Tři kameny jsou zeď: Příběhy z dějin archeologie

Tři kameny jsou zeď: Příběhy z dějin archeologie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433960/bmid_tri-kameny-jsou-zed-pribehy-z-dejin-pDz-433960.jpg 5 20 7

Úvod do archeologie prof. Erika Clinea nabízí čtenáři vedle známých příběhů, jako například Schliemannova odkrývání Tróje či objevení Tutanchamonovy hrobky v Egyptě, přehled zásadních archeologických objevů posledních desetiletí, od nalezení pozůstatků předchůdců člověka v Africe z doby před více než třemi miliony lety po objev válečníků čínské terakotové armády či ledového muže Ötziho v Alpách a mnoho dalších. Kniha vypráví rovněž o významných archeolozích a průkopnících oboru. Ve snaze přiblížit archeologickou praxi laikům odpovídá na časté dotazy ohledně toho, jak archeologové svou práci vlastně dělají.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Vyšehrad

Three Stones Make a Wall: The Story of Archaeology , 2017

Alto98
05.03.2024 4 z 5

Velmi čtivá kniha s pěknými ilustracemi o historii a současnosti starověké archeologie. Překvapilo mne, kolik se toho stále objevuje.

Gynt
09.05.2023 5 z 5

Je to jízda! Od prvních archeologů, kteří o tom, že zakládají nějakou novou vědu vlastně ani nevěděli, po ty nejmodernější metody a objevy. Obrovsky cením dvojakost tohoto počinu, konkrétně v tom, že se čte skoro jako povídkový román (co příběh jednoho archeologa/jedné lokality, to jedna "povídka"), ale zároveň mu nechybí precizní poznámkový aparát (a najdete odkazy i na články a publikace z opravdu nedávných let). Takže za mě jednoznačně 5*. :D

Hanka_Bohmova
24.11.2022 4 z 5

Podle mě se autorovi jeho úmysl vydařil beze zbytku. Archeoložkou už se stát nestihnu, ale aspoň si to přečtu znova celé od začátku.

AnoMANder
19.10.2021 4 z 5

Výborná kniha, která vás uvede do nádherného světa archeologie po celém světě. Seznámíme se s těmi nejvýznamnějšími nalezišti, archeology i méně známými lokalitami.
Velkým plusem jsou kapitoly, které přibližují archeologickou práci, metody, přináší odpovědi na spoustu otázek apod.
Škoda jen, že tam nebyly barevné fotografie.

Keram.mareK
30.06.2021 5 z 5

Spokojenost. Čtivá kniha, shrnující spoustu velkých či významných archeologických objevů.
Líbily se mi také kapitoly s praktickými otázkami kolem archeologie, zvláště ta čtvrtá, poslední, s názvem
“Můžete si nechat to, co najdete?”
Odpověď není těžké uhádnout.

baroo
26.04.2021 5 z 5

Souhrn nejslavnějších archeologických objevů a lokalit s popisem, jak se to všechno vlastně našlo a vykopalo. Autor je archeolog, některé kapitoly jsou věnované přímo praxi a starším i moderním technikám průzkumu. Výborná a čtivá kniha hodně podobná stylu, kterým psal Ceram.

Martinmmm
05.02.2021 5 z 5

Veľmi príjemne previazané príbehy jednotlivých archeologických lokalít a praktických otázok archeológie.

archeologie archeologové archeologické nálezy

Eric H. Cline