V zemi bílého oblaku

V zemi bílého oblaku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46870/bmid_tridilna-saga-z-noveho-zelandu-v-ze-a1Q-46870.jpg 5 275 77

1. díl rodinné ságy z Nového Zélandu. Dvě mladé ženy se vydávají na dlouhou plavbu. Na Novém Zélandu je čeká zcela nový život a budoucí manželé, o nichž téměř nic nevědí. Sedmnáctiletá šlechtična Gwyneira se má provdat za syna bohatého „ovčího barona“ a o deset let starší guvernantka Helen za farmáře. Jejich nová vlast je jim vylíčena jako ráj na zemi. Naleznou na druhém konci světa štěstí a lásku?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Im Land der weisen Wolke , 2007

Babo
04.10.2015 5 z 5

KNIHA SE DOBŘE ČTE A PROTOŽE MÁM RÁDA OBSÁHLÉ SÁGY , TAK JÁ JSEM SPOKOJENÁ .

lenkavildomcova
28.09.2015 5 z 5

Škoda,že nemůžu dát více hvězd... Kniha je opravdu nádherná. Nemohla jsem přestat číst.... Hned jdu na další díl... Jediná výtka je, že je v knize dost pravopisných chyb. To zamrzí....

weberda
15.09.2015 5 z 5

Krásné čtení pro pohodu. Čte se samo, doporučuji.

akdar72
25.06.2015 5 z 5

Těším se na druhý díl.

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Super kniha.

orinka3
24.05.2015 5 z 5

K mým nejmilejším knihám a stálicím v knihovně patří Mobergovi Vystěhovalci. Kolikrát jsem je znovu a znovu četla...netušila jsem, že se mi do ruky dostane kniha, kterou zařadím vedle ně. Tato trilogie je krásné čtení, postavy přirozeně zaplňují stránky a čtenář je přijímá jako svou velkou rodinu. Blahopřeji autorce, tohle se jen tak nevidí. Pět hvězdiček, dala bych i víc.

Toupeira
19.03.2015 5 z 5

Poutavé čtení pro všechny milovníky rodinných ság i příběhů odehrávajících se v exotickém prostředí. Vřele doporučuji.

malen
02.02.2015 5 z 5

Tak zatím jsem přečetla první díl a jsem moc spokojená. Už dlouho jsem si takto nepočetla :)

svitim
19.09.2014 5 z 5

Nádherná trilogie, jeden z nejhezčích historických románů, co jsem kdy četla :-)

Illaa
22.07.2014 4 z 5

Velice zajímavá kniha, kde mě uchvátily především popisy krásné přírody. Četla jsem tuto knihu už podruhé a můžu říct, že mě i znovu velice bavila. Těším se, jak bude tato rodinná sága pokračovat.

amysa
29.04.2014 4 z 5

Těch "pár stránek" jsem přelítla celkem rychle a to nejen proto, že na ní v knihovně čekali další dychtiví čtenáři:-) Tento novozélandský příběh je opravdu čtivý, hezký, zajímavý, místy i napínavý a samozřejmě nechybí ani láska, bez ní by to asi ani nešlo:-) Moc ráda si přečtu i další díly této rodinné ságy, i když si dovolím podotknout, že se mi ten závěr zdál malinko uspěchaný, nebo useknutý a možná asi i zbytečně tragický... Neprozrazuju vůbec nic, je to jen můj osobní pocit... Vy se vůbec nebojte a klidně se začtěte, myslím si, že vás příběh o osidlování Nového Zélandu nezklame:-)

macekd
23.03.2014 4 z 5

Hezky napsaná, čtivá kniha. Začínám číst druhý díl, zatím vypadá nadějně jako první. Kdo má rád historické rodinné ságy nebude zklamaný.

novoveska
10.02.2014

10.1.2014
Výborná kniha, která Vám nedovolí odtrhnout se, pokud ji nedočtete. Krásně, čtivě, polehoučku Vás provází dějinami osídlování Nového Zélandu, rodinných vztahů, morálky, lásky, osudů přistěhovalců a původního obyvatel - Maorů. Umí si někdo dnes představit, že by jel do jiné země 3 měsíce (většinou bez možnosti návrat) ? Doporučuji

cace
26.10.2013

Příjemné, uklidňující čtení. Shodnu se s předchozími čtenářkami, že rodinné ságy mám moc ráda. Navíc nechybí láska a dobrodružství.

EvaJ.
06.03.2013 4 z 5

Krásný čtivý román. Mám ráda tyto rodinné ságy.

kusma
12.03.2011 5 z 5

Krásná, čtivá kniha, mám ráda tyto romány, které ve svém vyprávění zahrnou desetiletí. Přijde mi, že je trošku inspirovaná Ptáky v trní, ale tentokrát bez kněze :) Cesta hlavních hrdinek ke štěstí není rozhodně jednoduchá, ale ony se nevzdávájí a snaží se ve svém novém domově přežít a žít. A Vy si je díky tomu oblíbíte. Těším se na druhý díl.

Márinka
13.12.2010 4 z 5

Málokdy se dám do čtení více než šestisetstránkové knihy. Ovšem tuto romantickou ságu, která je nejen plná lásky a nenávisti, ale také historických souvislostí, jsem přečetla se zápalem. Zvláště, když jsem si uvědomila rozíly mezi postavením žen tehdy a dnes.