběh zajímavý, poutavý a napínavý a některé zvraty jsou překvapivé, ocenil bych více akce.
Ohledně psychologické stránky nemám žádné výtky.

Carmaykl

proc mam neodbytny pocit ze ctu sberatele od fowlese v pokroucenem vydani.

Věrná

tato knížka je zajímava ale nechtěla bych byt hlavní hrdinkou

Yuki_Kuchiki

Mým favoritem tato kniha nebude, jelikož je velmi.. drsná. Řešit problémy tak, že je zahubíte... no, je třeba přečíst.
Du forma mi nevadila, bylo to naopak okořenění :)

Peťulka8

Kniha je velice zajímavá, vypráví příběh o posedlém jedinci, který za každou cenu musí dosáhnout svého. Je napsaná ve 2. formě oslovení, což je neobvyklé a zajímavé.

Vlajdula
20.12.2016

Kniha se mi moc líbila, četla se skoro sama. Pořád jsem chtěla vědět, jak to bude dál, až byl najednou konec. Nemůžu říct, že byl nečekaný, ale stejně jsem z něj byla na větvi.

exitus
07.12.2016

Moc se mi to líbilo - psát ve 2. osobě je rozhodně zajímavé a neotřelé, téma je aktuální, hlavní hrdina je č...k, kterého si ale vlastně oblíbíte, nebo vás alespoň zajímá. Většinou nejsem zastánce vulgarit v knížkách, ale tady to fakt páslo. Jinak co se týče postav, jeden charakter horší než druhý.

jiri77
20.11.2016

Celkem čtivá kniha s velmi dobrým koncem .Těch posledních 100 stran byla jízda ,která u mě zvýšila celkové hodnocení. Přesto že má kniha přes 400 stran čte se velmi svižně . Zajímavý pohled na stalking a na chorobnou závislost na jedné osobě.

sagasir
02.11.2016

Posedlý jedinec

Kniha Ty je jedna z těch knih, jež mi někým byla doporučena. Bohužel i u ní se opět potvrdilo pravidlo, že co se líbí tobě, tak se nemusí zákonitě líbit i mně. Kamarádka toto dílo okomentovala slovy úžasný literární počin a já bych knihu okomentoval asi slovy: dejme tomu žádný zázrak, ale ani propadák.

Na jednu stranu určitě originální pojetí vyprávět příběh v du- formě, ale zároveň to pro mě znamenalo docela dlouhé zvykání si na tenhle styl vyprávění a po celou dobu čtení jsem se s ním tak nějak nedokázal úplně vžít. Nevím jinak, jestli jsem už tak zhýčkán či zkažen čtením toho kvanta krimi literatury, ale toto dílo mně ani nepřijde nějak extra napínavé. Svým způsobem za rušivý prvek považuju i ten častý výskyt jmen autorů současné americké literární tvorby. Je fakt, že je neznám a při objevení nějakého literáta jsem si musel zapsat jeho/její jméno a pak si ho na netu vyhledat. Samozřejmě z důvodu abych se obeznámil s díly daného autora a třeba i zjistil, že bych si i nějakou knihu pak snad i přečetl. Ty od Kepnes se tak pro mě stalo takovým čtením s častou pauzou a to já zrovna moc nemusím. Rád se totiž do čtení ponořím a čtu bez pauz. Co se postav týče, tak k nim jsem si bohužel nedokázat vytvořit nějaký hlubší vztah. Samozřejmě svým způsobem příběh v této knize musí být svým způsobem divný, ale mně přijde, že je divný až moc. Rozsahově se pak u Ty nacházíme počtem 443 stran zase u klasiky, tedy žádná bifle, ale ani knížečka na dvě hodiny.

Je fakt, že Ty od Caroliny Kepnes zaujme a asi se i víc bude líbit čtenářkám než čtenářům. Mně osobně se z oblasti stalkingu a posedlosti mnohem více líbil Stalker od Keplera. Ty má volné pokračování v podobě díla Skrytá těla, ale já si ho už nepřečtu. Kepnes mě nějak extra nenadchla a uděluju jí za její dílo Ty 60%.

NemcovaKN
14.10.2016

Musím říci, že z této knihy mám smíšené pocity. Ačkoliv jsem ji musela dočíst do konce, ptž jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne, tak toto téma pro mě nebylo úplně to pravé. Asi bych nechtěla znovu vidět do hlavy posedlého člověka. Někdy se člověk až musel pousmát nad tím, jak věci a lidi kolem sebe vidí.

Daenerys
07.10.2016

Nečetla jsem, knihu jsem poslouchala v audio verzi ve vynikajícím ztvárnění p. Zadražila - to se, myslím, dosti povedlo!
Příběh určitě zaujme formou vyprávění (pohled slídila, jež promlouvá ke své "vyvolené") - neotřelé a velmi dobře zvoleno! Posouvá to příběh, který by asi sám o sobě zas tak za moc nestál, někam výš, čtenář má místy tendence sympatizovat s jinak klasickým záporákem. Zajímavé vše sledovat očima chorého stalkera, jak si pěkně jede to svoje a dokáže si veškeré kroky svého jednání obhájit nebo to ani nepotřebuje, neboť věci, které na cestě za "láskou" páchá - jež jsou leckdy hluboko za hranicí, mu přijdou jako logická vyústění situací a v jeho pokřivené realitě naprosto normální či nevyhnutelné. Baví mě na tom představa, jak moc jiné by to bylo, kdyby byl tentýž příběh napsán z pohledu Guinevere a dalších postav.

janka3673
28.09.2016

velmi prekvapiva kniha ... Joe ma ma v hrsti.

vondras23
14.09.2016

Skvělá knížka. Vulgarismy a perverzní řeči hlavního hrdiny jen vystihují jeho povahu, takže jejich použití bylo na místě.
Druhý díl o něco slabší, ale také super.

DK197
09.09.2016

Tahle kniha je rozhodně vyjímečná. A to jak z hlediska sugestivní formy psaní (jako by Joe mluvil ke čtenáři), tak obsahem. Náhled do myšlenkových pochodů hrdiny byl brilantní. Jeho logika brilatně pokřivená. Až tak, že to, co nedává smysl chvíli smysl dává... Záleží přece na úhlu pohledu. Ačkoli je úplně mimo.

Mimochodem šílená postava není jen Joe. Já tam necítím sympatie vůbec k nikomu. Přehled charakterů v příběhu je neskutečně zvláštní. A o to zajímavější.

Tahle knížka stála za přečtení. I když mě kupodivu nepřesvědčila číst ji na jeden zátah

ClaireM
22.08.2016

Super super a zase super. Bavilo me to od prvni stranky az po konec. DOPORUCUJU! Druhy dil taky bezva. Ma to sve mouchy jasne treba nektere vyrazy ale napeti se neztrati celou dobu.

du-forma knihkupectví sociální sítě stalking

Caroline Kepnes

Caroline Kepnes