Úklony a úklady

Úklony a úklady https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210594/bmid_trochu-jiny-penzionat-uklony-a-ukla-uhB-210594.jpg 4 180 34

Trochu jiný penzionát série

< 2. díl

Druhý díl úspěšné knihy Etiketa a špionáž vypráví o mladé Sofronii navštěvující druhý ročník Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Sofronie nastupuje do druhého ročníku Penzionátu mademoiselle Geraldiny a hned musí pomoct své kamarádce Dimity zbavit se únosců a Vieve dostat se do Bunsonovy chlapecké školy. A záhada s prototypem pokračuje – tentokrát by někdo zabíjel za jeden droboučký ventil z divnostroje. Má totiž kontrolovat étherické proudy tak, jak se ještě zatím nikomu nepovedlo! A to by znamenalo převrat v dopravě! Vedle všech těchhle potíží Sofronie zvládne ještě flirtovat s kotelníkem Mydlounem a vykašlat se na Felixe, syna vévody z Golborne. Divnostroje a mechanická zvířátka. Piklouni a nebezpečné pudinky. Vězte, že i druhý díl Etikety & špionáže bude stát za to!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Curtsies & Conspiracies , 2013

Dym
21.12.2015 4 z 5

Příběh mě vůbec nezklamal, přiznávám se, akorát ten konec mě trošku zmátl. Ale už se nemůžu dočkat až vyjde další díl : )

BojácnéKuře
25.07.2015 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Dělo se tam toho mnohem víc.
Už se hodně těším na třetí díl! :D

moira2912
30.06.2015 4 z 5

Finishing school mě strašně baví, YA se skvělými charaktery, úžasným pozadím, a ty nápady! A styl psaní. !!! :D Je to jiná paranormálka, steampunk, slečny vychovávány jako dámy a chlapci jako gentlemani, a gentlemani jako šílení vědci a dámy jako špiónky. Strašně se mi to líbí. Nejvíce asi kvůli těm absurdním situacím, ke kterým stále docházelo, a já se jim musela smát. :D

Nagadir
27.04.2015 4 z 5

Tedy na to že mě první díl moc nezaujal a nesedl mi styl, tenhle jsem si vyloženě užila. Rozhodně mnohonásobné zlepšení a teď jenom čekám až výjde trojka...

Knížkařka
25.04.2015 4 z 5

Též jako první díl moc pěkná knížka a těším se na třetí:-)

estelina2300
29.03.2015 5 z 5

Někdo říká nudné, ale mě se zdál možná i lepší než první. Rozhodně je tam víc 'romantiky' než v prvním díle, kde mi chyběla. Jinak pořád docela originální knížky. Nemůžu se dočkat na další díl.

Acinore
23.03.2015 2 z 5

V 15 by se mi to určitě strašně líbilo, ale teď už nic pro mě.. Přijde mi to nedomyšlený, prakticky o ničem... něco tomu chybí. Do dalšího dílu už nejdu.

Laurel
21.03.2015 5 z 5

Úžásný. Sofronie rozhodně nezklamala. Nemůžu se dočkat dalšího dílu:3

Lumine
07.03.2015 5 z 5

Wow! Druhý dál byl snad ještě lepší než první! Je až neuvěřitelné, jak rychle tento příběh ubývá a stránky mizí po rukama. Sofronie je tu zase a je ještě skvělejší než minule. Trochu vyspělejší, zábavnější a zkrátka lepší. Příběh je perfektně sepsaný. Žádné dlouhé zdražování popisy čehokoliv, vše je tu stručné jasné a úžasné!

vikimiki123
08.02.2015

i druhý díl mě nezklamal, hrozně se těším na třetí díl vesty a ozbrojení

ciniminisek
26.01.2015 4 z 5

Milý příběh psaný ve třetí osobě přelouskáte celkem brzy, ačkoli dokážete knihu i s klidem odložit, jelikož z ní budete čerpat dostatečnou dobu, než budete moci se k ní zase vrátit. Titul Úklony & Úklady je jedinečný a ve svém steampunkovém žánru pro mládež nemá konkurenci. Je to něco nového, neotřelého a hlavně potrhle skandálního.

Maragad
02.12.2014 5 z 5

Úklony a úklady je kniha nejen více nabitá city, ale dočkali jsme se i větší akce. Gail Carrigerová čtenáře již nemusela seznamovat s novým světem, a tak zbylo více místa pro samotný příběh, který byl nejen vtipný, ale hlavně hravý a kouzelný. Je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení a ačkoliv je díl ukončený, stejně máte potřebu se vynadávat nad tím, že po ruce hned nemáte třetí a závěrečný díl Vesty a ozbrojení, na jehož vydání si ještě budeme muset chvíli počkat.

Prim.
01.11.2014 5 z 5

Už se moc těším na další díl.

JanaDor
29.10.2014 5 z 5

Líbilo se mi to a moc. Kupodivu mě to bavilo více jak první díl a zaujalo mě to od samého začátku. V knize se pořád něco dělo, velmi dobře se četla a musím říct, že se těším na poslední díl. Tuším, že bude opět akční s větší dávkou romantiky. Jsem zvědavá, jak to vše dopadne. Naštěstí konec byl v jednom případě uzavřený a tak mi nevadí čekat. Však to znáte, kdo si počká, ten se dočká.

špionáž dobrodružství steampunk

Gail Carriger (p)