Třikrát v slepé uličce

Třikrát v slepé uličce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171295/trikrat-v-slepe-ulicce-6jR-171295.jpg 5 82 19

Kniha oblíbené edice 3x obsahuje romány Tvrdá lekce, Máš, co ti patří a Zlaté rybičky, které nejsou klasickými detektivkami, ale spíš kriminálními romány se značným společenským podtextem a jejichž hrdiny tentokrát nejsou svalnatí supermani, ale spíš ušlápnutí antihrdinové, kteří v životě spíš prohrávají, nebo se jím proderou doslova s odřenýma ušima. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Just Another Sucker / You've Got It Coming / Goldfish Have No Hiding Place

Jadla
04.11.2022 4 z 5

Nemohla jsem se přimět ji odložit. První příběh navíc s hrdinou sympaťákem, poslední vlastně také. Zamlouvá se mi, jak jsou příběhy napínavé a zároveň nejsou děsivé. A dobře nakonec dopadnou.
A nejsou vůbec sentimentální, to jen můj komentář. Asi stárnu.

21.12.2021 5 z 5

Zlaté rybičky - klasika od mistra.
Případ z doby, kdy morálka měla svou hodnotu a tepat do nešvarů bylo jako zobrazení na pranýři.
Opáčko po velmi dlouhé době formou audioknihy mělo zvukomalebnost a masáž paměti byla příjemná.
Byly časy byly, jak by asi autor hodnotil dnešní morálku urvanou z řetězu.
Asi hodně odhalené nitro zavádí myšlenky na zcestí.
Zlaté rybičky v kulatém akváriu jsou zjevně bez ochrany.

jprst
01.08.2021 4 z 5

Dobrý a poutavý výběr z autorovy tvorby, žádné zbytečné odbočky, které by zpomalovaly a komplikovaly děj. Autor dává svým hrdinům patřičně zabrat ve stylu: "Jaké si to uděláš, takové to máš!"

kamila5406
15.01.2021 5 z 5

Další zajímavá detektivka

Hotovson
02.10.2020 5 z 5

Tři vynikající kriminální příběhy ze starý školy.
Hlavní hrdinové tu nejsou ani policajti, detektivové nebo soukromá očka, ale obyčejný tuctový chlápci, smolaři, který chtěli snadno přijít k velkejm penězům, ale samozřejmě se to vždycky nějak zvrtlo.

Neni třeba potoky krve, aby byla kriminálka napínavá a člověk měl nerva, jak to dopadne.

10.06.2020 5 z 5

Máš co ti patří - audioverze v přednesu co pohltí a zavede posluchače v šeptavé formě do zákoutí pocitů na zcestí zločinnosti. Víc než knižní četba, je to naporcované stupňující, adrenalinové, vývojové napětí.
Klasik ve vzorové formě.
Jak skoro banální kiks dovede ego nechat balancovat na hraně úspěchu zločinu.
Když pohledná přitažlivost spolu s šarmem dobíjí srdce žen a pilotní profese nese znaky úspěchu, pak ztráta tohoto existenčního vrcholu zničí soudnost na poctivý život.
Myšlenky na zločin jsou o to víc intenzivnější, čím větší je marnost návratu k bývalému postu.
Citace:" Až teď si vzpomněl, že dosud nenašel ten klíč, kterými může být osudným."
Hvězdná klasika v super podání.

04.06.2020 5 z 5

Tvrdá lekce - audiočetba a samozřejmě skvělá.
Když se návrat z spoza mříží jeví jako naděje na nový start do života, pak jde o hrdost ve výběru nabídek práce, tedy neklesnout pod úroveň. Lákavá nabídka se jeví nadějně, ale to by v tom nesměl být ženský element. Takže z problémů do kaliště a houšť až k ponoru.
Super, jako vše čím nás autor obdařil. Klasika vzorová.

Marfiel
11.01.2020 5 z 5

Líbilo se dost. Jedná se o nekompromisní, přímočaré detektivní příběhy. Mužští hrdinové jsou ješitní, chamtiví egoisté, autor se s nimi opravdu nemazlí a zúčtuje s nimi bez pardonu...

Tatopulos
04.01.2020 5 z 5

Spolu s Prackou v láhvi vynikající kriminální novely. Úplně mě dostala novelka Máš, co ti patří. Jako kdybych byl upoután tlustým pásem, musel jsem to dočíst

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Vynikajici detektivky s moralnim podtextem. Autor sve hrdiny rozhodne nesetri. Necekane zvraty a situace. Moc se mi libilo. Jako ostatne vetsina detektivek od Chase.

ber-tram
26.10.2017 4 z 5

Samostatně knihy zjevně nevyšly, pouze ve svazku 3x, proto je oznámkuju souhrnně, byť jsem je nečetl těsně za sebou:

1. Tvrdá lekce: Dle hesla - z průseru do ještě většího. A přeci jen, konec dobrý, všechno dobré. Kriminálka přímočará, jak střižená ze školního slohu, neklade otázky »kdo a co«, nýbrž »proč«? A čte se setsakramentsky snadno. 7/17

2. Máš, co ti patří: Chase nekouká nalevo napravo, neokouní nad zbytečnostmi (jako třeba sebezahleděný Chandler), a hrne události kupředu, opět dle hesla - z průseru do ještě většího. Švihácký antihrdina posedlý vidinou mamonu a lehkoživného blahobytu tu dělá všechno proto, aby si neustlal v bavlnce, ale ve dřevěným spacáku. 33/17

3. Zlaté rybičky: Už jsem se vyloženě klukovsky těšil, co se zase semele! Zlaté rybičky korunovaly celou trilogii propojenou napínavým efektem nabalování jednoho karambolu na druhý. Tady to cituplná hlavní postava kupodivu vybalancuje se ctí, ba si troufne vzkázat mravokárné tytyty! svému chlebodárci. 37/17

Jářku, Chase je perfektní tip na výživný knižní oddych!

SteveP1
25.09.2017 5 z 5

Páááni !!! Tak tohle nemělo chybu. Vlastně jsem celkem ohromen. J .H. Chase ve své vrcholné formě. Tři prvotřídní krimipříběhy staré dobré klasické krimi-detektivní školy, které mě znovu a jednoznačně přesvědčily, že takové knihy jsou mnohem lepší a zábavnější než dnešní moderní thrillery. Perfektně napsané, perfektně vymyšlené, perfektně přeložené. A taky reálné, to je potřeba zdůraznit. Tyto příběhy se totiž skutečně mohly takto i stát, což se o spoustě dnešních moderních thrillerů, patřících kolikrát spíš do žánru "fantasy", nedá říct ani náhodou. Čtivé a napínavé tak, že hltáte jednu stránku za druhou, žádná vata, žádná hluchá místa, žádná věta není zbytečná...
Doporučuji zejména čtenářům a obdivovatelům moderních, nereálných, surových, překombinovaných a pitomých slátanin typu Minier a spol. , aby si uvědomili, jak se píše skutečně kvalitní krimi.

astroweb
28.08.2015 4 z 5

Přečetl jsem Máš co ti patří, zjistil, že kdysi už četl, ale stejně kvalitní oddychovka.

Merlinit
06.02.2015 4 z 5

Třikrát výborný detektivní román se společenským podtextem, druhý z příběhů dokonce s antihrdinou. Čtivé, svižné, inteligentní, má to spád - dobré příběhy se slušně vystavěným dějem, jednoduché, přímočaré, s výborně vykreslenou atmosférou - na čtenáře přímo dýchne Amerika šedesátých let minulého století.

Macek58
14.10.2014

Výborné čtení, napínavé až do konce.

Zolino
05.02.2014 5 z 5

Kniha je úžasná, nedá sa položiť. James Hadley Chase je PÁN SPISOVATEĽ.

bobina58
09.07.2013 5 z 5

Tři detektivní příběhy,super čtení,všechny napínavé až do konce.

vitavita
19.02.2013 5 z 5

Opravdu asi tři nejlepší detektivky od J.H.Ch. ...

vitavita
09.03.2012 5 z 5

3 romány se čtou jedním dechem. Napětí, precizní popisy a zápletky.