Tři kaštanoví koně a jiné prózy

Tři kaštanoví koně a jiné prózy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120068/bmid_tri-kastanovi-kone-a-jine-prozy-yzi-120068.jpg 3 5 3

Výbor z próz přední slovenské spisovatelky, představitelky tzv. "lyrizované prózy", pojmenovaný podle nejrozsáhlejší novely (Deset dní, Žalm biblický, Tři kaštanoví koně, Dřevorubci, Zuzana, Uzlík tepla, Pokušení, Zem).Příběhy nesené melodií bohaté řeči, v podání blízké lidové baladě nebo pohádce, příběhy, v nichž hrdinkami jsou ženy, bojující o eticky pojatý rovnoprávný vztah mezi ženou a mužem, a v nichž síla mravní je programem a slabost mravní je zradou a je trestána... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Odeon

Tri gaštanové kone

Magriva
04.10.2016 3 z 5

Škoda, že na rozdíl od Slovenska tady příliš nenajdeme slovenské originály a musíme se spokojit s překlady. Příběhy jsou až naturalisticky popsané, úžasná je lyrická stránka textu, dějově je to někdy slabší a předvídatelné, ale pohádky mám ráda, tak mi to až tak nevadilo.

Ajrad1981
29.09.2016 2 z 5

Nevím, jak vypadá slovenský originál, ale v českém překladu se mi strašně líbila bohatost jazyka, krásné popisy, přirovnání... Prostě lyrizovaná próza :-)
Jenom ten obsah mi byl celkem dost cizí. Tři kaštanoví koně trošičku připomínali pohádku, kdy dobro a láska zvítězí a zlo je potrestáno. Ty bych jako jediné ocenila víc, ale ostatní příběhy mě neoslovily.

Szevcza
09.02.2015 4 z 5

Ne zcela citlivě přeloženo, chybí biblické pasáže, které jsou celkem stěžejní... Mnohem lepší je slovenský originál, který znova vyšel v 90. letech.

Část díla

1961  89%Mladosť
1936  100%Uzlík tepla
1948  79%Tři kaštanoví koně
1987  81%Babylon 2

Kniha Tři kaštanoví koně a jiné prózy je v