Společenství čarodějů

Společenství čarodějů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21732/spolecenstvi-carodeju-21732.jpg 4 242 34

1. kniha série Trilogie o černém mágovi. Každý rok se čarodějové města Imardin vydávají očistit ulice města od tuláků, darebáků a ničemů. Mistři magických oborů jsou přesvědčeni, že se jim nikdo nemůže postavit, ale jejich ochranný štít není tak neproniknutelný, jak se domnívají. Když vyhánějí lůzu z města, jedna mladá dívka z ulice, rozzuřena způsobem, jakým se úřady chovají k její rodině a přátelům, mrští proti magickému štítu kámen a spolu s ním pošle i veškerý svůj vztek. K údivu všech okolostojících kámen prorazí ochrannou bariéru a jednoho z čarodějů srazí do bezvědomí. Něco takového se dosud nestalo a představuje to nejhorší obavy Společenství – někde v ulicích se volně pohybuje nevycvičená čarodějka. Musí ji najít a to rychle, ještě předtím, než její nekontrolované síly uvolní moc, která zničí jak ji, tak město, které je jejím domovem.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Zoner Press

The Black Magician Trilogy: The Magicians’ Guild , 2001

Guepp
24.12.2016 3 z 5

Mile a nenarocne. Dle meho by kniha mohla byt dynamictejsi, pokud by se autorka tolik zbytecne nerozepisovala. Knihu jsem cetla dlouho, moc jsem se nezacetla. Po dalsim dile uz nesahnu.

jaspis
21.08.2016 4 z 5

Pěkně napsaná kniha. Jen jsem hvězdičku strhla, protože "hon na čarodějnici" se pro mě změnil na hru na slepou bábu a říkala jsem si, ať už ji konečně chytí!!! Pak už se děj krásně rozjel a bylo co číst. Těším se na další pokračování.

netopýrek
01.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila....Cery se stal mojí oblíbenou postavou a Sonea sama o sobě byla zajímavá....směr kterým šlo její smýšlení byl logický a podle mě i dost charakterní....Rothen určitě velice sympatická postava...příběh se chvílemi trochu táhl, ale přesto jsem knihu nedala z ruky..mám doma i zbytek serie, takže určitě hned navážu :D a co dodat? Jsem zvědavá jak to vymyslí s Akkarinem.

Barbarka_CZ
31.01.2016 3 z 5

Ze začátku trochu nuda, postupně se to ale "rozjelo". Těším se na další díly.

Ellbereth
09.11.2015 4 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nebudu až tak kritická. Děj není špatný, kniha se vcelku dobře čte. Je srozumitelná, uvěřitelná. To, co mi vadilo, je přílišná rozvláčnost a ne zrovna originální příběh. Myslím si, že kdyby autorka knihu o třetinu zkrátila, tak by měla od čtenářů lepší ohlasy. Je to oddechovka, která nenaštve, ale ani nenadchne. Vcelku se těším i na další díly, postavy jsou mi sympatické, ale je to opravdu jen trochu lepší průměr fantasy.

Safira55
15.09.2015 5 z 5

Úžasný knížka :) Cery je boží :3

Alee
05.09.2015 4 z 5

Pro celou trilogii: Jednoduchý koncept zaobalený do hezkého a dobře fungujícího světa. Postavy sympatické, děj je rozdělený do tří dílů trochu nevyváženě, třetí díl rozhodně nejlepší, předchozí dva jsou trochu roztahané. Rozhodně to není špatné čtení, pobaví a dává vám takovou tu příjemnou jistotu, že všechno dobře dopadne. Ovšem ne vše končí americkým happyendem a autorka to zakončila se ctí.

Maragad
29.10.2014 3 z 5

Kdo čeká, že Sonea: Společenství čarodějů je kniha plná krvavých šarvátek a magických střetů, bude zklamán. Kniha nás totiž pomalu seznamuje se světem, v němž Sonea žije a přibližuje nám její život – ukazuje, kde vyrůstala a za jakých podmínek. Na druhé straně máme Společenství čarodějů, kde se místo kouzlení dočkáme hlavně politikaření a pletichaření. Mladí čarodějové totiž pocházejí z rodů – patří mezi bohaté vrstvy, a tak mají jisté vlastnosti v krvi již od narození. Ovšem i zde se najdou výjimky a některým čarodějům život lidí ve slumech není až tak lhostejný.

Eslem
04.07.2014 1 z 5

Jedna z knih, které na gólovku nahrávají tvrzení, že žánr fantasy už literatuře nemá co nabídnout. Nenápaditá, plochá, bez jiskry a jakéhokoli zábavného momentu. Šedá myš, která žije opravdu jen z atraktivního klišé čarodějů a zlodějů, a i tak je chudák na kost vyhublá. Už jen úvodní zápletka s kamenem není dvakrát vynalézavá a v předvídatelnosti autorka boduje na 100%. Ano, trochu to plyne a číst se to dá. Podobně si představuju rybaření, když dlouho nic nebere. Taková nezáživná pohoda. Nemám pochyb o tom, že i v české krajině je po šuplících plno lepších příběhů.
Shrnuto, cílovou skupinou jsou nenároční čtenáři, kteří se s pořádnou fantasy míjejí.

marwinmh
07.01.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi libila, dej plynule ubihal, zadna pasaz mi neprisla zbytecna, rozvlekla ci nadsazena, pri cteni jsem se bavila. Hlavni postavy jsou mi sympaticke a konecna kapitola me zanechala v prijemnem ocekavani veci pristich.

BooksLucyKing
07.06.2013 4 z 5

Pěkný příběh, který se točí kolem kouzelných schopností. Takových tu je nesčetně, ale tady se mi líbilo jeho jiné pojetí a zaujalo mě rozdělený čarodějů na alchymisty,léčitele a bojovníky. Zajímavý pohled a pro jednou žádné bláboly o tom jak nepoužívat magii pro svůj vlastní prospěch :D tady si klidně otvírají dveře, levitují do schodů a tak podobně. Ale za tím vším se skrývá i různá černá magie, tajemství. Sonea a Cery jsou hrozně fajn a Faren se mi taky moc líbil. Rothen a Dannyl jsou taky bezva dvojka. Postavy jsou opravdu moc dobré a celý ten vymyšlený svět a rozmístění města. Není zde nějaký obrovský výbuch akce, ale nuda to rozhodně taky není. Těším se na další díl.

Loutnista
04.06.2013 3 z 5

Zajímavá kniha, ačkoli poněkud pokulhává psychologie postav. Asi už jsem rozmazlený...

Lestat19
03.04.2013 4 z 5

Když Sonea hodí kamen proti čarodějům, netuší, že do něj vložila i nově probuzené magické síly. Kámen tak proletí vytvořenou ochranou bariérou a jednoho čaroděje zraní. Ostatní chtějí toho kdo to udělal zastavit, ale omylem pošlou omračovací kouzlo na clapce vedle hlavní hrdinky. Mělo to být pouze omračující kouzlo, ale protože ho seslalo více kouzelníků, chlapce to zabije. Vystrašená Sonea utíká a její kamarád Cery jí pomáhá ukrývat. Jenže dívčina magie se začíná drát na povrh a hrozí, že ublíží nejen jí, ale i lidem okolo.

Sonea je hlavní postava celé knihy. Zpočátku jsem její nedůvěru vůči čarodějům chápal (byla tak přeci jenom vychovaná), ale postpem času mi to začalo už trochu lézt na nervy. Nejvíce jsem si oblíbil Ceryho - chlapce, který má Soneu velice rád. Doufám, že se bude objevovat i v pokračování a jsem na jeho příhody zvědavý. Další oblíbenou postavou je čaroděj Rothen (takový Brumbál).

Knížka je napsána čtivě. Na druhou stranu mi dost vadilo jak dlouho se Sonea ukrývala před čaroději a přál jsem si aby ji už našli! Čarodějové se na škole rozdělují podle oboru (např. alchymisté, léčitelé) a každý má jistou barvu pláště. Rozhodně se těším na další díl

LenaDonan
28.07.2012 5 z 5

Sofistikovaných 475 strán, ktoré hoci neboli vždy akčné v pravom slova zmysle, priniesli akčnosť a podnetnosť do môjho myslenia tým, ako ladne a pôvabne môže byť napísaná kniha, a tým sa v záplave všakovakého knižného polotovaru preplaviť až k cieľovej skupine.
Krásny pocit čítať o takmer bezvýznamnom človeku, ktorý v sebe skrýva ohromný potenciál a dáva na frak niekomu, kto má vážnosť široko-ďaleko po svete. Okrem toho je každá postava do jednej vykreslená so zmyslom pre potrebný a funkčný detail a nejedna z nich sa derie aj pod kožu; príbeh proporčne vystavaný, aby mal hlavu a pätu, dialógy si nelámali krky a človek potom nemá dôvod krčiť nos nad nezmyselnosťami, nelogickosťami a má pocit, že tie postavy ozaj žijú... na papieri :)

Trudi Canavan
australská, 1969