Trojlístek z Doubravic

Trojlístek z Doubravic https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112693/trojlistek-z-doubravic-112693.jpg 5 4 4

Román pro mládež s obsahem morálního a výchovného poslání. Ve svých románech se snažila vyhnout podbízivé kýčovité sentimentalitě.

Nofar197
27.10.2023 4 z 5

Paní Božena Horynova žije po boku svého muže celkem poklidný život ve strážním domku v Doubravici. Vše se ale změní v den, kdy jakýsi pasažér z neznámého důvodu zatáhne ve vlaku za záchrannou brzdu - a po odjezdu vlaku zůstává na místě pětiletá Blanka, neznámého rodiště, neznámého původu. Malá Blanka má štěstí v neštěstí : Je svěřena na žádost manželů Horynovych do jejich opatrovnictvi a vyrůstá obklopena jejich velkou láskou a péčí. S lety ji však stále víc trápí fakt, že nezná své kořeny ani minulost.
Ve stejně staré Aleně a Honzovi z Prahy, kteří tráví v Doubravici veškeré prázdniny, získává dobré přátelé, kteří ji po pěti letech budou velmi nápomocni.....
Velmi hezký příběh o lidskosti a přátelství, jen naivita manželů Hartlovych mi přijde poněkud pritazena za vlasy. Ale nebudu předem prozrazovat děj.