Noc trifidů

Noc trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12027/bmid_noc-trifidu-ViJ-12027.jpg 4 669 124

Trifidi série

< 2. díl

Sci-fi román volně navazující na Wyndhamův Den Trifidů. Fabule knihy se zaobírá nejenom hrozbou mimořádně agresivních rostlin, ale také vrozenou rivalitou lidí. Čtvrtstoletí po globálním oslepnutí lidstva se nevidomí i vidomí lidé neustále potýkají s hrozbou trifidů. Jak se zdá, trifidi se nejenom rychle učí, ale i mutují do nových forem a druhů. Lidé se brání, ale jedna lidská enkláva po druhé se hroutí pod náporem trifidích mas. Boj o existenci lidského druhu navíc přiostřuje náhlá ztráta slunečního světla. Hlavním hrdinou je pilot David Masen, jeden z mála letců komunity na ostrově Wight. David má za úkol dopravit do oblak Meteorologa, který má neznámému úkazu přijít na kloub. Letadlo však havaruje a Masen se po mnoha peripetiích dostává na průzkumnou loď newyorské komunity. Ta jej dopraví do New Yorku. Masen je oslepen vnějším pozlátkem komunity, záhy je však unesen a seznámen s pravým stavem věcí. Statečně se postaví na stranu odboje a bojuje proti uzurpátorovi, který hodlá ovládnout svět. 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Night of the Triffids , 2001

rodo
06.12.2010 4 z 5

Trošku slabší pokračování geniálního prvního dílu, přesto ale této knize nelze upřít, že se jedná o čtivou záležitost. Posun příběhu o 30 let dál bylo od Simona Clarka dobrým tahem, protože tak mohl nastínit i vývoj samotných trifidů a stav postapokalyptického světa. Zloduch Torrence byl sice do příběhu implantován trochu klišoidně, ale alespoň je mít na koho tu správnou "pifku". První díl (Den trifidů od Johna Wyndhama) mi vyhovoval více díky své psychologické stránce, Noc trifidů je zase akčnější, a tím asi mainstreamovější. Celkově je to ale dobře odvedená práce.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

U mě to jako volné pokračování uspělo.
Jinak to bylo velice zajímavé a napínavé čtení.

SPOILER

Na začátku jsem trochu vyčetla autorovi, že se ani slovem, ani větou nezmínil co by se mohlo stát se Susan ze Dne Trifidů.

Byl odhalení staro-nový nepřítel, kterému jsem jeho konec velice přála.
Zdá se, že cesta pokračování pro další autory je přípravená, William Massen se hlásí do boje proti trifidům :))

Wurming
30.11.-0001

Souhlasím, a jinak je to vcelku zábavné a dobrodružné čtivo.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Mazaně napsané pokračování, kdy vypravěčem je syn hlavního hrdiny předchozího příběhu a časově je to umístěno o 20 let později. Takže je vlastně dokonale logické, že to není napsané úplně stejným stylem.
Opět pěkně vylíčené děsivé stránky lidstva tváří v tvář silné evoluční konkurenci.