Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142209/bmid_tvrdohlava-zena-a-zamilovany-skolni-LBu-142209.jpg 3 52 6

V Tylově báchorce z Podkrkonoší se pohádkové motivy snoubí s realistickým příběhem o protivenstvích lásky a jsou zároveň obrazem dobové reality. Krakonoš, zde nazývaný Zlatohlav, nejenže pomáhá hrdinům hry na cestě ke štěstí, ale komentuje i situaci českého národa po bouřlivém roce 1848.

Lubošovo
02.02.2022 4 z 5

Příběh je prostý, ale hrozně mě bavila hravost jazyka. :)

TheMelorry
02.09.2021 3 z 5

Rychlé čtení na jedno odpoledne s jednoduchým příběhem, ale vlasteneckým přesahem. Je jasně patrné, že hra byla napsána po revoluční roce 1848 a autor se nebál vložit různé narážky, připomínky... a několik písňových textů, které hru ozvláštňují.

Ronnie68
26.07.2021 2 z 5

Tohle drama sice bylo útlé ... ale nesedělo mi...

Gweny
02.08.2019 4 z 5

Drama na jeden dlouhý nebo dva kratší večery. Nenadchne, ani neurazí, je to takový ten zlatý střed. Kniha, kterou si přečtete jednou, ale žádné extr velké poselství v ní nenajdete, takže na ni asi i brzy zapomenete.

katerina9455
28.10.2015 3 z 5

Popravdě, když jsem si vybrala na tuto knihu referát, tak jsem nečekala, že to bude tak příjemné čtení.

Naoki-Keiko
25.08.2015 4 z 5

K tomu se nemusí nic moc říkat (nebo psát). Na obvyklé obrozenecké poměry kupodivu čitelný příběh s částí vyhrazenou pro vlastenectví (kterou by děj mohl oželet), leč, vytknout se nic nemusí.