Tvé staré já

Tvé staré já https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432328/bmid_tve-stare-ja-3kA-432328.jpg 4 38 13

Lynn se vzdala nejen milované práce, aby se mohla provdat za Eda, a stálo to za každý rok z jejich společného šťastného života. Po deseti letech ale Edovi diagnostikovali první stadium demence a začaly se dít divné věci – mnohem temnější a zrádnější než jen obvykle zapomenuté klíče a slova. Některé vzpomínky mizí, jiné dlouho pohřbené naopak vyplouvají na povrch… a Lynnin šťastný svět se začíná drolit... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Motto

The Old You , 2018

dasenka
20.04.2022 2 z 5

Začátek výborný, ale pak neurčitá směs překombinovanosti, nepravděpodobných faktů,naprosto průhledný děj…… a konec doslova šílený…..Škoda, těšila jsem se dle recenzí z tisku na spíše psychologickou záležitost a byl z toho nedovařený krimi guláš

Hvězdinka
17.02.2022 4 z 5

Zajímavý příběh jednoho manželství, ve kterém je vše úplně jinak než se zdá. Čtivé, napínavé, jiné.

Kkristyna00
23.01.2022

Nedočteno asi po 100 stranách... Děj mě příliš nevtáhl, na mě má kniha až příliš pomalé tempo, to by ovšem nebyl kámen úrazu. Přemíra vulgarit mě ale vážně přesvědčila, že dočítat to nehodlám. To je poprvé co lituji koupě knihy.

Mandlevest
30.07.2021 5 z 5

Zvláštní kniha. Strašidelná, temná a chladná. Hlavní hrdinku Lynn a jejího manžela Eda si zřejmě nezamilujete, ale budou Vás asi zajímat. Jejich příběh bych nazvala takovým "domácím noir" dramatem. Začíná v docela pomalém tempu, je na něm něco divného, co Vás mírně irituje, ale nutí Vás to číst dál a dál. A zápletka nabírá na tempu a už Vás nepustí. Psychodrama jak vyšité a mě to hodně bavilo. Chtěla jsem dát o * nižší hodnocení kvůli vulgarismum, kterými autorka nešetří, ale konec knihy se mi líbil a tak hodnotím maximálně. Kdo byl vlastně oběť? Anebo jich bylo víc? A mimochodem, ten přebal knihy, zvláštní a tajemný, ale tak trochu absurdní, tuto knihu s originální zápletkou skvěle vystihuje.

L.Helena
22.07.2021 5 z 5

Myslela jsem, že si přečtu psychologický román o manželce, která se vypořádává s manželovou předčasnou a zhoršující se demencí. Jenže se z toho vyloupl čtivý a napínavý thriller, který mě příjemně překvapil. Doporučuji.

soukroma
07.06.2021 2 z 5

Ohavné a nanicovaté: začátek znepokojivý a depresivní, pak střih do minulosti hlavní hrdinky (hodně neuvěřitelné), měnící komplet pohled na to, co se děje, a nato zpět do současnosti s vazbami na minulost. Konec neuvěřitelný.
Divné, překombinované, postavy hrozné a bylo jich postupně nějak moc.
Množství výhradně nejohavnějších vulgarismů. To by mi úplně stačilo k odsouzení knihy, ale příběh byl neméně zdlouhavě nanicovatý a neuvěřitelný, ztráta mého vzácného času. Podivně znepokojivá obálka. 45%

mysterygirl
31.05.2021 5 z 5

Originalni pribeh. Napinave od zacatku do konce, bez hluchych mist.
Skvely.

jasmína
01.04.2021 5 z 5

To byla čtenářská jízda, děkuju moc......

ondras666
13.12.2020 4 z 5

Thrillery moc nečtu a nejsem ani jejich fanoušek, proto jsem knihu začal číst spíš z nutnosti vrátit ji do knihovny. A musím říct, že to nebylo špatné.
Samotný nápad i dějová linka jsou docela dobré, kniha se čte poměrně rychle. Kniha je dost předvídatelná, zápletku lze odhalit dost rychle. Ten konec mi už přišel trochu dost překombinovaný, ale autorka to asi tak chtěla.
Co za mě knize ubírá na kvalitě je ta přemíra vulgarismů... Obzvláště v posledních cca 10 kapitolách je to znát. Nejsem moralista, ale tohle mi v knihách dost vadí.

Izu
11.07.2020 3 z 5

Nevím co je to za dnešní trend zabít příběh šílenými kombinacemi.Za mě průměr.

plamínek21
14.05.2020 3 z 5

Mohla to být velmi zajímavá kniha, ale bohužel se záhy začala ubírat předvídatelným a trochu plytkým směrem. Jednu hvězdičku přesto přidám za překvápko, které si autorka nechala na úplný konec.

jes09
02.05.2020 5 z 5

Mě osobně se kniha líbila, ač byla předvídalná. Zařadila bych ji do ,,odpolední" četby než do napínavějšího thrilleru.

Terez25
23.04.2020 4 z 5

Nebyla to kdovíjaká pecka, ale příběh byl napínavý a dynamický. Sice vám nejspíš poměrně brzy dojde, jak to celé bude, ale i tak je to kniha, která stojí za přečtení.

psychologické romány

Louise Voss