Tři tváře

Tři tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201817/tri-tvare-201817.jpg 4 98 26

Všechny tři novely v této knize dokazují, že Brandon Sanderson vždy dokáže přinést nové, neotřelé nápady, a zároveň mistrně popsat hluboce lidské osudy svých hrdinů. Jako rozený skvělý vypravěč tvoří podivuhodné světy i zápletky, které čtenáři milují. Novela Odvěký meč, ona Sandersonova „třetí tvář", je svérázná a odlišná od dalších nabízených příběhů, ale přesto s nimi má styčné plochy. Se Spoustou ji spojuje putování za nejistým cílem, plné nástrah a nečekaných zvratů, s Císařovou duší má společné prostředí imaginárního světa se svébytnou fyzikou a logikou postav.... celý text

Povídky Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Emperor s Soul, Infinity Blade: Awakening, Legion

Ellbereth
15.06.2015 4 z 5

Na tohoto autora nedám prostě dopustit!!! Všechny tři povídky velmi zajímavé, pěkné nápady, čtivé. Pro mě je to ale asi zatím jeho nejhorší kniha. Příběhy jsou dobré, ale nejsem zrovna fanda povídek. Na můj vkus je to prostě moc krátké, rozečtete se a šup....už je konec. Kniha ale rozhodně ukazuje kreativitu autora. Pro mě byla asi nej Císařova duše. Spousta byla také originál a tyto dvě povídky mi přišly poměrně ucelené a dokončené. U Odvěkého meče bych uvítala pokračování, přišlo mi to jako bez začátku a bez konce, jako kdyby to byl výňatek z knihy. Doma už mám připravenou Cestu králů a jen nevím, co budu dělat než autor zase něco vydá :-D

moira2912
12.06.2015 4 z 5

Z této sbírky jsem četla pouze Infinity Blade, ostatní dva jsem četla už dříve, a... nemám ráda příběhy napsané podle her. Zdají se mi příliš svázané a dějová linie křečovitá a umělá. Vyhýbám se jim, pokud můžu. Mám prostě raději nepředvídatelnost a různorodost. Ale musím uznat, že i tak se mi to četlo dobře a nebyla to špatná povídka.

Odvěký meč - 3,5*
Emperor's Soul - dokonalost, čirá, nezředěná dokonalost. 5*
Legion - Sanderson = spisovatelský génius. .)) 4,5*

Tyrael
05.06.2015 5 z 5

Moje první kniha od Sandersona a jsem z ní nadšen! Myslím, že by si všichni hlavní hrdinové z každé z těchto povídek zasloužili samostatnou knihu a možná i celou ságu.

dragonslayer
07.04.2015 5 z 5

Císařova duše: 5* velmi zajímavý koncept a magický systém je geniální!
Odvěký meč - probuzení: 5* moc bych si přála pokračování!!!!
Spousta: 4*

Maragad
18.03.2015 4 z 5

Tři novely ukazují autorův široký záběr a také jeho vypravěčské mistrovství. V povídkách naleznete směsici hned několika žánrů a po přečtení musíte dát za pravdu, že poutavě, zajímavě, ale i lehce šíleně psát Brandon Sanderson umí. Tři tváře doporučuji i začínajícím čtenářům tohoto autora, kteří si nevědí rady s tím, kterou jeho knihou začít.

Alee
04.01.2015 5 z 5

Tři úžasné a originální příběhy, každý jiný a každý mě bavil, doporučuji všem a především náročnějším čtenářům, kteří se už nespokojí se stokrát ohranými fantasy a sci-fi příběhy o dracích, trpaslících a mezigalaktických průzkumných lodích. Sanderson má vybroušený styl a neotřelé nápady, které vás zaručeně překvapí. Dokazuje, že ve světě fantasy nebyla zdaleka všechna témata vyčerpána.

kosmír (fiktivní vesmír)

Část díla