Klíč světla

Klíč světla https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2452/klic-svetla-2452.jpg 4 248 248

Tři klíče série

Trojice žen se po vyslechnutí tajuplného příběhu vydává za pokladem. Společný cíl mezi nimi vytvoří přátelské pouto. Podaří se jim najít tři klíče ke třem skříňkám, ve kterých jsou kletbou uzavřeny duše tří žen?

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Key of Light , 2003

Evkaha
02.08.2023 4 z 5

První díl ze série Tři klíče začal dobře. Mám ráda propojení skutečného světa s nadpřirozenem a to autorka umí.

Kudík
22.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Tři sestry, tři klíče ke třem zámkům a tři ženy v podání Malory Priceové, Dany Steelové a Zoe McCourtové, které se seznámí na koktejlové party na Válečníkově vrchu, který aktuálně obývají Rowena a Pitte. Kdo jsou ti dva odhalí již první díl, a kdo další bude ženám mimo Flynna, který je nevlastním bratrem Dany a současně místní novinář, pomáhat, se zde také záhy objasní.
Malory, vylosovaná jako první, pro své hledání obdrží pouze indicii:

„Hledejte krásu, pravdu a odvahu. Ani jedno neobstojí samotné. Dvě ty věci bez třetí by nebyly kompletní. Hledejte uvnitř a poznejte, co je ještě třeba poznat. Zjistěte, co skrývá temnota. Hledejte vně, kde světlo vítězí nad stíny jako láska nad smutkem. Stříbrné slzy kanou pro píseň, která tryská z duší. Hledejte za tím i mezi tím, tam kde krása kvete a bohyně zpívá. Přijdou chvíle strachu a žalu, avšak síla srdce porazí obojí. Až naleznete, co hledáte, láska zlomí zlé kouzlo a srdce vynese klíč na světlo.“

Příběh je to vskutku magický, který rychle plyne. Od autorky mám sice raději její detektivní romány, ale ráda si přečtu i další díla, která nesou její rukopis, jako je i toto. Jako celek s velkým přispěním Moea nemohu hodnotit jinak. :)

Jaklová.katka
19.04.2022 4 z 5

Mám ráda Noriny magické příběhy.
Silné hlavní postavy.
Super

Zelený.úval
06.12.2021 5 z 5

Příběh se autorce opravdu povedl. :-) Propojení s legendou a nadpřirozenem mě hodně bavilo a byla jsem napnutá, kde se nakonec klíč objeví, takže jsem knihu přečetla za chvíli. Těším se na další díly v sérii. :-)

georginaa
10.08.2021 3 z 5

Magický první díl příběhu, tři ženy, tři skříňky a tři klíče. Každý díl je o jedné ženě, která musí porazit kletbu, která se ukrývá v dané skříňce. Poutavé čtení na klidnou pohodu.

pip11
09.06.2021 5 z 5

Poutavý příběh, který se četl lehce a svižně. Mýty a legenda spolu s dobrodružným pátráním po tajemném mystickém klíči. Těším se na další pokračování, bylo to moc pěkné.

jarkaska
09.04.2021 5 z 5

Další pěkná kniha od Nory Roberts. Kniha se dobře četla, teď už jen čekám na vrácení druhého dílu.

Aranel15
03.02.2021 5 z 5

Příběh v sobě spojuje přátelství, lásku, romantiku i tajemství. Samozřejmě, že jsem od začátku věděla, že klíč najde, ale vůbec jsem si nedokázala představit jak a kde. Kniha byla skvělá a v některých částech i dost napínavá.

petraj30
13.10.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka. Sice ten začátek i konec působili jako sci-fi, ale do této moderní pohádky to pasuje dokonale.
Tři díly, tudíž tři hrdinky a k nim jejich druhé drahé polovičky. Se všemi jsem se seznámila hned úvodním díle a všichni se mi moc líbili. Moc se těším jak na příběh divoké Dany, tak na příběh o miloučké Zoe.
Ta první kapitola mě trochu zmátla, byla jsem si jistá, že změnili obálku:-), ale pak to bylo vše jak se patří vysvětleno. Jen mě zarazilo, že si spisovatelka zvolila takové téma, i když vím, že ráda píše příběhy s magií.
Nora Roberts nikdy nezklame a i když člověk ví, jak tyhle knihy končí, byla jsem napjatá po celou dobu čtení. Moc pěkný začátek:-)

zuzana1995
02.10.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, napínavé a velmi čtivé...

Jája92
21.07.2020 3 z 5

Zajímavá série, která upoutá na první pohled.

mariva
01.07.2020 5 z 5

Už před několika lety jsem četla poslední díl série, ale teprve teď se mi dostaly do rukou i předcházející díly. S chutí jsem se do série pustila, protože jde o příjemný romantický příběh. Nadpřirozené jevy dodávají knize na zajímavosti, takže je čtení napínavější.

knihovniceS
09.04.2019 2 z 5

Knihy Nory Robertsové mám ráda. Tato kniha je první, která mi nesedla. Dočetla jsem do poloviny a pak jsem to vzdala - další 2 díly číst nebudu

Fifth Element
08.03.2019 5 z 5

Úžasně odpočinková na příjemné horské večery :-)

moudivlacek
03.09.2017 5 z 5

Já tuhle autorku prostě zbožňuji. Umí psát prima detektivky (viz série s Evou a Roarkem), ale i hezké zamilované příběhy - ať už jednotlivé knihy či dokonce celé série.
A tohle je jedna z romantických sérií. Už po pár řádcích se mi v srdci rozhostil klid. Sice jen tam trochu tajemno, legendy, bájné bytosti (a opravdu nejsou?) a hlavně hledání sama sebe a hledání skutečné pravé lásky.
A když se k tomu navrch přidá ještě opravdové kamarádství, je skvělý příběh na světě. V duchu už přemýšlím o dalších dílech a už páruji zbylé členy této party.
Chcete se pobavit, chcete se odreagovat? Pak mohu jen doporučit tuto knihu. Určitě neváhejte a pusťte se do čtení.

katkaq
07.08.2017 4 z 5

Když jsem byla menší, tak mi tuhle sérii mamka převyprávěla jako příběh. Vůbec jsem netušila, že dané knížky existují. Když jsem ji uviděla ve knihovně u babičky, hned jsem ji začala číst. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to jako pohádka. Přeslazená oddychovka.

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Moc hezky se četla. Souhlasím, že obálka by mohla leckoho odradit. Je ale super. Její knihy se mi prostě líbí.

msjadepaton
28.01.2017 4 z 5

Přiznám se, že mě pořád tak nějak svrbí prsty, dát tomu plné hodnocení, protože se to strašně snadno četlo. Otevřela jsem knížku na první stránce a přelétla prvních pár řádků a najednou jsem byla ve čtvrtině. Na druhou stranu, když se zamyslím nad tím dějem, tak přece jenom tam byly části, u kterých jsem protáčela oči a lehce se nudila. Je to klišé. Krásné klišé a jedno z těch, které si vždycky ráda přečtu znovu, ale pět hvězd tomu dát nemůžu.
Ocenila jsem fantasy zápletku a také zápletku se zakládáním podniku, protože příběh o budování něčeho od základů je něco, co prostě můžu. I když už vím, jak to dopadne, protože jsem kdysi četla celou trilogii, nedělalo mi problém si to užít znovu. Navíc jsem zjistila, že si vlastně spoustu věcí vybavuju a to je dobrá vizitka, protože to znamená, že ve mně ty knihy něco zanechaly. Na rozdíl od prvního čtení mě teď trochu méně zajímají milostné zápletky (ano, já vím, že o tom to je) a víc právě to zakládání podniku. Pamatuji si, že tehdy mě zajímala nejvíc asi Dana, kvůli tomu, že je knihovnice. Teď mě ale nejvíc zaujala Zoe, u které si třeba úplně nepamatuju, jak to přesně bude s tou milostnou zápletkou a hodně mě to vzhledem k jejímu synovi zajímá.
A hodně jsem ocenila ještě jednu věc. Po tom, co se rozmohl trend erotické literatury se stalo zvykem, že děj ustupuje právě erotickým scénám. Bylo osvěžující vrátit se k románu, kde sice pár takových scén je, ale jsou jenom kořením a nejsou až tak přehnané (ano jistě, trochu nerealističnosti tam je, ale ne tolik jako se teď nosí).
Upřímně nevím, jestli bych od autorky četla nějaký klasicky romantický příběh, bez té špetky nadpřirozena. Mám dojem, že jsem to kdysi zkoušela a nijak zvlášť mě to nebavilo. Každopádně vím, že autorka má ještě další knihy podobné téhle, takže i po dočtení téhle trilogie, se k Noře Robertsové v budoucnu vrátím.

martina.tim
03.12.2016 4 z 5

Takový oddych, který jsem po sériovém vrahovi potřebovala. Skvělý příběh a pěkná romance. Teda ale ta obálka je trošku laciná, ale naštěstí je důležitější obsah. :)

Baraliska
10.11.2016 4 z 5

Moc zajímavá knížka.
Moc se mi ji kvůli obálce nechtělo začínat číst, ale jsem ráda, že jsem to udělala :-).
Je to opravdu moc hezká knížka.

Nora Roberts
americká, 1950