Tudorovci - Králové a královny

Tudorovci - Králové a královny
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353310/bmid_tudorovci-kralove-a-kralovny-Vqt-353310.jpg 4 26 26

Kniha je uceleným přehledem všech králů a královen z jedné z nejvýznamnějších panovnických dynastií v Evropě. Autor postupně popisuje životy a nejdůležitější činy všech panovníků – od Jindřicha VII., přes neslavně proslulého Jindřicha VIII., Marii I., Edwarda VI. Nebo Alžbětu I. Vzpoury, zahraniční politika, intriky, manželé a manželky... Alex Woolf vysvětluje, jak tito mocnáři řídili zem a s čím vším museli bojovat. Kniha pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o jedné z nejzajímavějších královských dynastií.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Omega

The Tudor Kings & Queens , 2016

Thalin
01.03.2023 5 z 5

Skvěle a čtivě napsaná kniha, kde se člověku fakta a jména nemotají a vše je jednoduše popsáno. Většinu důležitých faktů jsem už o dotyčných věděla a tak to pro mě byla spíš taková jednohubka, ale čtivá a pořád poučná.

Kanylka
20.01.2022 5 z 5

Jednoduše leč velmi dobře popsané dějiny Tudorovců. Děkuji

vojteska70
23.05.2021 5 z 5

Skvěle a zajímavě napsáno.

crazyslunicko
17.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o nejvýznamnější dynastii v Anglii. Od Jindřicha VII a VIII. až k nejslavnější panovnici Alžbětě I. Velmi jednoduše shrnuta vláda těchto slavných panovníků, nejdůležitější životní i politické události a nejslavnější bitvy. Brutální soupeření o trůn, budování prosperující a bohaté Anglie.

Leonor
02.01.2020 4 z 5

Pěkně napsané, čtivé, ideální pro uvedení do problematiky tudorovské Anglie.

Verida
27.11.2019 4 z 5

Pěkně napsaný úvod do dějin jednoho z nejznámějších rodů anglických panovníků.Četlo se to hezky a nenudilo.

Kozel
05.05.2018 4 z 5

Moc pěkně sepsaný úvod do dějin jednoho z nejvýznamnějších rodů na anglickém trůně. Jistě, pokud čtenář o této historii něco ví, patrně mu kniha moc nových poznatků nepřinese (i když osobně jsem se třeba dozvěděl o Alžbětině politice státní podpory pro chudé). Dovedu si knihu představit jako doporučenou četbu, protože Alex Woolf nezachází do zbytečných podrobností, seznamu dat a jmen, ale přitom umně zachovává to zásadní - což je samozřejmě Jindřich VIII. a má milá Bětka - a to je mi sympatické. Méně sympatická byla tisková chyba v návaznosti stránek 138 a 139, to je však jiný problém.

hanča34
12.02.2018 4 z 5

Spousta jmen, letopočtů, až jsem se ztrácela. Ale poučné o tom, co někdy rozhodne o usazení panovníka na trůn.