Tvarytmy

Tvarytmy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225689/bmid_jaroslav-dusek-tvarytmy-225689.jpg 4 267 50

Po úspěšné knize Ze mě vychází další autorizované vyprávění herce, improvizátora a divadelního režiséra, Jaroslava Duška, tentokráte inspirované jeho dvěma pobyty ve tmě. S kým se ve tmě setkal a co se o životě a vesmíru dozvěděl, se dočtete v jeho knize TVARYTMY, kterou společně s Jaroslavem připravila spisovatelka Pavlína Brzáková. Součástí knihy jsou pozoruhodné ilustrace nevidomých.... celý text

Jordyz
31.01.2017 4 z 5

Krásná kniha, určitě navnadila k vyzkoušení pobytu ve tmě (jen kdyby to bylo cenově dostupnější :-/). Mám ráda jakékoli povídání Jaroslava Duška a tato kniha jedním takovým povídáním je. Zajímavé a laskavé úvahy o kráse života a sílé každého člověka - pohlazení po duši. Pan Dušek to má předurčeno jménem a dělá to skvěle :-)

zlatkr
19.01.2017 5 z 5

Měla jsem velké očekávání. Ale tato kniha je ještě předčila. Myslím,že mám načteno dost knih s duchovní tématikou a osobním rozvojem a čím dál víc se mi jeví jako knihy zaměřené na osoby,kteří chtějí mít svůj život lepší,tak se sepíše pár otřepaných frází a je z toho bestseller. Tvartmy je ale něco úplně jiného. Knihu jsem ,,shltla" za dva dny a to je při malém dítěti výkon :-)
Vůbec mi nevadilo,že pobytem ve tmě se nezabývá natolik,kolik bych dle názvu čekala. Kompenzací mi jsou totiž kapitoly,které vedou k zamyšlení,kam vlastně ten svět spěje..co jíme,jak žijeme..bez mrknutí oka věříme tomu,co nám řekne televize,časopisy..

topipig
12.11.2016 3 z 5

Jaroslav Dušek je taková podivínská osobnost, v něčem se s ním ztotožním, v něčem ne. Proto i tahle kniha je pro mě rozporuplná. Jaroslav v ní popisuje svůj pobyt ve tmě, mezi tím se prolínají jeho různé postřehy, a myšlenky z jeho představení Čtyři dohody. Mimochodem divadelní provedení Čtyř dohod je super! Kniha obsahuje ilustrace nevidomých lidí. Určitě zajímavé počtení pro každého.

DivnýJanko
22.08.2016 5 z 5

Vrelo odporúčam. A pobyt v tme skúsim. Skvelý Dušek, hlboký a vtipný, slovohravý. A aj chlapci z kmeňa Kogi ;)

bzung
24.07.2016 3 z 5

Tohle mě trochu minulo. Je zde hodně myšlenek, ale vyprávění je takové neucelené, bez pointy. Nějak jsem se nemohl do čtení dostat, udržet pozornost, naladit se na tu správnou dimenzi, vlnu... Možná jsem Tvarytmy měl zkusit číst ve tmě :)

Aroucaria
04.06.2016 4 z 5

Milé pohlazení a inspirace k objevování jiných cest :-)

Anitka.KM
05.05.2016 5 z 5

Příjemná kniha ♥

Danafantom
02.02.2016

Kdysi jsem Jardu Duška hltala, ale teď jsem zjistila, že jsem z toho nějak vyrostla, přeladila se jinam, a zaměstnána svými vlastnímy poznatky a prožitky už nemám kapacitu hltat. :-)

barlenka
07.01.2016 4 z 5

Kniha, kterou když otevřu kdekoliv a začtu se, tak inspiruje a lépe se usíná.... :-).

rfa
02.01.2016 5 z 5

Svět viděný pohledem p.Duška mě vždy obohatí svojí přirozeností, nadhledem, mnoha moudrostmi, které autor sám zažil, či nás odkazuje na někoho jiného, který nám má co předat.
Rád se k této knize budu znovu vracet, neboť pochopit vše ,co nám autor předkládá chce čas a nadhled.

JsmeJedním
06.11.2015

Moc hezká kniha, děkuji Jaroslavovi za pohlazení duše..

Popik
02.11.2015 5 z 5

Krásné... :) už se těším když poprvé se zetmy vynořím přesně před Vánočními svátky :)
U příběhu dcery, matky a objetí se mě zmocnil tak hezký pocit, že jsem s né zrovna suchým okem vystoupil z autobusu a zbytek došel pěšky x)))

Anceroh
11.10.2015 3 z 5

Autor toho má hodně v sobě, co by chtěl předat, ale přišlo mě to neuspořádané, zmatečné. Na knížku jsem se dost těšila, ale je pro mě spíš zklamáním.

Spajdy
16.08.2015 5 z 5

Lehké, vzletné a dobře čtivé, co víc si přát ^^ Hezká oddechovka na jedno odpoledne, která mě dokázala naplnit mnoha příjemnými pocity. Sice jsem čekal víc povídání o zážitcích ve tmě, ale pak mi došlo, že ty jsou stejně nepřenosné, a proto se o nich Jarda moc nerozpovídal; spíš jako by nabádal čtenáře, aby si pobyt ve tmě taky zkusil, což chválím. Byla zřetelně cítit inspirace toltéckou moudrostí, která má i dnešnímu člověku co dát. A hlavně se mi moc líbilo, že ačkoliv Jarda ustavičně upozorňoval na problémy a chyby dnešní doby, tak to ani v jednom případě nepůsobilo jako naříkání nebo pesimistické stěžování, v českých krajích tak rozšířené. Dokázal každý problém uchopit tak, že jsem se musel usmívat... třeba jeho "pojďme se na den, týden, měsíc všichni zastavit, vypněme stroje a pojďme si povídat" - tahle odzbroující jednoduchost se možná může zdát naivní, ale ona tak naivní úplně není... dík, Jardo. :-)

LejcaS
12.05.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že ve chvíli kdy jsem si knihu v knihovně půjčovala, tak jsem o ní měla naprosto jiné představy. Možná také z tohoto důvodu se mi ze začátku četla špatně. Nerozuměla jsem ji a mnohokrát ji odložila. Jenže časem jsem se přistihla, že na ni stále myslím a různé názory a myšlenky se mi v hlavě neustále objevují. Takže jsem ji znovu uchopila dala jí další ,,šanci" . A jsem tomu ráda. Od půlky už jsem ji nepustila z ruky a zhltla až do konce.

Krisseliss
11.05.2015 5 z 5

Poutavá slova psána Jaroslavem navodí příjemnou energii a relaxaci. Doporučuji!

812kopretina
29.04.2015

Jako vždy celý Jarda Dušek, duší i slovem :).
Krásné zážitky z pobytů ve tmě jsou doplněny jeho pojetím světa, zážitky a krásným životem.
Rychle a krásně se četla, vzala jsem si z ní úžasné návody pro život.
Díky za to :)

pagac17
26.03.2015

Dočetl jsem již druhou knihu mého oblíbeného herce, moderátora a snad podnikatele ve všech oborech a zájmech. Jaroslav Dušek s pomocí Pavlíny Brzákové napsal zajímavý text o jeho životních zážitcích, kterí jsou neuvěřitelné, pro mě zajímavé. Jeho dva pobyty ve tmě symbolizují jeho znovuzrození. Jeho aplikovaný děj ukazuje neobvyklý způsob žití současnosti s uvedením života předchozích generací a některých nezvyklých národů.

Felsenberg
25.03.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Prožil jsem s knihou zajímavý vztah, kdy do poloviny mě nebrala, za polovinou jsou znenadání objevil její kouzlo, až jsem ve třech čtvrtinách se jí celou rozhodl přečíst znova. Po přečtení knihy mohu říct toto - skvělá, nabitá zajímavými myšlenkami i emocemi, s lehkostí jakou má snad jen pan Dušek. Pobyt ve tmě je velmi lákavý. Stejně tak vidění světa podle pana Duška. Jaroslave, díky.

Yunnan
24.03.2015 5 z 5

Další výborná kniha od pana Duška s jeho neuvěřitelnou lehkostí. Moc jsem si ji užíval. A musím se smát, jak si mě Tma "přitahuje" :o). Uvažuji o vstupu už docela dlouho a vždycky, když na to přestanu myslet, připomene se mi - (Holger Kalweit, Andrew Alois Urbiš a teď i Jaroslav Dušek :o)).
Dodatek: Čtyři roky po přečtení si mě Tma opravdu přitáhla a já se do ní dvakrát ponořil :o).