Volání ptáka kivi

Volání ptáka kivi https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103824/bmid_tridilna-saga-z-noveho-zelandu-vola-13d-103824.jpg 5 163 41

3. díl rodinné ságy z Nového Zélandu Gloria vyrůstá na farmě Kiward. Její šťastné dětství náhle skončí, když ji rodina pošle spolu se sestřenicí Lilian do anglického internátu. Zatímco se Lilian životu ve starém světě přizpůsobí, Gloria začne nenávidět rodiče za to, že jí tento nový život vnutili. Za každou cenu se chce vrátit zpátky na Nový Zéland. Vymyslí proto odvážný plán, který ji však uvrhne do velkého nebezpečí…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Ruf des Kiwies , 2009

bábuška
22.02.2017 5 z 5

Překrásná trilogie.

Kabalenka
29.11.2016 3 z 5

Třetí díl skvělé trilogie, ale vůbec se mi to nelíbilo. Byla jsem zklamaná.

zdehan
30.03.2016 5 z 5

Poslední díl byl taky moc pěkný celá sága se dobře četla jsem nadšená i zklamaná že už to mám přečteno.

petrulkaa
05.03.2016

Opravdu skvělé počteníčko. Sága úžasná.

danka13
23.01.2016 5 z 5

Tak jako předešlé díly, nádhera. Škoda, že už jsem na konci. Asi se na ten Nový Zéland budu muset vypravit :-). Třeba tam potkám někoho známého.

polly43
19.12.2015 5 z 5

Každému,kdo rád čte rodinné ságy,vřele doporučuji.Všechny díly této ságy jsem četla s velkým zaujetím.Je mi líto,že už toto pěkné čtení končí.

minde
17.11.2015 5 z 5

Ach jo, škoda že už je konec :-( Věděla jsem, že tento den jednou přijde a já se budu muset s touto sérií a se všemi postavami rozloučit, budou mi chybět. Všechny postavy a jejich příběhy jsem si oblíbila. A stejně tak krásnou přírodu Nového Zélandu, který jsem měla vždycky spojený s Pánem prstenů a teď i s touto ságou.
Ale co se dá dělat, všechno jednou končí a život=čtení jde dál...:-)

lenkavildomcova
28.10.2015 5 z 5

Dočteno a je mi to líto :-)... opravdu krásná sága... Doporučuji všem...

Babo
19.10.2015 5 z 5

I TŘETÍ ČÁST BYLA SKVĚLÁ.
BOHATÝ DĚJ,SPOUSTA POSTAV. MŮJ OBDIV PATŘÍ PŘEDEVŠÍM ŽENSKÝM HRDINKÁM. JEJICH ODHODLÁNÍ PORVAT SE SE ŽIVOTEM . KTERÝ V 19. STOLETÍ A NA ZAČÁTKU 20. STOLETÍ ROZHODNĚ NEBYL PROCHÁZKOU RŮŽOVOU ZAHRADOU.
FANDILA JSEM JIM A BYLA JSEM RÁDA ZA JEJICH VÍTĚZSTVÍ

Pirula
24.09.2015 5 z 5

Celá série byla naprostá bomba. V knihách nechyběl krásný a hodně rozvinutý příběh plný romantiky, napětí, smutku i veselí. Prostě zase jsem si krásně poplakala. A u tohoto posledního dílu bylo všeho jaksi několikrát více :-)

akdar72
07.07.2015 5 z 5

Opět pěkné čtení. Mně připadal nejslabší druhý díl.

Ivana11
15.06.2015 3 z 5

Poslední díl ságy byl pěkný, ale zdál se mi oproti předchozím nejslabší.

orinka3
24.05.2015 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček. Výjimečně dobrá trilogie, nemá slabé místo. Pokud se člověk trošku zamotá ve jménech, není to chyba spisovatelky, ale špatné paměti čtenáře:) Navíc v kniže Larková taktně připomíná rodinné i jiné vztahy, tak co... Hrdinové jako živí. Chudák Gloria, autorka moc dobře vystihla tragédii člověka, který se odlišuje a nesplývá s okolím. Mrzí mě, že není další díl, nemůžu se odtrhnout.

malen
26.02.2015 4 z 5

I když byl třetí díl místy strhující, cosi z těch předcházejících mi tu chybělo. První díl začínal u Heleny, takže jen pouhá zmínka o tom, že zemřela, mě trochu zklamala.. I ten konec mi přišel trochu překombinovaný.. Ale jinak prima čtení, líbilo.

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Třetí a podle mého názoru méně záživný díl. Tak trochu mi přišlo, že už všeho ohledně kiwardské farmy a maorské kultury bylo moc. Sice osudy rozvětvené rodiny se stále zajímavě rozvíjí, ale některé situace i dokonce osoby se postupem času s rozrůstajícím počtem generací mísí dohromady. Mnohokrát jsem se musela hodně soustředit, abych se rychle dopátrala, kdo je s kým v příbuzenském vztahu. Ale jinak jsem velice ráda, že jsem si všechny díly přečetla, určitě to bylo trochu jiné osvěžující téma i zeměpisné zasazení.

alisek
26.02.2014 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly a a s poslední stránkou zaznělo právě slovo Konec? Škoda. Nádherně napsaná trilogie,často se mi stávalo, že jsem děj viděla před očima jako film. Opravdu škoda, že už to skončilo. Doufám, že nás autorka nenechá jen u této trilogie. Přeji si, aby byly další takové skvostné knihy

iška
04.04.2013 4 z 5

Pro mne skvělé.

Marbulka
03.10.2012 5 z 5

Knížku jsem četla s celkem dlouhým odstupem od prvních dvou dílů a bála jsem se jestli se začtu. Nicméně hned od prvních stránek mě chytla a nezklamala.

Lidka
17.06.2012 4 z 5

Taky jsem to četla s odstupem, naštěstí jsem měla ten rodokmen od minule:-)) trochu zachycený. Až na konci jsem našla ten, co bookcase.
Trochu reálií, trochu fikce , jak píše autorka v doslovu ... jinak hezký romantický příběh, sice dost dlouhý, zvláště konec se mi zdál jaksi tak trochu uměle protahovaný, ale jo, dobré. No, kdo nečetl první dva díly by asi trochu tápal " v hrdinech" i když trochu to tam vždycky je připomenuto o koho a co se jedná. Tentokrát se to hlavně točí kolem Glorie a Lilian, každou z nich čeká jiná cesta než se zase po letech sejdou. Ale i dalších staronových i zcela nových hrdinů je tam spousta. Tak hezké čtení.

bookcase
16.04.2012 5 z 5

Těšila jsem se na pokračování této ságy jako malá holka :) Je vidět, že jsem to četla s větším odstupem po prvních dvou dílech, páč se mi pletly rodinné vazby hrdinů. Ale na konci knihy je malý rodokmen jako pomůcka. Já na něj přišla až po dočtení celé knihy :). Nevadí, dojem mi to nezkazilo, líbilo se mi to.

německá literatura Nový Zéland Maoři

Sarah Lark (p)
německá, 1958
2011  84%Ranhojička
2010  92%V zemi bílého oblaku
2014  87%Ostrov tisíce pramenů
2011  92%Maorčina píseň
2012  91%Volání ptáka kivi

Kniha Volání ptáka kivi je v